Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 36/2 "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 39/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 36/2 Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 219 459,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 564 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 602,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 851 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 576 616,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 147 416,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 404,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 650 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 245,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 70 638,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 70 638,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 650 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 281 821,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 202 533 мың теңге.";

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 36/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 10 марта 2026 года № 39/1
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 36/2 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 219 459,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 564 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 602,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 851 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 576 616,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 147 416,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 404,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 650 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 245,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 70 638,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -70 638,9 тысяч тенге:
поступление займов – 8 650 тысяч тенге;
погашение займов – 281 821,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 202 533 тысяч тенге.";

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39 364
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39 364
2
Әлеуметтiк көмек
341 136
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 136
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 177
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 137
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68 028
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 159
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
149 978
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
88 943
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі
іс-шараларды іске асыру
24 714
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52 598
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 598
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 892
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
706
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
206 451,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
50 498
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 498
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
45 498
2
Коммуналдық шаруашылық
71 579,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
71 579,9
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
50 500
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21 000
058
Ауылдық елді мекендерд егі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39 364
005
Государственная адресная социальная помощь
39 364
2
Социальная помощь
341 136
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 136
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 177
006
Оказание жилищной помощи
1 137
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68 028
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 159
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
149 978
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
88 943
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
24 714
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 598
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 892
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
706
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
206 451,9
1
Жилищное хозяйство
50 498
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 498
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
45 498
2
Коммунальное хозяйство
71 579,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
71 579,9
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
50 500
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

44 653
1
Әскери мұқтаждар
16 755
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 755
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 755
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
27 898
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 898
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 430
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 468
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
30 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
30 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
422 457
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 000
2
Әлеуметтiк көмек
322 665
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
322 665
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 540
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 217
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
146 212
017
Мүгедектігі бар адамды риабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
65 000
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі
іс-шараларды іске асыру
25 696
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 792
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 792
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

44 653
1
Военные нужды
16 755
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 755
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 755
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
27 898
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 898
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 430
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 468
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
30 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
30 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
422 457
1
Социальное обеспечение
45 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 000
005
Государственная адресная социальная помощь
45 000
2
Социальная помощь
322 665
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
322 665
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 540
006
Оказание жилищной помощи
1 217
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146 212
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
65 000
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
25 696
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 792
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 792
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения