Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-37с "Уәлиханов ауданының Көктерек ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 9-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-37 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 325 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5274 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 47 970 мың теңге;
2) шығындар – 53 883 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -558,0 мың теңге;
6) бюджетін мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -558,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 558,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 558,0 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1- тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 558,0 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
8- тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2026 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) әкім аппаратын ұстауға;
2) планшет сатып алуға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Көктерек ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Көктерек ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 7-37с "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 9-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского района маслихата "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26.12.2025 года №7-37 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 325 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 274 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81 тысяч;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 47 970 тысяч тенге;
2) затраты – 53 883 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -558,0 тысяч тенге;
6) неняфтяной дефицит (профицит) бюджета – -558,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 558,0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 558,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 558,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета:
1) на содержание аппарат акима;
2) на приобретение планшета.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Коктерекского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Коктерекского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.