Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 11-37 с "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 12-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы №11-37с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 500 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 704 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 412 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі –50 384 мың теңге;
2) шығындар – 60 820,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 320,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнай емес тапшылығы (профициті) – - 1 320,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 320,8 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 320,8 мың теңге.".
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. "Ауылдық бюджетте 2026 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 1 320,8 мың теңгеге шығыстар көзделсін, 4-қосымшаға сәйкес теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын;
"8.2026 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер оның ішінде;
1) аппаратты ұстауға;
2) планшетті сатып алуға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Қулыкөл ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов ауданының Қулыкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";

О внесении изменений и дополнения в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабрь 2025 года № 11-37 с "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 12-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 11-37 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить бюджет Кулыкольского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –59 500 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 704 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 412 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 384 тысяч тенге;
2) затраты – 60 820,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 320,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета— -1 320,8 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 320,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 320,8 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1.Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств ,сложившихс на начало финансового года в сумме 1 320,8 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета в том числе:;
1) на содержание аппарата;
2) на приобретение планшета.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Кулыкольского сельского округа Уалихановкого района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждение бюджета Кулыколького сельского округа Уалихановского района на 2026-2028года".";