Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 7 наурыздағы № 42 "Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 81 қаулысы
Уәлиханов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2019 жылғы 7 наурыздағы № 42 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5245 болып тіркелген) қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М. Абдулов
Уәлиханов ауданы әкімдігінің
2026 жылғы ____ сәуірдегі
№_____ қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Уәлиханов ауданы әкімдігінің
2019 жылғы 7 наурыздағы
№ 42 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) отбасын қолдау орталығының басшысы; арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығының директоры.
2) үйдегі әлеуметтік көмек бөлімшесінің меңгерушісі;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант - біліктілігі жоғары деңгейдегі, жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ маман;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары деңгейдегі, жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ маман;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі, жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ мамандар;
6) қарттар мен мүгедек адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орта деңгейдегі, жоғары, орта, екінші санатты, санаты жоқ маман;

О внесении изменений в постановление акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 7 марта 2019 года № 42 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2026 года № 81
Акимат Уалихановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Уалихановского района Северо-Казахстанской области" от 7 марта 2019 года № 42 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5245) следующие изменения:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Уалихановского района Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Абдулов
Приложение
к постановлению акимата
Уалихановского района
№____от ____ апреля 2026 года
Приложение
к постановлению акимата
Уалихановского района
Северо-Казахстанской области
№ 42 от 7 марта 2019 года
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Уалихановского района Северо-Казахстанской области
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель центра поддержки семьи; директор центра оказания специальных социальных услуг.
2) заведующий отделением социальной помощи на дому;
3) консультант по социальной работе - специалист высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах - специалист высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
5) специалист по социальной работе - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
6) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;

7) психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орта деңгейдегі, жоғары, бірінші, екінші санатты, санаты жоқ маман;
8) әлеуметтік жұмыс жөніндегі ассистент - біліктілігі орташа деңгейдегі, санаты жоқ мамандар;
9) психолог;
10) халықпен профилактикалық жұмыс жөніндегі маман;
11) әлеуметтік қызметкер;
12) әлеуметтік қызметкер-кейс менеджері;
13) есепші.
2. Мәдениет саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (директоры);
2) библиограф - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ маман;
3) кітапханашы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
4) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
5) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
6) ұжым (үйірме) басшысы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
7) музыкалық жетекші - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ маман;
8) режиссер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ маман;
9) вокал бойынша үйретуші - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ маман;
10) қор сақтаушы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
11) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санаттағы, санаты жоқ мамандар;
12) бас есепші, есепші, экономист.

7) социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
8) ассистент по социальной работе - специалисты среднего уровня квалификации, без категории;
9) психолог;
10) специалист по профилактической работе с населением;
11) социальный работник;
12) социальный работник -кейс менеджер;
13) бухгалтер.
2. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) библиограф - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
3) библиотекарь - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
4) культорганизатор (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
5) методист всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
6) руководитель коллектива (кружка) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
7) музыкальный руководитель - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
8) режиссер - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
9) репетитор по вокалу - специалист высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
10) хранитель фондов - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
11) художники всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории, без категории;
12) главный бухгалтер, бухгалтер, экономист.