"2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 20/268-VІII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2026 жылғы 19 ақпандағы № 21/289-VIIІ шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы №20/268-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 261 181 214 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 43 996 074 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 22 719 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 459 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 6 763 975 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 187 632 015 мың теңге;
2) шығындар – 1 278 153 794 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 18 062 973 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 165 312 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 228 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 950 152 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 950 152 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 859 759 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 859 759 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салығы бойынша бөлу нормативі келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 32,1 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,4 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 28,6 пайыз;
Келес ауданының – 41,1 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 33,7 пайыз;
Ордабасы ауданының – 51,4 пайыз;
Отырар ауданының – 4,8 пайыз;
Сайрам ауданының – 33,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 53,5 пайыз;
Сауран ауданының – 53,4 пайыз;
Созақ ауданының – 47 пайыз;
Төлеби ауданының – 38,8 пайыз;
Түлкібас ауданының – 43,5 пайыз;
Шардара ауданының – 46,2 пайыз;
Арыс қаласының – 49,8 пайыз;
Кентау қаласының – 51,1 пайыз;
Түркістан қаласының – 44 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 67,9 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,6 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 71,4 пайыз;
Келес ауданынан – 58,9 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 66,3 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 48,6 пайыз;
Отырар ауданынан – 95,2 пайыз;
Сайрам ауданынан – 66,3 пайыз;

О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 20/268-VІII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 19 февраля 2026 года № 21/289-VIIІ
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года №20/268-VІII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 261 181 214 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 996 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 719 691 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 459 тысяч тенге;
специальные поступления – 6 763 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 187 632 015 тысяч тенге;
2) затраты – 1 278 153 794 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 18 062 973 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 165 312 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 228 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 950 152 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 950 152 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 859 759 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 859 759 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
в бюджет района Байдибек – 32,1 процента;
Жетысайского района – 40,4 процента;
Казыгуртского района – 28,6 процента;
Келесского района – 41,1 процента;
Мактааральского района – 33,7 процента;
Ордабасынского района – 51,4 процента;
Отрарского района – 4,8 процента;
Сайрамского района – 33,7 процента;
Сарыагашского района – 53,5 процента;
района Сауран – 53,4 процента;
Созакского района – 47 процентов;
Толебийского района – 38,8 процента;
Тюлькубасского района – 43,5 процента;
Шардаринского района – 46,2 процента;
города Арыс – 49,8 процента;
города Кентау – 51,1 процента;
города Туркестан – 44 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 67,9 процента;
Жетысайского района – 59,6 процента;
Казыгуртского района – 71,4 процента;
Келесского района – 58,9 процента;
Мактааральского района – 66,3 процента;
Ордабасынского района – 48,6 процента;
Отрарского района – 95,2 процента;
Сайрамского района – 66,3 процента;

Сарыағаш ауданынан – 46,5 пайыз;
Сауран ауданынан – 46,6 пайыз;
Созақ ауданынан – 53 пайыз;
Төлеби ауданынан – 61,2 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 56,5 пайыз;
Шардара ауданынан – 53,8 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,2 пайыз;
Кентау қаласынан – 48,9 пайыз;
Түркістан қаласынан – 56 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың туризм басқармасы;
облыстың ветеринария басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 - қосымшалары осы шешімінің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

Сарыагашского района – 46,5 процента;
района Сауран – 46,6 процента;
Созакского района – 53 процента;
Толебийского района – 61,2 процента;
Тюлькубасского района – 56,5 процента;
Шардаринского района – 53,8 процента;
города Арыс – 50,2 процента;
города Кентау – 48,9 процента;
города Туркестан – 56 процентов.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год, предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению земельных отношений области;
управлению сельского хозяйства области;
управление культуры области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению туризма области;
управлению ветеринарии области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

