"Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" жеке компаниясына "Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбырының екінші желісін салу үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 13 наурыздағы № 71 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 16-бабының 1-тармағы 9-1) тармақшасына және 69-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" жеке компаниясына "Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбырының екінші желісін салу үшін меншiк иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймастан осы қаулының қосымшасына сәйкес жер учаскелеріне 4 жыл 11 ай мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" жеке компаниясы құрылыс жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бір ай мерзімде "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" жеке компаниясы сервитут белгіленген жер учаскелерінің меншiк иелері және жер пайдаланушыларымен сервитутты белгілеу туралы шарт жасассын.
4. "Түркістан облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

Об установлении публичного сервитута частной компании "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" для строительство второй нитки магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент"
Постановление акимата Туркестанской области от 13 марта 2026 года № 71
В соответствии с подпунктом 9-1) пункта 1 статьи 16 и статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут частной компании "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" на земельные участки без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей для строительства второй нитки магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент" согласно приложению к настоящему постановлению, сроком на 4 года 11 месяцев.
2. Частной компании "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" не позднее чем в месячный срок после завершения работ обеспечить проведение работ по рекультивации нарушенных земель и соблюдения экологических требований по охране окружающей среды.
3. Частной компании "Beineu-Bozoi-Shymkent 2 Ltd" в месячный срок со дня подписания настоящего постановления. заключить договор об установлении сервитута с собственниками и землепользователями земельных участков, на которых установлен сервитут.
4. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;