"Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Су шаруашылығы комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесіне Қаратал, Елецкий, Володар, ауылдық округтерінде Көкшетау топтық су құбырын салу және оған қызмет көрсету үшін 49 жыл мерзімге жер учаскелеріне шектеулі нысаналы пайдалану (жария сервитут) құқығын беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 6 қаңтардағы № 2 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-тармағының 5-1) тармақшасы, 67-бабының 2-тармағының 3) тармақшасы, 69-бабының 4-тармағының 2) тармақшасы, 31-бабының 1-тармағының 10) тармақшасы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, төраға орынбасары А. Б. Әубәкіровтің 2026 жылғы 05 қаңтардағы өтініші негізінде және жария сервитут жобалары негізінде, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Су шаруашылығы комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесіне Қаратал, Елецк, Володар ауылдық округтерінде жалпы ауданы 87,5366 га Көкшетау топтық су құбырын салу және оған қызмет көрсету үшін жер учаскелеріне, оның ішінде осы қосымшаға сәйкес учаскелер бойынша 49 жыл мерзімге шектеулі нысаналы пайдалану құқығы (жария сервитут) берілсін қаулы.
Жер учаскесіндегі шектеулер, ауыртпалықтар: "Көкшетау" МҰТП РММ күзет аймағы, жария сервитут, "Қазақтелеком" АҚ, ЭБЖ күзет аймағы, ТОБЖ. Жер учаскесін "Көкшетау ЭНЕРГО" ЖШС ЭБЖ қиып өтеді.
Жер учаскесі бөлінбейтін болып есептелсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімі М. Меңдібаев
Айыртау ауданы әкімдігінің
2026 ж. " " қаңтардағы__
№ қаулысына қосымша
49 жыл мерзімге шектеулі нысаналы пайдалану құқығымен (жария сервитут)берілген жерлер Экспликация (гектармен)
Кадастрлық нөмір
Жер пайдаланушы
учаске шекарасында
Жалпы аланы (га)
егістік
жайылымдар табиғи
жақсартылған жайылымдар
бұталы жер
батпақты жер
жолдар
басқа жер
Одан басқа учаскеде бөтен жер пайдаланулардың (меншік иелері)
"Бурлук Орман шаруашылығы" КММ АСКО УПР және СҚО РП
Көкшетау "МҰТП" РММ Айыртау филиалы
Қаратал ауылдық округі
1

О предоставлении республиканскому государственному учреждению "Комитет водного хозяйства Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан" права ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) сроком на 49 лет на земельные участки для строительства и обслуживания Кокшетауского группового водопровода в Каратальском, Елецком, Володарском сельских округах
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 6 января 2026 года № 2
В соответствии с подпунктом 5-1) пункта 5 статьи 17, подпунктом 3) пункта 2 статьи 67, подпунктом 2) пункта 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заявления заместителя председателя Аубакирова А.Б. от 05 января 2026 года и проекта публичного сервитута акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить республиканскому государственному учреждению "Комитет водного хозяйства Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан" права ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) сроком на 49 лет на земельные участки для строительства и обслуживания Кокшетауского группового водопровода в Каратальскком, Елецком, Володарском сельских округах общей площадью 87,5366 га, в том числе по участкам согласно приложению к настоящему постановлению.
Ограничения обременения на земельном участке: Охранная зона РГУ ГНПП "Кокшетау", публичный сервитут, АО "Казахтелеком", охранная зона ЛЭП, ВОЛС. Земельный участок пересекает ЛЭП ТОО "КОКШЕТАУ ЭНЕРГО".
Земельный участок считать: неделимым.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Аким Айыртауского района Северо-Казахстанской области М. Мендыбаев
Приложение
к постановлению акимата
Айыртауского района
от " " января _2026 г.
№____
Экспликация земель, предоставленных на праве ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) сроком на 49 лет (в гектарах)
Кадастровый номер
Землепользователь
в границах участка
общая площадь (га)
пашня
пастбища естественные
пастбища улучшенные
кустарники
болота
дороги
прочие
Кроме того, посторонние землеполь-зователи (собственники участка)
КГУ "Лесное хозяйство Бурлукское" АСКО УПР и РП СКО
Айыртауский филиал РГУ "ГНПП "Кокшетау"
Каратальский сельский округ
1