1 079 068
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 161 198
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
5 161 198
271
Облыстың құрылыс басқармасы
141 099
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
141 099
3
Мамандандырылған медициналық көмек
8 829 003
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 829 003
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
8 829 003
4
Емханалар
264 458
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
264 458
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
264 458
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
131 577
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
131 577
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
131 577
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 776 605
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 776 605
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
333 893
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
198 549
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
80 228
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
54 600
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
109 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 999 835
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
43 833 076
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 369 427
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 048 427
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 768
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
517 709
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 079 068
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 161 198
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
5 161 198
271
Управление строительства области
141 099
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
141 099
3
Специализированная медицинская помощь
8 829 003
253
Управление здравоохранения области
8 829 003
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
8 829 003
4
Поликлиники
264 458
253
Управление здравоохранения области
264 458
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
264 458
5
Другие виды медицинской помощи
131 577
253
Управление здравоохранения области
131 577
029
Областные базы специального медицинского снабжения
131 577
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 776 605
253
Управление здравоохранения области
10 776 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
333 893
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
198 549
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
80 228
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
54 600
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
109 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 999 835
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
43 833 076
1
Социальное обеспечение
10 369 427
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 048 427
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 768
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
517 709
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

6 650 200
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
10 522 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 120 150
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
504 832
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
600 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 984 505
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 984 505
719
Облыстың ветеринария басқармасы
13 594 574
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 280
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
3 776
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
206
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24 468
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
110 727
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
8 104 146
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 904 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
24 056
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
733 242
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
359 064
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111 064
2
Су шаруашылығы
33 928 778
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
99 126
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
99 126
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

6 650 200
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
10 522 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 120 150
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
504 832
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
600 000
271
Управление строительства области
3 984 505
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 984 505
719
Управление ветеринарии области
13 594 574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
184 280
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
3 776
009
Организация санитарного убоя больных животных
206
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24 468
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
110 727
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
8 104 146
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 904 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
24 056
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
733 242
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
359 064
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111 064
2
Водное хозяйство
33 928 778
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
99 126
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
99 126
255
Управление сельского хозяйства области

287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
Нысаналы индикатор:
ТЖ қаупі төнген кезде халықты құлақтандыру деңгейі
71,1
76,2
78,6
Түпкі нәтиже:
2028 жылға қарай төтенше жағдайлар қаупі төнген кезде халықты хабардар ету деңгейі сирено-сөйлеу құрылғыларымен толық жарақтандыру есебінен 78,6% - ға дейін көтерілді, бұл халықты уақтылы хабардар етуді және облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жоюдың тиімділігін арттыруды қамтамасыз етеді.
42,3
52,4
57,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Білім мен дағдыларды тәуелсіз бағалаудан сәтті өткен Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары түлектерінің үлесі, %
99,9
99,9
100
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
Нысаналы көрсеткіш:
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру %
33
37
38
Түпкілікті нәтиже:
Балалар арасында семіздікпен сырқаттанушылықтың төмендеуі (0 – 14 жас, 100 мың тұрғынға), 100 мың тұрғынға
28,5
28,3
28,2
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Туғандағы күтілетін өмір сүру ұзақтығы, жылдар саны

287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
Целевой индикатор:
Уровень оповещения населения при угрозе ЧС
71,1
76,2
78,6
Конечные результаты:
К 2028 году уровень оповещения населения при угрозе чрезвычайных ситуаций повышен до 78,6 % за счҰт дооснащения сирено-речевыми устройствами, что обеспечит своевременное информирование населения и повышение эффективности предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций областного масштаба.
42,3
52,4
57,2
253
Управление здравоохранения области
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Доля выпускников программам технического и профессионального, послесреднего образования, успешно прошедших независимую оценку знаний и навыков %
99,9
99,9
100
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
007
Пропаганда здорового образа жизни
Целевой показатель:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущего здоровый образ жизни, %
33
37
38
Конечные результаты:
Снижение заболеваемости ожирением среди детей (0 – 14 лет, на 100 тыс. населения), на 100 тыс. населения
28,5
28,3
28,2
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой показатель:
Ожидаемая продолжительность жизни населения при рождении, число лет

