Солтүстік Қазақстан облысында 2026 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 17 наурыздағы № 79 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағының 7-3) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысында 2026 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысында 2026 жылға арналған ата-ана төлемақысының мөлшері бекітілсін.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде қазақ және орыс тіліндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімінің міндетін атқарушы М. Тасмағанбетов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы на 2026 год в Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 17 марта 2026 года № 79
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение на 2026 год в Северо-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить размер родительской платы на 2026 год в Северо-Казахстанской области согласно приложению приложению 1 постановлению.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Исполняющий обязанности Акима Северо-Казахстанской области М. Тасмаганбетов
Приложение 1
к постановлению акима
Северо-Казахстанской области

2026 жылғы "17" наурыздағы
№ 79 қаулысына
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысында 2026 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының әкімшілік-аумақтық орналасуы
Топтың атауы
Елді мекен
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының тәрбиеленушілер саны
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарында бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығыстардың бір айдағы орташа құны (теңге)
1
Петропавл қаласы
Толық емес күн болатын топ
қала
30

от 17 марта 2026 года
№ 79
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение на 2026 год в Северо-Казахстанской области
Административно-территориальное расположение организаций дошкольного воспитания и обучения
Наименование группы
Населенный пункт
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение
Количество воспитанников организаций дошкольного воспитания и обучения
Средняя стоимость расходов на одного воспитанника в организациях дошкольного воспитания и обучения в месяц (тенге)
1
город Петропавловск
Группа с неполным днем пребывания
город
30

Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
192
115 590
13
Тимирязев ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
94
120 110
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2026 жылғы 17 наурыздағы
№ 79 қаулысына
2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысында 2026 жылға арналған ата-ана төлемақысының мөлшері
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының әкімшілік-аумақтық орналасуы
Топтың атауы
Елді мекен
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарындағы айына ата-ананың ақы төлеу мөлшері (теңге)
1
Петропавл қаласы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 19 226
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 25 363
2
Қызылжар ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 18 704
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 24 388
3
Мамлют ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін –18 064
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
23 067
ауыл
үш жасқа дейін – 18 064
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
23 067
4
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 17 310
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 22 309
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 17 310
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 22 309
5
Уәлиханов ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 15 773
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 20 056
6
Мағжан Жұмабаев ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 5 379
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 7 823
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 16 876
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 718
ауыл
үш жасқа дейін – 16 876
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 718
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 16 876
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 718
ауыл
үш жасқа дейін – 16 876
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 718
7
Айыртау ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 17 296
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
19 586
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 17 296
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
19 586
8
Тайынша ауданы
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 17 012
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 076
ауыл
үш жасқа дейін – 17 012
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
21 076
9
Аққайың ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 18 670
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
23 790
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 18 670
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
23 790
10
Ақжар ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16 566
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
20 580
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 16 566
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
20 580
11.
Шал ақын ауданы
Балалар 9 сағат бойы болатын топ
ауыл
үш жасқа дейін – 14 857
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін –
18 720
Балалар 10,5 сағат бойы болатын топ
қала
үш жасқа дейін – 14 857
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 18 720
ауыл
үш жасқа дейін – 14 857
үш жастан алты (жеті) жасқа дейін – 18 720
12
Жамбыл ауданы
Толық емес күн болатын топ
ауыл

Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
192
115 590
13
Тимирязевский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
94
120 110
Приложение 2
к постановлению акима
Северо-Казахстанской области
от 17 марта 2026 года
№ 79
Размер родительской платы на 2026 год в Северо-Казахстанской области
Административно-территориальное расположение организаций дошкольного воспитания и обучения
Наименование группы
Населенный пункт
Размер родительской платы в организациях дошкольного воспитания и обучения в месяц (тенге)
1
город Петропавловск
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 19 226
с трех до шести (семи) лет – 25 363
2
Кызылжарский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 18 704
с трех до шести (семи) лет – 24 388
3
Мамлютский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет –18 064
с трех до шести (семи) лет – 23 067
село
до трех лет – 18 064
с трех до шести (семи) лет – 23 067
4
район имени Габита Мусрепова
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 17 310
с трех до шести (семи) лет – 22 309
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 17 310
с трех до шести (семи) лет – 22 309
5
Уалихановский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 15 773
с трех до шести (семи) лет – 20 056
6
район Магжана Жумабаева
Группа с неполным днем пребывания
село
до трех лет – 5 379
с трех до шести (семи) лет – 7 823
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
город
до трех лет – 16 876
с трех до шести (семи) лет – 21 718
село
до трех лет – 16 876
с трех до шести (семи) лет – 21 718
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 16 876
с трех до шести (семи) лет – 21 718
село
до трех лет – 16 876
с трех до шести (семи) лет – 21 718
7
Айыртауский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 17 296
с трех до шести (семи) лет – 19 586
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 17 296
с трех до шести (семи) лет – 19 586
8
Тайыншинский район
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 17 012
с трех до шести (семи) лет – 21 076
село
до трех лет – 17 012
с трех до шести (семи) лет – 21 076
9
Аккайынский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 18 670
с трех до шести (семи) лет – 23 790
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 18 670
с трех до шести (семи) лет – 23 790
10
Акжарский район
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов
село
до трех лет – 16 566
с трех до шести (семи) лет – 20 580
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
село
до трех лет – 16 566
с трех до шести (семи) лет – 20 580
11.
район Шал акына
Группа с пребыванием детей в течение 9 часов пребывания
село
до трех лет – 14 857
с трех до шести (семи) лет – 18 720
Группа с пребыванием детей в течение 10,5 часов
город
до трех лет – 14 857
с трех до шести (семи) лет – 18 720
село
до трех лет – 14 857
с трех до шести (семи) лет – 18 720
12
Жамбылский район
Группа с неполным днем пребывания
село