Қызылқоға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 36-3 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы № 41-2 шешімі
Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылқоға аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 36-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 888 192 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 657 958 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 026 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 555 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14 176 653 мың теңге;
2) шығындар – 16 910 761 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 69 199 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 69 199 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 38 004 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 53 764 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 764 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 69 199 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кызылкогинского районного маслихата от 15 декабря 2025 года № 36-3 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 17 июня 2026 года № 41-2
Кызылкогинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылкогинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 15 декабря 2025 года № 36-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 888 192 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 657 958 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 026 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 555 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 176 653 тысяч тенге;
2) затраты – 16 910 761 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 199 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 69 199 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 004 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53 764 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 53 764 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 69 199 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 38 004 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 569 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат төрағасы Т. Бейсқали
Қызылқоға аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
17 маусымдағы № 41-2
шешіміне қосымша
Қызылқоға аудандық
мәслихатының 2025 жылғы

погашение займов – 38 004 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 569 тысяч тенге.
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т. Бейскали
Приложение к решению
Кызылкогинского районного
маслихата № 41-2 от 17 июня
2026 года
Приложение 1 к решению
Кызылкогинского районного

2 000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
55 468
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 468
02
Қорғаныс
39 428
1
Әскери мұқтаждар
3 984
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 984
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 984
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
35 444
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 444
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 744
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
895 166
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
113 880
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 880
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
88 880
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
25 000
2
Әлеуметтiк көмек
690 252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
690 252
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 428
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
165 566
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 107
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
10 522
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
218 406
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
192 627
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
60 396
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 034
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

2 000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
55 468
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
55 468
02
Оборона
39 428
1
Военные нужды
3 984
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 984
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 984
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
35 444
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 444
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 744
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
895 166
1
Социальное обеспечение
113 880
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 880
005
Государственная адресная социальная помощь
88 880
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
25 000
2
Социальная помощь
690 252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
690 252
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 428
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
165 566
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 107
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10 522
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
218 406
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
192 627
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
60 396
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 034
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)