6,55
6,5
6,45
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Өңірлердің Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етудің ең төменгі нормативтеріне сәйкес ауыл халқының Медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу деңгейін арттыру, 10 000 ауыл халқына шаққанда
95,2
95,2
95,1
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Денсаулық сақтауға арналған мемлекеттік шығыстардың үлесі, %
8,4
9,4
9,4
Түпкілікті нәтиже:
Медициналық ұйымдар ғимараттарының тозу деңгейін төмендету %
73,10
73,05
72,65
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
Нысаналы көрсеткіш:
Стандартталған өлім-жітім коэффицентінің төмендеуі, 1 000 адамға шаққанда
6,55
6,5
6,45
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың Медициналық қызметтерге қанағаттануы, %
57
58
59
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша жалғызбасты қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау, ұстау, емдеу, сауықтыру оңалту шараларын ұйымдастыру. %
100
100
100
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған мүгедектігі бар балаларды күту, ұстау, емдеу, сауықтыру, оқыту, тәрбиелеу, оңалту. %
100
100
100
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Психоневрологиялық аурумен ауыратын мүгедектігі бар адамдарды ұстау, күту, емдеу, сауықтыру %
100
100
100
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы көрсеткіш:
Жұмыссыздық деңгейі
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Мүгедектігі бар адамдар мен психоневрологиялық аурумен ауыратын мүгедектігі бар балаларды ұстау, күту, емдеу, сауықтыру %
100
100
100

6,55
6,5
6,45
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Повышение уровня обеспеченности медицинскими работниками сельского населения в соответствии с минимальными нормативами обеспеченности медицинскими работниками регионов, на 10 000 сельского населения
95,2
95,2
95,1
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой показатель:
Доля государственных расходов на здравоохранение,%
8,4
9,4
9,4
Конечные результаты:
Снижение уровня износа зданий медицинских организаций %
73,10
73,06
72,65
256
Управление координации занятости и социальных программ области
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 чел.
6,55
6,5
6,45
Конечные результаты:
Удовлетворенность населения медицинскими услугами, %
57
58
59
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Предоставление социальных услуг: уход, лечение, оздоровление и реабилитация одиноких престарелых и лиц с инвалидностью %
100
100
100
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Уход, лечение, оздоровление, обучение, воспитание и реабилитация детей с инвалидностью с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата %
100
100
100
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Лечение, оздоровление и реабилитация лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями %
100
100
100
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
Целевой показатель:
Уровень безработицы
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Уход, лечение, оздоровление и реабилитация лиц инвалидностью и детей с инвалидностью с психоневрологическими отклонениями. %
100
100
100

056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Етті өңдеу үлесі %
27
27
27
Түпкілікті нәтиже:
АӨК субъектілеріне берілген сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау есебінен кредиттер сомасы, лизингті қоса алғанда %
100
100
100
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Сүтті өңдеу үлесі %
48
48
48
Түпкілікті нәтиже:
Терең өңдеу өнімнің өзіндік құнын төмендету мақсатында қайта өңдеу кәсіпорындарға мемлекет тарапынан қолдау көрсету %
100
100
100
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы егіншілікке су үнемдеу технологияларын енгізу арқылы суармалы суды үнемдеу мың га (артумен)
108,3
135,3
162,3
Түпкілікті нәтиже:
Капитал сыйымдылығын төмендету және салынған инвестициялардың өзін-өзі ақтауын арттыру жолымен инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру %
100
100
100
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км
174,9
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз ету үшін каналдарды реконструкциялау және су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарын қалпына келтіру. км
174,9
955,6
552
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
100
100
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Сүтті өңдеу үлесі %
48
Түпкілікті нәтиже:
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының шекті мәндерімен салыстырғанда бөлшек сауда бағаны 15 % асырмау
100
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
Нысаналы көрсеткіш:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етілу деңгейі
қала
93
94
95
АЕМ
65,5
66
66,5
Түпкілікті нәтиже:
Суармалы жерлерді сумен қамтамасыз етуді жоғарылату және су ресурстарын ұтымды пайдалану %
100
100
100

