Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 50/3 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2026 жылғы 18 наурыздағы № 54/5 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 50/3 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3756843,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1565491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24229 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2167123,6 мың теңге;
2) шығындар – 3610934,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13828 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 34600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20772 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 132081,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -132081,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 34600 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 198254 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31572,8 мың теңге.";
7-тармақта:
15), 16) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"15) 80000 мың теңге - жасанды жабынды шағын футбол алаңын орналастыруға, соның ішінде:
Белое ауылдық округі, Белое ауылында – 20000 мың теңге,
Пригород ауылдық округі, Покровка ауылында – 20000 мың теңге,
Краснознамен ауылдық округі, Краснознаменное ауылында – 20000 мың теңге,
Қызыләскер ауылдық округі, Қызыләскер ауылында – 20000 мың теңге;
16) 45000 мың теңге – мәдениет мекемелерін ұстауға;";
келесі мазмұндағы 21), 22), 23), 24), 25) тармақшалармен толықтырылсын:
"21) 15912 мың теңге – үйде әлеуметтік көмек бөлімшелерін ағымдағы ұстауға;
22) 50000 мың теңге – Мамлютка қаласында көше жарығын салуға;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 50/3 "Об утверждении бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 18 марта 2026 года № 54/5
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 50/3 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3756843,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1565491 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 24229 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
специальные поступления– 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2167123,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3610934,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13828 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 34600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20772 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 132081,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -132081,2 тысяч тенге:
поступления займов – 34600 тысяч тенге;
погашение займов – 198254 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31572,8 тысяч тенге.";
в пункте 7:
подпункты 15), 16) изложить в новой редакции:
"15) 80000 тысяч тенге – на устройство мини-футбольных полей с искусственным покрытием , в том числе:
в селе Белое, Беловского сельского округа –20000 тысяч тенге,
в селе Покровка, Пригородного сельского округа – 20000 тысяч тенге,
в селе Краснознаменное, Краснознаменского сельского округа – 20000 тысяч тенге,
в селе Кызыласкер, Кызыласкерского сельского округа – 20000 тысяч тенге;
16) 45000 тысяч тенге – на содержание учреждения культуры;";
дополнить подпунктами 21), 22), 23), 24), 25) следующего содержания:
"21) 15912 тысяч тенге – на текущее содержание отделения социальной помощи на дому;
22) 50000 тысяч тенге – на строительство уличного освещения в городе Мамлютка;

23) 50000 мың теңге – Белое ауылында мәдениет үйін күрделі жөндеуге;
24) 50000 мың теңге – "Мамлютка-Қостанай"-Воскресеновка-Боголюбово-Надежка"-Новомихайловка" 0-20 км" А-21 республикалық маңызы бар а/ж" КТММ-6 аудандық маңызы бар а/ж" КТММ-8 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
25) 10000 мың теңге – Мамлют мәдени орталығын субсидиялауға.";
келесі мазмұндағы 11-1-тармағымен толықтырылсын:

23) 50000 тысяч тенге – на капитальный ремонт дома культуры в селе Белое;
24) 50000 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-8 "А/д районного значения КТММ-6 "А/д республиканского значения А-21 "Мамлютка - Костанай" - Воскресеновка - Боголюбово - Надежка" - Новомихайловка" км 0-20;
25) 10000 тысяч тенге – на субсидирование Мамлютского культурного центра.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:

"11-1. 2026 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 31572,8 мың теңге сомада бағытталсын.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Кәрімова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

"11-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2026 года в сумме 31572,8 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
Указанное решение дополнить приложением 5, согласно приложения 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области Ж. Каримова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области

977
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
571476,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
112527,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111503
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1024,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
461949
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61369
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
400280
02
Қорғаныс
22582
01
Әскери мұқтаждар
12866
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12866
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12866
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9716
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9716
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6655
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3061
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
439160
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
21421
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21421
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21421
2
Әлеуметтiк көмек
351773
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
351773
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4974
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
214
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65033
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
701
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
145785
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

977
9
Прочие государственные услуги общего характера
571476,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
112527,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
111503
015
Капитальные расходы государственного органа
1024,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
461949
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
61369
003
Капитальные расходы государственного органа
300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
400280
02
Оборона
22582
1
Военные нужды
12866
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12866
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12866
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9716
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9716
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6655
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3061
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
439160
1
Социальное обеспечение
21421
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21421
005
Государственная адресная социальная помощь
21421
2
Социальная помощь
351773
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
351773
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4974
006
Оказание жилищной помощи
214
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65033
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
701
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
145785
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью