"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/500 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 39/578 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/500 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 90 812 мың теңге:
салықтық түсімдер - 12 424 мың теңге;
арнайы түсімдер - 0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 78 388 мың теңге;
2) шығындар - 92 129,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 317,7 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 1 317,7 мың теңге;
7) тапшылық орнын қаржыландыру (бюджет профицитін пайдалану) - 1 317,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 317,7 мың теңге.";
1-1-тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-1. Қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен Николаевка ауылдық округі бюджетінің шығыстарында 2025 қаржы жылында облыстық бюджеттен 1,8 мың теңге сомасында, аудандық бюджеттен 0,1 мың теңге сомасында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4-қосымшаға сәйкес көзделсін.";
1-2-тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-2. Николаевка ауылдық округі бюджетінің 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.";
5-тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"5. 2026 жылға арналған Николаевка ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын ұстауға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
Айти-орталықты материалдық қамтамасыз етуге.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 37/500 "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 3 марта 2026 года № 39/578
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 37/500 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 90 812 тысяч тенге:
налоговые поступления - 12 424 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
специальное поступления - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 78 388 тысяч тенге;
2) затраты - 92 129,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 317,7 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 1 317,7 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 317,7 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 317,7 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Николаевского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2025 финансовом году из областного бюджета в сумме 1,8 тысяч тенге, из районного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026 год объемы целевых трансфертов выделенных из районного бюджета:
на фонд оплаты труда;
на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
на освещение улиц населенных пунктах;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
на материальное обеспечение Айти-центра.

Аудандық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы "Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Николаевка ауылдық округінің әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е.Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района" Об утверждении бюджета Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы.";
приложение 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е.Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области