056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Целевой показатель:
Доля переработки мяса %
27
27
27
Конечные результаты:
За счет субсидирования процентных ставок по кредитам, включая лизинг, сумма кредитов для субъектов агропромышленного комплекса составит %
100
100
100
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
Целевой показатель:
Доля переработки молоко %
48
48
48
Конечные результаты:
Оказание государственной поддержки перерабатывающим предприятиям в целях снижения себестоимости продукции глубокой переработки %
100
100
100
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
Целевой показатель:
Экономия поливной воды за счет внедрения водосберегающих технологий в орошаемом земледелии тыс. га (нарастающим)
108,3
135,3
162,3
Конечные результаты:
Повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций %
100
100
100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель
174,9
Конечные результаты:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
Целевой показатель:
Реконструкция каналов и восстановление водохозяйственных систем и сооружений для обеспечения водой орошаемых земель
174,9
955,6
552
Конечные результаты:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
100
100
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
Целевой показатель:
Доля переработки молоко %
48
Конечные результаты:
Не превышение розничной цены на 15% по сравнению с предельными значениями социально значимых продовольственных товаров
100
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Уровень предоставления социальных пособий и услуг в соответствии с системой региональных стандартов
город
93
94
95
СНП
65,5
66
66,5
Конечный результат:
Повышение водообеспеченности орошаемых земель и рациональное использование водных ресурсов %
100
100
100

719
Облыстың ветеринария басқармасы
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Сібір жарасы ауруының алдын алуды ұйымдастыру, %
100
100
100
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлар мен адам денсаулығына қауіп төндіретін аурулардың алдын алу және адамдар арасында аурушаңдықты азайту, %
100
100
100
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ит, мысықтарды аулау, жою іс-шараларын ұйымдастыру, %
100
100
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Жануарлар мен адам денсаулығына қауіп төндіретін аурулардың алдын алу және адамдар арасында аурушаңдықты азайту %
100
100
100
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығының жануарларының энзоотиялық ауруларын алдын алу %
100
100
100
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқор базасына қолжетімділік алу %
100
100
100
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті ауруларын алдын алу %
100
100
100
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға

719
Управление ветеринарии области
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Организация профилактики сибирской язвы, %
100
100
100
009
Организация санитарного убоя больных животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика заболеваний, угрожающих здоровью животных и человека, и снижение заболеваемости среди людей %
100
100
100
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
151,91
151,41
Конечные результаты:
Работы по отлову уничтожению собак и кошек , %
100
100
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика заболеваний, представляющих опасность для здоровья животных и человека, и снижение заболеваемости среди населения %
100
100
100
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика энзоотических болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Оказание услуги обеспечению доступа к базе данных идентификации сельскохозяйственных животных %
100
100
100
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика особо опасных болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения

152,41
Түпкілікті нәтиже:
Облыстық ветеринариялық мамандарға қызметтік жайлар ұсыну және инфекциялардың алдын алу мен ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін биотермиялық құрылыстармен жабдықтау, %
100
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларының аса қауіпті ауруларына қарсы биопреппараттардың үлесі %
100
100
100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Профилактикалық және энзоотиялық аурулардың алдын алу, %.
100
100
100
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
152,41
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ауыл шаруашалығы жануарларын бірдейлендіруге арналған құлақ жапсырмаларымен қамтамасыз ету, %
100
100
100
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Облыстық ветеринариялық мамандарға қызметтік жайлар ұсыну және инфекциялардың алдын алу мен ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін биотермиялық құрылыстармен жабдықтау, %
100
100
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға
151,91
151,41
Түпкілікті нәтиже:
Ит, мысықтарды азықтандыру, %
100
100
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
Нысаналы көрсеткіш:
Қан айналымы жүйесі ауруларынан болатын өлім-жітімнің стандартталған коэффициентінің төмендеуі, 100 мың тұрғынға

152,41
Конечные результаты:
Предоставление служебных помещений ветеринарным специалистам области и оснащение биотермическими сооружениями для профилактики инфекций и обеспечения ветеринарной безопасности %
100
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Доля биопрепаратов против особо опасных болезней сельскохозяйственных животных %
100
100
100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Профилактика и профилактика энзоотических заболеваний %
100
100
100
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
152,41
151,91
151,41
Конечные результаты:
Обеспечение ушными бирками, предназначенными для идентификации сельскохозяйственных животных %
100
100
100
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
151,91
151,41
Конечные результаты:
Предоставление служебных помещений ветеринарным специалистам области и оснащение биотермическими сооружениями для профилактики инфекций и обеспечения ветеринарной безопасности %
100
100
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения
151,91
151,41
Конечные результаты:
Кормление собак и кошек, %
100
100
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
Целевой показатель:
Снижение стандартизованного коэффициента cмертности от болезней системы кровообращения, на 100 тыс. населения

005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Әдістемелік қолдаумен қамтамасыз етілген білім беру ұйымдары кітапханаларының үлесі, %
40
48
55
Түпкілікті нәтиже:
Білім сапасын арттыру мақсатында оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету үлесі, %
100
100
100
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Халықаралық деңгейдегі сапалы білім беру ортасын қалыптастыру мақсатында облыстық мамандандырылған білім беру ұйымдарын халықаралық CIS (Council of International Schools) стандартына сәйкестендіріп, аккредитация процессіне кезең-кезеңмен қатыстыруды қамтамасыз ету, %
3
3
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
Нысаналы индикатор:
Орта, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарында олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу, %
2,3
2,3
2,3
Түпкілікті нәтиже:
Орта, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарындағы дарынды оқушыларды анықтап, олимпиадаларға қатысуын қамтамасыз ету, %
0,8
0,8
0,8
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес беру мекемелерін ашу
2
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
10
9,9
9,6
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
97
Түпкілікті нәтиже:
Орта бiлiм беретiн мекемелер арасынан үздік ұйымды анықтау және грант тағайындау, материалдық-техникалық базасын нығайту, ұйым саны
1
1
1

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
Целевой индикатор:
Доля библиотек организаций образования, обеспеченных методической поддержкой, %
40
48
55
Конечный результат:
Доля обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами в повышение качества образования, %
100
100
100
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля обучающихся, преодолевших пороговый уровень функциональной грамотности по результатам международного исследования PISA, %
93
95
97
Конечный результат:
В целях создания качественной образовательной среды международного уровня обеспечить поэтапное участие областных специализированных образовательных организаций в процессе аккредитации и соответствия международному стандарту CIS (Council of International Schools), %
3
3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
Целевой индикатор:
Проведение Олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в организациях среднего, основного и общего образования, %
2,3
2,3
2,3
Конечный результат:
Проведение Олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в организациях среднего, основного и общего образования, %
0,8
0,8
0,8
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
100
100
100
Конечный результат:
Открыть учреждения психолого-медико-педагогической консультаций
2
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в общем количестве детей этой категории, %
10
9,9
9,6
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Конечный результат:
Определение лучшей организации из числа учреждений среднего образования и присуждение грантов, укрепление материально-технической базы, количество организаций
1
1
1

