"Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 10 тамыздағы № 90 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 318-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
318.
H01AC01
Соматропин
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 6 мг
картридж/ құты
";
реттік нөмірлері 1291–1293-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1307-1314-жолдармен толықтырылсын:
"
1307.
L04AC05
Устекинумаб
псориаз және псориазды артрит ауруы бар пациенттерді емдеу үшін алдын ала толтырылған шприцтердегі инъекцияға арналған 45 мг/0,5 мл ерітінді (препараттың әрбір бірлігімен қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
шприц
1308.
L04AC05
Устекинумаб
Крон ауруы және ойық жара колиті ауруы бар пациенттерді емдеу үшін инъекцияға арналған ерітінді 90 мг/1 мл (препараттың әрбір бірлігімен қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
шприц
1309.
H01AC01
Соматропин
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 10 мг
картридж/ құты
1310.
H01AC01
Соматропин
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 12 мг
картридж/ құты
1311.
H01AC01
Соматропин
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 15 мг
картридж/ құты
1312.
H01AC01
Соматропин
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 20 мг
картридж/ құты
1313.
J07AL02
Пневмококктық тазартылған полисахаридті конъюгацияланған антиген
полисахаридті конъюгацияланған белсенділігі жойылған 20 валентті адсорбцияланған пневмококкты вакцина, бұлшықет ішіне енгізуге арналған cуспензия, 0,5 мл/доза
шприц/ доза
1314.
L01FX14
Полатузумаб ведотин
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизат, 140 мг (препараттың әрбір 5 бірлігіне қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
құты
".

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 августа 2026 года № 90
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения и дополнения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 318 изложить в следующей редакции:
"
318.
H01AC01
Соматропин
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 6 мг
картридж/
флакон
";
строки, порядковые номера 1291-1293, исключить;
дополнить строками, порядковыми номерами 1307-1314, следующего содержания:
"
1307.
L04AC05
Устекинумаб
раствор для инъекций 45 мг/0,5 мл в предварительно заполненных шприцах (с каждой единицей препарата дополнительно предоставляется 1 единица препарата бесплатно) для пациентов с псориазом и псориатическим артритом
шприц
1308.
L04AC05
Устекинумаб
раствор для инъекций 90 мг/1 мл (с каждой единицей препарата дополнительно предоставляется 1 единица препарата бесплатно) для пациентов с болезнью Крона и язвенным колитом
шприц
1309.
H01AC01
Соматропин
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 10 мг
картридж/
флакон
1310.
H01AC01
Соматропин
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 12 мг
картридж/
флакон
1311.
H01AC01
Соматропин
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 15 мг
картридж/
флакон
1312.
H01AC01
Соматропин
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 20 мг
картридж/
флакон
1313.
J07AL02
Пневмококковый очищенный полисахаридный антиген конъюгированный
вакцина пневмококковая полисахаридная конъюгированная инактивированная 20-валентная адсорбированная, суспензия для внутримышечного введения, 0,5 мл/доза
шприц/ доза
1314.
L01FX14
Полатузумаб ведотин
лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий, 140 мг (на каждые 5 единиц препарата дополнительно предоставляется 1 единица препарата бесплатно)
флакон
".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова

2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова