Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы №5-37 с "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Бидайық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 7-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Бидайық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы №5-37с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырлар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Бидайық ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93 408 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 455 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 79 753 мың теңге;
2) шығындар –96 551,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 143,9 мың теңге;
6) мұнай емес тапшылық - - 3 143,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 143,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 3 143,9 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 1-1-тармағымен толықтырылсын:
" 1-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округ бюджетінде қаржы жылының басында 3 143,9 мың теңге соммасына қалыптасқан бюджеттік қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындар қарастырылсын.";
келесі мазмұндағы 7- тармағымен толықтырылсын:
"7. 2026 жылға арналған ауылдық бюджетке аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер:
1) клубты ұстауға;
2) планшет сатып алуға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Бидайық ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Бидайық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";

О внесении изменений в дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 5-37 с "Об утверждении бюджета Бидайыкского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 7-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Бидайыкского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года №5-37 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бидайыкского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соотвественно, в том числе на 2026 год следующих объемах:
1) доходы – 93 408 тысяч тенге:
налоговые поступления –13 455 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 79 753 тысяч тенге;
2) затраты – 96 551,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 143,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит - -3 143,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
3 143,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 143,9 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания;
1-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 3 143,9 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Учесть в сельском бюджете на 2026 год на целевые трансферты из районного бюджета:
1) на содержание клуба;
2) на приобретение планшета.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Бидайыкского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Бидайыкского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";