086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
Нысаналы индикатор:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемімен қамтамасыз ету, %
100
100
100
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Білім беру ұйымдарындағы жоғары сынып оқушыларының ерікті таңдауымен кәсіптік бағдармен оқытуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Кәсіптік оқытуды қамтамасыз ететін мекеме саны
2
2
2
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
Нысаналы индикатор:
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету, %
100
100
100
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Білім беруді дамыту мақсатында мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар саны
15
15
15
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
Балалардың мектепалды даярлық деңгейі, %
89
92
92,3
Мектепке дейінгі білім беру сапасын тәуелсіз ұлттық бағалау жүйесін енгізу (Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі), %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:

086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение единовременной выплатой денежных средств гражданам Казахстана, усыновившим (удочерившим) ребенка-сироту (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение ежемесячной выплатой денежных средств опекуну (попечителю) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и детей, оставшихся без попечения родителей, %
100
100
100
089
Организация профессионального обучения
Целевой индикатор:
Обеспечение профессиональной подготовки по добровольному выбору учащихся старших классов в образовательных учреждениях, %
100
100
100
Конечный результат:
Количество учреждений, обеспечивающих профессиональное обучение
2
2
2
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Обеспечение государственной поддержкой на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, %
100
100
100
Конечный результат:
Обеспечение государственной поддержкой на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, %
100
100
100
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Доля выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства в развитии образования, %
100
100
100
Конечный результат:
Количество проектов государственно-частного партнерства
15
15
15
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
Целевой индикатор:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
Уровень предшкольной подготовки детей, %
89
92
92,3
Внедрение системы независимой национальной оценки качества дошкольного образования (Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества образования и воспитания, независимо от форм собственности), %
100
100
100
Конечный результат:

2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
Балалардың мектепалды даярлық деңгейі, %
89
92
92,3
Мектепке дейінгі білім беру сапасын тәуелсіз ұлттық бағалау жүйесін енгізу (Меншік нысанына қарамастан тәрбие мен оқыту сапасын бағалау өлшемшарттарына сәйкес келетін мектепке дейінгі ұйымдардың үлесі), %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
99,6
100
100
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
95
97
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
57,3
57,5
57,5
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Нысаналы индикатор:
PISA тестілеуі негізінде орта білім беру нәтижелерінің сапасы: оқу сауаттылығы, математикалық сауаттылық, жаратылыстану-ғылыми сауаттылық, балл
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
* бағалау 2029 жылы жүргізіледі
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
95
97
Жоғары жылдамдықты интернетпен қамтылған мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оқу жылын "жақсы" және "өте жақсы" аяқтаған білім алушылардың үлесі, %
57,3
57,5
57,5
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық және облыстық баспа бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланатын материалдарға тақырыптық шолу, бұқаралық ақпарат құралдарында және әлеуметтік желілерде жағымды, бейтарап және сыни ақпараттарға шолу, оның ішінде жағымды, сыни, бейтарап материалды тарқатып, шолу жасау, %
100
100
100

Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Целевой индикатор:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
Уровень предшкольной подготовки детей, %
89
92
92,3
Внедрение системы независимой национальной оценки качества дошкольного образования (Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества образования и воспитания, независимо от форм собственности), %
100
100
100
Конечный результат:
Охват детей в возрасте от 2 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением, %
99,6
100
100
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Доля школ, охваченных высокоскоростным интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля учащихся, завершающих учебный год "Алтын белгі" и "Аттестат с отличием", %
14
14,5
15
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA: читательская грамотность, математическая грамотность, естественнонаучная грамотность, балл
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
*оценка проводится в 2029 году
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
97
Доля школ, охваченных высокоскоростным интернетом, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля учащихся, завершающих учебный год "Алтын белгі" и "Аттестат с отличием", %
14
14,5
15
752
Управление общественного развития области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
Целевой индикатор:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100
Конечный результат:
Тематический обзор материалов, публикуемых в республиканских и областных печатных средствах массовой информации, обзор позитивной, нейтральной и критической информации в средствах массовой информации и социальных сетях, включая подробный разбор позитивных, критических и нейтральных материалов, %
100
100
100