"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2026 жылғы 5 маусымдағы № 65 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
J07BF04
1 және 3 типті полиомиелитті ішуге арналған екі валентті вакцина
құрамында иммунологиялық типтегі полиомиелит вирустарының аттенуирленген штаммдары бар, тамызғышы бар құтыда немесе пластмасса тамшуыр- құтыда
доза
282,46
";
реттік нөмірі 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
L04AB04
Адалимумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді, 40 мг/ 0,4 мл
ампула/шприц
113 536, 02
";
реттік нөмірі 34-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
34
L01EL02
Акалабрутиниб
капсула/таблетка 100 мг
капсула/таблетка
43 195,63
";
реттік нөмірі 41-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 43-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
43
N04BB01
Амантадин
инфузияға арналған ерітінді 200мг/500мл
құты
6 643,49
";
реттік нөмірлері 97, 98, 99, 141 және 160-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 198-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
198
N05AD01
Галоперидол
таблетка 5 мг
таблетка
11,75
";
реттік нөмірі 209-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
209
P01BA02
Гидроксихлорохин
таблетка 200 мг
таблетка
82,02
";
реттік нөмірі 277-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 363 және 364-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 385, 386 және 387-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
385
L01AA06
Ифосфамид
вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 500 мг
құты

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 июня 2026 года № 65
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) следующие изменения и дополнения:
в предельных ценах на международное непатентованное наименование лекарственного средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
J07BF04
Вакцина полиомиелитная оральная двухвалентная 1 и 3 типов
живая оральная, содержит аттенуированные штаммы вирусов полиомиелита иммунологических типов во флаконах в комплекте с капельницей или в пластмассовом флаконе-пипетке
доза
282,46
";
строку, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
"
22
L04AB04
Адалимумаб
раствор для подкожного введения, 40 мг/ 0,4 мл
ампула/шприц
113 536,02
";
строку, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
"
34
L01EL02
Акалабрутиниб
капсула/таблетка 100 мг
капсула/таблетка
43 195,63
";
строку, порядковый номер 41, исключить;
строку, порядковый номер 43, изложить в следующей редакции:
"
43
N04BB01
Амантадин
раствор для инфузий 200мг/500мл
флакон
6 643,49
";
строки, порядковые номера 97, 98, 99, 141 и 160, исключить;
строку, порядковый номер 198, изложить в следующей редакции:
"
198
N05AD01
Галоперидол
таблетка 5мг
таблетка
11,75
";
строку, порядковый номер 209, изложить в следующей редакции:
"
209
P01BA02
Гидроксихлорохин
таблетка 200 мг
таблетка
82,02
";
строку, порядковый номер 277, исключить;
строки, порядковые номера 363 и 364, исключить;
строки, порядковые номера 385, 386 и 387, изложить в следующей редакции:
"
385
L01AA06
Ифосфамид
порошок для приготовления раствора для внутривенного введения 500 мг
флакон

1110
J04AK02
Этамбутол
таблетка 400 мг
таблетка
24,26
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1143, 1144, 1145, 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151 1152, 1153, 1154, 1155, 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169, 1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175, 1176, 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183, 1184, 1185, 1186, 1187, 1188, 1189, 1190, 1191, 1192, 1193, 1194, 1195 және 1196-жолдармен толықтырылсын:
"

1110
J04AK02
Этамбутол
таблетка 400 мг
таблетка
24,26
";
дополнить строками, порядковые номера 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136, 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1143, 1144, 1145, 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169, 1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175, 1176, 1177, 1178, 1179, 1180, 1181, 1182, 1183, 1184, 1185, 1186, 1187, 1188, 1189, 1190, 1191, 1192, 1193, 1194, 1195 и 1196, следующего содержания:
"

17549,56
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он екінші, он сегізінші, жиырма бірінші, отызыншы, отыз үшінші, қырық екінші және қырық төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы
Т. Султангазиев

17549,56
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двенадцатого, восемнадцатого, двадцать первого, тридцатого, тридцать третьего, сорок второго и сорок четвертого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2027 года.
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев