"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі және оның аумақтық бөлімшелері туралы ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 21 тамыздағы № 418 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 35-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 3 тамыздағы № 695 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Абай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 августа 2026 года № 418
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 35 и подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан "О реорганизации ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан" от 3 августа 2026 года № 695, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) положение республиканского государственного учреждения "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Абай" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

11) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Жетісу" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Ұлытау" согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) положение республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкенту" согласно приложению 21 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 22 к настоящему приказу.
3. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:

1) осы бұйрыққа қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Әлназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.
2. Комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары бар.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Комитетке егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа обеспечить направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее – Комитет) является ведомством Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим руководство и реализацию в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, государственной политики в области обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, осуществление регулятивных, реализационных, контрольных и надзорных функций в пределах компетенции.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 10-үй, "Kazyna Towers" бизнес орталығы.
9. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Комитетке кәсіпкерлік субъектілерімен Комитеттің өкілеттілігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттің міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
1) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы салаларында реттеуші, іске асыру, бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыру, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, құзыреті шегінде Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысу;
2) құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын және қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) өз құзыретінің шегінде Комитетке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
13. Өкілеттіктері, құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан, жеке және заңды тұлғалардан дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мәселелер бойынша ақпаратты сұратады және алады;
2) жеке және заңды тұлғалар Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды тұлғалары берген заңды талаптарды немесе нұсқамаларды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгінеді;
3) аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдарға дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдіснамалық және консультациялық көмек көрсетеді;

7. Структура и лимит штатной численности утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 10, бизнес центр "Kazyna Towers".
9. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
10. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
11. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.
Глава 2. Задачи, функции и полномочия Комитета
12. Задачи:
1) осуществление регулятивных, реализационных, контрольных и надзорных функций в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, в области обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, участие в выполнении стратегических функций Министерства в пределах компетенции;
2) обеспечение в пределах компетенции качества оказания и доступности государственных услуг;
3) осуществление иных задач, возложенных на Комитет, в пределах своей компетенции.
13. Полномочия, права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, должностных лиц, физических и юридических лиц информацию по вопросам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
2) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, постановлений, выданных должностными лицами Комитета и его территориальных подразделений;
3) оказывать методологическую и консультативную помощь территориальным подразделениям и подведомственным организациям по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;

4) Комитет және оның аумақтық бөлімшелері үшін бюджеттік жоспарлауды, талдауды және мемлекеттік сатып алуды орталықтандырылған жүргізу;
5) Комитеттетің алдағы қаржы кезеңіне арналған бюджеттік өтінімді қалыптастыру, сондай-ақ өзгерістер мен толықтырулар енгізу (бюджетті нақтылау, түзету);
6) мемлекеттік сатып алу жоспарын іске асыру;
7) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, дәрілік заттар және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүзеге асыру;
8) өз құзыреті шегінде консультациялық-кеңесші және сараптамалық комиссиялар (жұмыс топтарын) құру;
9) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
10) Комитетке ведомстволық бағынысты ұйым үшін қызметтің басым бағыттарын айқындау;
11) орталықтандырылған бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті қалыптастыру;
12) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен регламенттелген заңнаманы сақтау;
13) мемлекеттік органдар қабылдаған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын актілердің күшін жою, өзгерту, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру туралы ұсыныстар енгізу;
14) төмен тұрған лауазымды адамдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жолданымы (шағымы) бойынша шешім шығарылғанға дейін олар қабылдаған актілердің орындалуын тоқтата тұру, күшін жою не оларды кері қайтарып алу;
15) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өз өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
16) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы салаларындағы бақылау мен қадағалау функциялары мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданылуына талдау жүргізу;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
18) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстары жоспарларын уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету;
19) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, ұсыныстарын, үн қосуларды, сұратуларды, хабарламаларды қабылдау және қарау;

4) централизованное ведение бюджетного планирования, анализа и государственных закупок для Комитета и его территориальных подразделений;
5) формирование бюджетной заявки Комитета на предстоящий финансовый период, а также внесения изменений и дополнений (уточнение, корректировка бюджета);
6) реализация плана государственных закупок;
7) осуществлять информационно-разъяснительную работу по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
8) создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии (рабочие группы) в пределах своей компетенции;
9) осуществлять координацию и контроль деятельности территориальных подразделений и подведомственной организации Комитета;
10) определять приоритетные направления деятельности для подведомственной Комитету организации;
11) вести централизованный бухгалтерский учет и формировать финансовую отчетность;
12) соблюдать законодательство, регламентированное Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
13) вносить предложения об отмене, изменении принятых государственными органами актов, нарушающих законодательство Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также приведении их в соответствие с законодательством Республики Казахстан;
14) до вынесения решения по заявлению (жалобе) физических и (или) юридических лиц на действия (бездействие) нижестоящих должностных лиц приостановить исполнение, отменить либо отозвать принимаемые ими акты;
15) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
16) проводить анализ применения законодательства Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контрольных и надзорных функций в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
17) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
18) обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы;
19) принимать и рассматривать обращения, предложения, отклики, запросы, сообщения физических и юридических лиц в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;

20) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қабылдау және қарау;
21) мемлекеттік сатып алу рәсімдерінің сақталуын қамтамсыз ету;
22) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысын бақылау мен қадағалау саласында мемлекеттік саясатты іске асырады, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласында саясатты қалыптастыруға қатысады;
2) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысын бақылау мен қадағалау саласында құқықтық актілерді және есепке алу және есептік құжаттаманың нысандарын өз құзыреті шегінде әзірлейді;
3) дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
4) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарнамасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
5) заңнамаға сәйкес жедел ден қою шараларын қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарайды;
7) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
8) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
9) өз құзыреті шегінде рұқсат беруді бақылауды жүзеге асырады;
10) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 230-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілген фармацевтикалық қызмет түрлерін, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымымен байланысты қызмет түрлерін лицензиялауды жүзеге асырады;
11) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен Кодекстің 24-бабының 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген қызметті жүзеге асыруды бастау немесе тоқтату туралы хабарламаларды қабылдау мәселелерін үйлестіреді;
12) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласында бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіреді;

20) принимать и рассматривать жалобы физических и юридических лиц по вопросам оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственных услугах";
21) обеспечение соблюдения процедур государственных закупок;
22) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Функции:
1) реализует государственную политику в сфере контроля и надзора за обращением лекарственных средств и медицинских изделий, участвует в формировании политики в области обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
2) разрабатывает в пределах своей компетенции правовые акты и формы учетной и отчетной документации в сфере контроля и надзора за обращением лекарственных средств и медицинских изделий;
3) осуществляет государственный контроль и надзор в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
4) осуществляет государственный контроль за рекламой лекарственных средств и медицинских изделий;
5) принимает меры оперативного реагирования в соответствии с законодательством;
6) рассматривает дела об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) оказывает в пределах компетенции государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
8) разрабатывает подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;
9) осуществляет в пределах своей компетенции разрешительный контроль;
10) осуществляет лицензирование видов фармацевтической деятельности, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 7) статьи 230 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", а также видов деятельности, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
11) координирует вопросы приема уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности, указанной в подпунктах 4) и 5) пункта 1 статьи 24 Кодекса, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
12) координирует деятельность организаций здравоохранения по вопросам контроля и надзора в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;

13) дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелері бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасайды;
14) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді және олардың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізуді, мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алуды жүзеге асырады, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімін жүргізеді;
15) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді жүзеге асырады;
16) тиісті фармацевтикалық практика стандарттарын әзірлейді;
17) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізеді;
18) фармацевтикалық өнімге сертификат (СРР) береді;
19) дәрілік затқа, медициналық бұйымға интервенциялық клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат береді;
20) дәрілік заттың, медициналық бұйымның тіркеу куәлігінің қолданылуын тоқтата тұру жолымен дәрілік заттың, медициналық бұйымның медициналық қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ медициналық қолдануға тыйым салу туралы және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сериясын (партиясын) айналымнан алу немесе медициналық қолдануды тоқтата тұру туралы шешімдер қабылдайды;
21) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеуді жүргізеді;
22) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеуді жүргізу қағидаларын әзірлейді;
23) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізу қағидаларын әзірлейді;
24) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарының нысандарын, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, бақылау мен қадағалау субьектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімдерін, реттелетін салада тексеру жүргізудің жылдық графигін әзірлейді;
25) фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асырады;
26) фармацевтикалық инспекторатты қалыптастыру, Қазақстан Республикасы фармацевтикалық инспекторларының тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді;
27) нарықтан, оның ішінде медициналық ұйымдарда тәуекелге бағдарланған тәсіл ескеріле отырып, сапасы бақылауға жататын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды іріктеу қағидаларын әзірлейді;

13) взаимодействует с общественными объединениями по вопросам государственного контроля и надзора в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
14) осуществляет государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье, отзыв решения о государственной регистрации лекарственных средств и медицинских изделий, ведет государственный реестр лекарственных средств и медицинских изделий;
15) осуществляет выдачу заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий;
16) разрабатывает стандарты надлежащих фармацевтических практик;
17) ведет государственный электронный реестр разрешений и уведомлений;
18) выдает сертификат на фармацевтический продукт (СРР);
19) выдает разрешение на проведение интервенционного клинического исследования лекарственного средства, медицинского изделия;
20) принимает решения о приостановлении медицинского применения лекарственного средства, медицинского изделия путем приостановления действия регистрационного удостоверения лекарственного средства, медицинского изделия, а также запрете медицинского применения и об изъятии из обращения или приостановлении медицинского применения серии (партии) лекарственных средств и медицинских изделий;
21) проводит аккредитацию испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств и медицинских изделий;
22) разрабатывает правила проведения аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств и медицинских изделий;
23) разрабатывает правила оптовой и розничной реализации лекарственных средств и медицинских изделий;
24) разрабатывает формы проверочных листов, критерии оценки степени риска в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, полугодовые списки проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля и надзора, годовые графики проведения проверок в регулируемой сфере в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
25) осуществляет фармацевтические инспекции;
26) разрабатывает правила формирования фармацевтического инспектората, ведения реестра фармацевтических инспекторов Республики Казахстан;
27) разрабатывает правила отбора с рынка, в том числе в медицинских организациях, лекарственных средств и медицинских изделий, подлежащих контролю качества с учетом риск-ориентированного подхода;

28) нарықтан, оның ішінде медициналық ұйымдарда тәуекелге бағдарланған тәсіл ескеріле отырып, сапасы бақылауға жататын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды іріктеуді жүзеге асырады;
29) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын әзірлейді;
30) заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласында тергеп-тексеру жүргізеді;
31) тиісті фармацевтикалық практикалар бойынша фармацевтикалық инспекциялар жүргізу қағидаларын әзірлейді;
32) Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуден өтпеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды гуманитарлық көмек ретінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелу жағдайларын айқындайтын құқықтық актіні әзірлейді;
33) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сапасына бағалау жүргізу қағидаларын әзірлейді;
34) медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткiзуді хабарлама тәртібімен жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын әзірлейді;
35) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын әзірлейді;
36) бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағаларды айқындайтын құқықтық актіні әзірлейді;
37) дәрілік заттарды немесе медициналық бұйымдарды сараптау, мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекқорына өзгерістер енгізу және өндірушінің бағасын тіркеу, оған өзгерістер енгізу, сондай-ақ Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды қалыптастыру қағидаларын әзірлейді;
38) дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу кезінде өтініш беруші ұсынған құжаттарды есепке алу және жүйелеу қағидаларын әзірлейді;
39) дәрілік затқа немесе медициналық бұйымға сараптама жүргізудің жеделдетілген рәсімі қағидаларын әзірлейді;
40) фармацевтикалық өнімге сертификат (СРР) беру қағидаларын әзірлейді;
41) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарнамасын жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді;
42) дәрілік затты өндірушінің дәрілік заттардың тұрақтылығын зерттеуді жүргізу, оларды сақтау мерзімін белгілеу және қайта бақылау қағидаларын әзірлейді;
43) дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдарды дайындауға лицензиясы бар дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілердің дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдарды дайындау қағидаларын әзірлейді;

28) осуществляет отбор с рынка, в том числе в медицинских организациях, лекарственных средств и медицинских изделий, подлежащих контролю качества с учетом риск-ориентированного подхода;
29) разрабатывает Правила проведения расследования в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
30) проводит расследования в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с законодательством;
31) разрабатывает правила проведения фармацевтических инспекций по надлежащим фармацевтическим практикам;
32) разрабатывает правовой акт, определяющий случаи ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий в качестве гуманитарной помощи, не прошедших государственную регистрацию в Республике Казахстан;
33) разрабатывает правила проведения оценки качества лекарственных средств и медицинских изделий;
34) разрабатывает правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий, в уведомительном порядке;
35) разрабатывает правила закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств и медицинских изделий и оценке их безопасности и качества;
36) разрабатывает правовой акт, определяющий предельные цены на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации;
37) разрабатывает правила проведения экспертизы, государственной регистрации, перерегистрации лекарственных средств или медицинских изделий, внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия и регистрации, внесения изменений в цену производителя, а также формирования Казахстанского национального лекарственного формуляра;
38) разрабатывает правила учета и систематизации документов, представленных заявителем при государственной регистрации, перерегистрации и внесении изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия;
39) разрабатывает правила ускоренной процедуры проведения экспертизы лекарственного средства или медицинского изделия;
40) разрабатывает правила выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР);
41) разрабатывает правила осуществления рекламы лекарственных средств и медицинских изделий;
42) разрабатывает правила проведения производителем лекарственного средства исследования стабильности, установления срока хранения и повторного контроля лекарственных средств;
43) разрабатывает правила изготовления лекарственных препаратов и медицинских изделий субъектами в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, имеющими лицензию на изготовление лекарственных препаратов и медицинских изделий;

44) дайындалған дәрілік препараттарды дәріханаішілік бақылау қағидаларын әзірлейді;
45) дәрілік препараттардың құрамына кіретін әсер етуші заттарды ескере отырып, оларды рецептісіз және рецептімен босатылатын дәрілік препараттардың санаттарына жатқызу қағидаларын, рецептілерді жазып беру, есепке алу және сақтау қағидаларын әзірлейді;
46) медициналық бұйымдарға техникалық сынақтар жүргізу қағидаларын әзірлейді;
47) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу процесінде өтініш берушіге ескертулер беру мерзімдерін белгілеу қағидаларын әзірлейді;
48) фармацевтикалық инспекция шеңберінде клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулердің материалдарын және оларды жүргізу шарттарының Қазақстан Республикасының және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті зертханалық практиканың (GLP) талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді;
49) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын әзірлеу, ресімдеу, келісу, бекіту және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу қағидаларын әзірлейді;
50) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды таңбалау мен қадағалау қағидаларын әзірлейді;
51) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты және дәрілік заттың жалпы сипаттамасын жасау және ресімдеу қағидаларын әзірлейді;
52) өлшеу құралы болып табылатын медициналық техниканың тізбесін әзірлейді;
53) медициналық бұйымдарға инспекция жүргізу қағидаларын әзірлейді;
54) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау қағидаларын әзірлейді;
55) жарамсыз болып қалған, жарамдылық мерзімі өткен дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар, жалған және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін басқа да дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар бар дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектілердің жою қағидаларын әзірлейді;
56) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу қағидаларын әзірлейді;
57) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлейді;
58) қолданудың ықтимал тәуекелі дәрежесіне қарай медициналық бұйымдарды жіктеу қағидаларын әзірлейді;
59) Қазақстан Республикасының медициналық бұйымдар номенклатурасын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді;
60) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды қолдануды тоқтата тұру, тыйым салу немесе айналыстан алып тастау не шектеу қағидаларын әзірлейді;

44) разрабатывает правила внутриаптечного контроля изготовленных лекарственных препаратов;
45) разрабатывает правила отнесения лекарственных препаратов с учетом действующих веществ, входящих в их состав, к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту, правила выписывания, учета и хранения рецептов;
46) разрабатывает правила проведения технических испытаний медицинских изделий;
47) разрабатывает правила установления сроков выдачи замечаний заявителю в процессе проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий;
48) разрабатывает правила осуществления в рамках фармацевтической инспекции оценки материалов и соответствия условий проведения доклинических (неклинических) исследований требованиям надлежащей лабораторной практики (GLP) Республики Казахстан и (или) Евразийского экономического союза;
49) разрабатывает правила разработки, оформления, согласования, утверждения и внесения изменений и дополнений в Государственную фармакопею Республики Казахстан;
50) разрабатывает правила маркировки и прослеживаемости лекарственных средств и медицинских изделий;
51) разрабатывает правила составления и оформления инструкции по медицинскому применению лекарственных средств и медицинских изделий, и общей характеристики лекарственного средства;
52) разрабатывает перечень медицинской техники, являющейся средством измерения;
53) разрабатывает правила проведения инспекций медицинских изделий;
54) разрабатывает правила хранения и транспортировки лекарственных средств и медицинских изделий;
55) разрабатывает правила уничтожения субъектами в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в распоряжении которых находятся лекарственные средства и медицинские изделия, пришедшие в негодность, с истекшим сроком годности, фальсифицированные лекарственные средства и медицинские изделия и другие, не соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан;
56) разрабатывает правила ввоза на территорию Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий;
57) разрабатывает правила вывоза лекарственных средств и медицинских изделий с территории Республики Казахстан;
58) разрабатывает правила классификации медицинских изделий в зависимости от степени потенциального риска применения;
59) разрабатывает правила формирования и ведения номенклатуры медицинских изделий Республики Казахстан;
60) разрабатывает правила приостановления, запрета или изъятия из обращения либо ограничения применения лекарственных средств и медицинских изделий;

61) фармакологиялық қадағалау және медициналық бұйымдардың қауіпсіздігіне, сапасы мен тиімділігіне мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлейді;
62) көтерме және бөлшек саудада өткізу үшін бағалық реттеуге жататын дәрілік заттардың тізбесін әзірлейді;
63) адамның өмірі мен денсаулығына күшті әсер ететін заттардың, сондай-ақ зиянды әсер ететін медициналық газдардың тізбесін әзірлейді;
64) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мәселелер бойынша жолданымдарын, ұсыныстарын, үн қосуларды, сұратуларын, хабарламаларын қарайды;
65) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы нұсқаулықтарды, алгоритмдер мен регламенттерді әзірлейді және бекітеді;
66) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі - ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
67) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағаларын және үстеме бағаларын реттеу, қалыптастыру қағидаларын әзірлейді;
68) белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін, сондай-ақ Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін әзірлейді;
69) белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын тегін және (немесе) жеңілдікті амбулаториялық қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін және Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын әзірлейді;
70) ТМККК, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде Бірыңғай дистрибьютордың дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын әзірлейді;
71) ТМККК шеңберінде, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдар үшін медициналық көмектің қосымша көлемін бюджет қаражаты есебінен және (немесе) МӘМС жүйесінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды және арнайы емдік өнімдерді сатып алуды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлейді;

61) разрабатывает правила проведения фармаконадзора и мониторинга безопасности, качества и эффективности медицинских изделий;
62) разрабатывает перечень лекарственных средств, подлежащих ценовому регулированию для оптовой и розничной реализации;
63) разрабатывает перечень сильнодействующих веществ, а также медицинских газов, оказывающих вредное воздействие на жизнь и здоровье человека;
64) рассматривает обращения, предложения, отклики, запросы, сообщения физических и юридических лиц по вопросам в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
65) разрабатывает и утверждает руководства, алгоритмы и регламенты в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
66) реализует государственную политику в области организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС);
67) разрабатывает правила регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
68) разрабатывает перечень лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями), а также перечень лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора);
69) разрабатывает правила формирования перечня лекарственных средств и медицинских изделий для бесплатного и (или) льготного амбулаторного обеспечения отдельных категорий граждан Республики Казахстан с определенными заболеваниями (состояниями) и перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у Единого дистрибьютора;
70) разрабатывает правила закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках ГОБМП, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе ОСМС;
71) разрабатывает правила организации и проведения закупа лекарственных средств, медицинских изделий и специализированных лечебных продуктов в рамках ГОБМП, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе ОСМС, фармацевтических услуг;

72) құзыреті шеңберінде Министрліктің Формулярлық комиссияның қызметін үйлестіреді;
73) Министрліктің Формулярлық комиссияның құрамы мен ережесін әзірлейді;
74) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды әзірлеу және бекіту қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу және келісу тәртібі мен тізбесін әзірлеу;
75) ТМККК және МӘМС шеңберінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде Бірыңғай дистрибьютордың қызметін үйлестіреді;
76) ТМККК және МӘМС жүйесі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, оның ішінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, акцизсіз этил спирті айналымы саласында пайдалану мониторингін жүзеге асырады;
77) "Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді үйлестіруді жүзеге асырады;
78) сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
79) жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқа отырыстарын ұйымдастырады және өткізуге қатысады;
80) Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау саласындағы заңнамасына сәйкес төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі талаптарын орындайды;
81) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. Комитет басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
15. Комитетке басшылықты Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оларға өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты басшы жүзеге асырады.
16. Комитеттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
17. Комитет басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
18. Комитет басшысының өкілеттігі:
1) заңнамаға сәйкес:
Комитет басшысының орынбасарларын, Комитет жұмыскерлерін, Комитеттің астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық бөлімшелерінің басшыларын;
Министрмен және Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымның Байқау кеңесімен келісу бойынша Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымның бірінші басшысын;
Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымның бірінші басшысының ұсынысы бойынша Комитетке ведомстволық бағынысты ұйымның бірінші басшысының орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;

72) координирует деятельность Формулярной комиссии Министерства в рамках компетенции;
73) разрабатывает состав и положение о Формулярной комиссии Министерства;
74) разработка правил разработки и утверждения Казахстанского национального лекарственного формуляра, а также порядка разработки и согласования лекарственных формуляров организаций здравоохранения и Перечня;
75) координирует деятельность Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями в рамках ГОБМП и ОСМС;
76) осуществляет мониторинг использования лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ГОБМП и системы ОСМС, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного;
77) координирует оказание государственной услуги "Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан";
78) реализует государственную политику в сфере обращения медицинских изделий, требующих сервисного обслуживания;
79) организует и участвует в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам;
80) выполняет требования по предупреждению чрезвычайных ситуаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области гражданской защиты;
81) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Комитета
15. Руководство Комитета осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель Комитета имеет заместителей, который назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя Комитета:
1) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей:
заместителей руководителя Комитета, работников Комитета, руководителей территориальных подразделений Комитета столицы, областей, городов республиканского значения;
первого руководителя подведомственной организаций Комитета по согласованию с Министром и наблюдательным советом подведомственной организации Комитета;
заместителей первого руководителя подведомственной организаций Комитета по представлению первого руководителя подведомственной организаций Комитета;

2) заңнамаға сәйкес іссапарға жіберу, еңбек демалыстарын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлықақы беру, сондай-ақ Комитет басшысының орынбасарларын, Комитет жұмыскерлерін, Комитеттің аумақтық бөлімшелері басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелерін шешеді;
3) Комитет басшысының орынбасарларының, Комитет жұмыскерлерінің, Комитеттің аумақтық бөлімшелері басшыларының лауазымдық міндеттерін бекітеді;
4) Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
5) Комитеттің жұмыс регламентін бекітеді;
6) Комитеттің аумақтық бөлімшелері және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асырады;
7) өз құзыреті шегінде Комитеттің бұйрықтарына қол қояды;
8) заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіреді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды;
10) Комитеттің атынан Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға қол қояды;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Комитеттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам орындайды.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
19. Комитеттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің аумақтық бөлімшелері – республикалық мемлекеттік мекемелердің және мемлекеттік кәсіпорынның тізбесі.
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Абай облысы бойынша департаменті.

2) в соответствии с законодательством решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также привлечения к дисциплинарной ответственности заместителей руководителя Комитета, работников Комитета, руководителей территориальных подразделений Комитета столицы, областей, городов республиканского значения;
3) утверждает должностные обязанности заместителей руководителя Комитета, работников Комитета, руководителей территориальных подразделений Комитета;
4) утверждает положения структурных подразделений Комитета;
5) утверждает регламент работы Комитета;
6) осуществляет координацию и контроль деятельности территориальных подразделений и подведомственной организации Комитета;
7) в пределах своей компетенции подписывает приказы Комитета;
8) представляет Комитет во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
10) подписывает документы, направляемые от имени Комитета в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Комитета
19. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
21. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Комитета
22. Реорганизация и упразднение Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственного предприятия и республиканских государственных учреждений – территориальных подразделений Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Абай.

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті.
18. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті.
19. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті.
20. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті.
21. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны".
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Абай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

2. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области.
3. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области.
4. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы.
5. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области.
6. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане.
7. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области.
8. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области.
9. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области.
10. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Жетісу.
11. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области.
12. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области.
13. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области.
14. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области.
15. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области.
16. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области.
17. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области.
18. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Ұлытау.
19. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области.
20. Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкенту.
21. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан.".
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Абай"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Абай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері – 071400, Қазақстан Республикасы, Абай облысы, Семей қаласы, Академик Павлов көшесі, 60.
9. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің өкілеттілігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
1) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы салаларында реттеуші, іске асыру, бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыру, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Абай" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных, контрольных и надзорных функций и, в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица – 071400, Республика Казахстан, область Абай, город Семей, улица Академика Павлова, 60.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
11. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.
Глава 2. Задачи, функции и полномочия Департамента
12. Задачи:
1) осуществление реализационных, контрольных и надзорных функций в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;

2) құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын және қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) өз құзыретінің шегінде Департаментке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
13. Өкілеттіктері құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан, жеке және заңды тұлғалардан дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамсыз ету саласындағы мәселелер бойынша ақпаратты сұратады және алады;
2) жеке және заңды тұлғалар Департаменттің лауазымды тұлғалары берген заңды талаптарды немесе нұсқамаларды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгінеді;
3) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғаларға әдіснамалық және консультациялық көмек көрсетеді;
4) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, дәрілік заттар және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүзеге асыру;
5) өз құзыреті шегінде консультациялық-кеңесші және сараптамалық комиссиялар (жұмыс топтарын) құру;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өз өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
7) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету және дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы салаларындағы бақылау және қадағалау функциялары мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданылуына талдау жүргізу;
8) тексерулер мен сараптамалар жүргізуге басқа ұйымдардан мамандарды заңнамада белгіленген тәртіппен тарту;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
10) әзірлемеге дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы, дәрілік заттар және медициналық бұйымдармен қамтамсыз ету салаларындағы мәселелер бойынша, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізуге қатысу;
11) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, ұсыныстарын, үн қосуларды, сұратуларды, хабарламаларды қабылдау және қарау;
12) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қабылдау және қарау;

2) обеспечение в пределах компетенции качества оказания и доступности государственных услуг;
3) осуществление иных задач, возложенных на Департамент, в пределах своей компетенции.
13. Полномочия:
права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, должностных лиц, физических и юридических лиц информацию по вопросам в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
2) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, постановлений, выданных должностными лицами Департамента;
3) оказывать методологическую и консультативную помощь физическим и юридическим лицам в пределах компетенции;
4) осуществлять информационно-разъяснительную работу по вопросам в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
5) создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии (рабочие группы) в пределах своей компетенции;
6) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
7) проводить анализ применения законодательства Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контрольных и надзорных функций в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
8) привлекать к проведению проверок и экспертиз специалистов из других организаций в установленном законодательством порядке;
9) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
10) участвовать в разработке, а также вносить предложения по разработке документов системы государственного планирования по вопросам в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
11) принимать и рассматривать обращения, предложения, отклики, запросы, сообщения физических и юридических лиц в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
12) принимать и рассматривать жалобы физических и юридических лиц по вопросам оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственных услугах";

13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы, дәрілік заттар және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етуді бақылау және қадағалау саласында мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарайды;
3) дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
3-1) заңнамаға сәйкес жедел ден қою шараларын қабылдайды;
4) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, ұсыныстарын, үн қосуларды, сұратуларды, хабарламаларды қарайды;
5) өз құзыреті шегінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттар және медициналық бұйымдармен қамтамсыз ету салаларындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетеді;
6) өз құзыреті шегінде рұқсат беруді бақылауды жүзеге асырады;
7) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 230-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілген фармацевтикалық қызмет түрлерін, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымымен байланысты қызмет түрлерін лицензиялауды жүзеге асырады;
8) дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау мәселелері бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасайды;
9) тиісті фармацевтикалық практика стандарттарын әзірлейді;
10) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен Кодекстің 24-бабының 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген қызметті жүзеге асыруды бастау немесе тоқтату туралы хабарлама қабылдауды жүзеге асырады;
11) фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асырады;
12) фармацевтикалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсетеді;
13) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың жарнамасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
14) ұйымдардың дәрілік заттар, медициналық бұйымдардың өндірісі бойынша мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының квота үшін этил спиртінің, этил спиртін пайдалану туралы есептер үшін қажеттілік көлемдері бойынша өтінімдерді ұсынады;
15) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сараптамасы және қауіпсізідігі мен сапасын бағалау жөніндегі монополиялық қызметін жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеуге қатысады;

13) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Функции:
1) реализует государственную политику в сферах контроля и надзора за обращением лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
2) рассматривает дела об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
3) осуществляет государственный контроль и надзор в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
3-1) принимает меры оперативного реагирования в соответствии с законодательством;
4) рассматривает обращения, предложения, отклики, запросы, сообщения физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
5) оказывает в пределах своей компетенции государственные услуги в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями;
6) осуществляет в пределах своей компетенции разрешительный контроль;
7) осуществляет лицензирование видов фармацевтической деятельности, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 7) статьи 230 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс), а также видов деятельности, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
8) взаимодействует с общественными объединениями по вопросам государственного контроля и надзора в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
9) участвует в разработке стандартов надлежащих фармацевтических практик;
10) осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности, указанной в подпунктах 4) и 5) пункта 1 статьи 24 Кодекса, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
11) осуществляет фармацевтические инспекции;
12) оказывает государственную услугу по выдаче сертификата специалиста для допуска к фармацевтической практике;
13) осуществляет государственный контроль за рекламой лекарственных средств и медицинских изделий;
14) представляет заявки по объемам потребления организациями по производству лекарственных средств, медицинских изделий и государственными организациями здравоохранения этилового спирта для квотирования, отчеты об использовании этилового спирта;
15) участвует в аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств и медицинских изделий;

16) саудалық атаулары бойынша дәрілік заттардың шекті бағаларының сақталуына мониторинг және бақылауды жүзеге асырады;
17) сараптама жүргізу үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың үлгілерін іріктеуді жүзеге асырады;
18) нарықтан, оның ішінде медициналық ұйымдарда тәуекелге бағдарланған тәсіл ескеріле отырып, сапасы бақылауға жататын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды іріктеуді жүзеге асырады;
19) заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында тергеп-тексеру жүргізеді;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды айналыстан алуды жүзеге асырады;
21) денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкес келмейтін жарамсыз болып қалған, жарамдылық мерзімі өткен, жалған және контрафактілі басқа да дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, өндіруге, дайындауға, сақтауға, қолдануға және өткізуге тыйым салады және (немесе) тоқтата тұрады;
22) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұрады;
23) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, оның ішінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы, акцизсіз этил спирті айналымы саласында пайдалану мониторингін жүзеге асырады;
24) "Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуді үйлестіруді жүзеге асырады;
25) денсаулық сақтау ұйымдарында сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдардың тиімді пайдаланылуына мониторингті жүзеге асырады;
26) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласында бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіреді;
27) өз құзіреті шегінде тауарлардың нысаналы мақсатына растама береді;
28) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісу және/немесе қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді жүзеге асырады;
29) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3-тарау. Департамент басшысының мәртебесі және өкілеттіктері

16) осуществляет мониторинг и контроль за соблюдением предельных цен лекарственных средств по торговым наименованиям;
17) осуществляет отбор образцов лекарственных средств и медицинских изделий для проведения экспертизы;
18) осуществляет отбор с рынка, в том числе в медицинских организациях, лекарственных средств и медицинских изделий, подлежащих контролю качества с учетом риск-ориентированного подхода;
19) проводит расследования в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с законодательством;
20) осуществляет изъятие из обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
21) запрещает и (или) приостанавливает ввоз, производство, изготовление, хранение, применение и реализацию на территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий, пришедших в негодность, с истекшим сроком годности, фальсифицированных, контрафактных лекарственных средств и медицинских изделий и других, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения;
22) приостанавливает деятельность или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законами Республики Казахстан;
23) осуществляет мониторинг использования лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного;
24) координирует оказание государственной услуги "Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан";
25) осуществляет мониторинг за эффективным использованием медицинскими изделиями, требующими сервисного обслуживания, в организациях здравоохранения;
26) координирует деятельность организаций здравоохранения по вопросам контроля и надзора в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий;
27) выдает подтверждение целевого назначения товаров в пределах своей компетенции;
28) осуществляет выдачу согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий;
29) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Департамента

15. Департаментке басшылықты Депаратментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оларға өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты басшы жүзеге асырады.
16. Департаменттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
17. Департамент басшысының өкілеттігі:
1) заңнамаға сәйкес еңбек қатынастары мәселелері Департамент жұмыскерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының орынбасарын, Департамент жұмыскерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалыстарын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді, Департамент жұмыскерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
3) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
4) өз құзыреті шегінде Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
5) заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды;
7) заңнамаға сәйкес Департаменттің атынан жеке және заңды тұлғалардың талаптары мен арыздары бойынша шешім қабылдайды;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам орындайды.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
18. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

15. Руководство Департаментом осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством, назначает на должности и освобождает от должностей работников Департамента;
2) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, наложения дисциплинарных взысканий на работников Департамента;
3) утверждает должностные обязанности работников Департамента;
4) утверждает положения структурных подразделений Департамента;
5) в пределах своей компетенции подписывает приказы Департамента;
6) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством;
7) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
8) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Департамента
18. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Акмолинской области"

5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері – 030007, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Тілеу батыр көшесі, 9Б.
9. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің өкілеттілігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Актюбинской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица – 030007, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, улица Тлеу батыра, 9Б.
8. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
11. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.

20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері – 050000, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 63.
9. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.

20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Алматы" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица – 050000, Республика Казахстан, город Алматы, проспект Абылай хана, 63.
8. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Алматинской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 040800, Республика Казахстан, Алматинская область, город Қонаев, улица Жамбыла, 1А.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Астане" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, улица Достык, 13/3.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Атырауской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 060007, Республика Казахстан, Атырауская область, город Атырау, улица Ауэзова, 53а.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 9 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 090000, Республика Казахстан, Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Ихсанова, 38, н.п. 3.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 10 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Жамбылской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 080012, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Абдирахмана Айтиева, дом 27.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Жетісу облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 11 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Жетісу"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Жетісу" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 040000, Республика Казахстан, область Жетісу, город Талдыкорган, улица Гаухар Ана, 87А.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 12 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Карагандинской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 100008, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, район имени Казыбек би, улица Терешковой, строение 28/1, нежилое помещение 2.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Костанайской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, 113.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
14-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 14 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Кызылординской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 120008, Республика Казахстан, Кызылординская область, город Кызылорда, проспект Абая Кунанбаева, дом 27.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 15 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Мангистауской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 130000, Республика Казахстан, Мангистауская область, город Актау, 9 микрорайон, здание 23.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 16 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 140000, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Павлодар, улица Лермонтова, 91, нежилое помещение 176.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 17 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 150000, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица 2-я Кирпичная, строение 6/1.Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Туркестанской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 161200, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Туркестан, микрорайон Жаңа қала, улица 32, здание 16.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
19-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Ұлытау"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по области Ұлытау" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 100600, Республика Казахстан, область Ұлытау, город Жезказган, бульвар Ғарышкерлер, 15.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
20-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 20 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
1.7. Местонахождение юридического лица: 070000, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Крылова, 80.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
21-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты, құзыреті шегінде реттеу, іске асыру, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру саласында басшылықты және оны іске асыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде өзінің атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 21 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкенту"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по городу Шымкенту" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим руководство и реализацию в сферах обращения лекарственных средств и медицинских изделий, обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, реализационных и контрольных, надзорных функций, в пределах компетенции.
2. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца.
3. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
4. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Местонахождение юридического лица: 160000, Республика Казахстан, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Мәделі қожа 1г.

19. Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген, мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
22. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2026 жылғы 21 тамыздағы
№ 418 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жоюлыға жататын, кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 12 қыркүйектегі № 653 бұйрығы;
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 20 шiлдедегi № 590 бұйрығы;
3. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 8 қарашадағы № 989 бұйрығы
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 88 бұйрығы;

19. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
21. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
22. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________
Приложение 22 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 августа 2026 года № 418
Перечень
некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан, подлежащих утрате:
1. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2024 года № 653 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 590 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 ноября 2022 года № 989 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";
4. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 сентября 2025 года № 88 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";

5. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 2 мамырдағы № 254 бұйрығы
6. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 849 бұйрығы;
7. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 645 бұйрығы.

5. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 мая 2023 года № 254 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";
6. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № 849 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений";
7. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 645 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан" и его территориальных подразделений.