"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 18 ақпандағы № 14 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі дәрілік заттардың саудалық атауына арналған шекті бағаларда:
реттік нөмірлері 66, 67, 68, 235, 346, 347, 377, 378, 571, 960, 962, 1086, 1087, 1444, 1473, 1565 және 1566-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1688-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1688
Нумета G13E
Деректер жоқ
Инфузияға арналған эмульсия, 300 мл, №10
B05BA10
ҚР-ДЗ-5 №023536
Контейнер
43851,20
";
реттік нөмірі 1697-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1697
НуТРИфлекс Липид спешиал
Деректер жоқ
Инфузияға арналған эмульсия, 1875 мл, №5
B05BA10
ҚР-ДЗ-5 №019247
пакет
13571,00
";
реттік нөмірлері 1719, 1720, 1725, 1726, 1727, 1728, 1729, 1730, 1731, 1732, 1822 және 1823-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1894-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1894
ПК-Мерц
Амантадин
Инфузияға арналған ерітінді, 200 мг/500 мл, 500 мл, №2
N04BB01
ҚР-ДЗ-5 №014836
құты
6 643,49
";
реттік нөмірлері 2593, 2594 және 2687-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 2702-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2702
Холоксан
Ифосфамид
Көктамыр ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, 1 г, №1
L01AA06
ҚР-ДЗ-5 №017038
Құты
14 854,09
";
реттік нөмірлері 2825 және 2826-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 2873-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2873
Эрбитукс®
Цетуксимаб
Инфузияға арналған ерітінді, 5 мг/мл, 20 мл, №1
L01FE01
ҚР-ДЗ-5 №013421
құты
99 347,83
";
реттік нөмірі 2934 - жол мынадай редакцияда толықтырылсын:
"
2934
Ципронатин
Ципрофлоксацин
Үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, 750 мг, №14
J01MA02
ҚР-ДЗ-5 №025928
таблетка

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 февраля 2026 года № 14
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886) следующие изменения и дополнения:
в предельные цены на торговое наименование лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные согласно приложению 1 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 66, 67, 68, 235, 346, 347, 377, 378, 571, 960, 962, 1086, 1087, 1444, 1473, 1565, 1566 исключить;
строку, порядковый номер 1688 изложить в следующей редакции:
"
1688
Нумета G13E
Нет данных
Эмульсия для инфузий, 300 мл, №10
B05BA10
РК-ЛС-5 №023536
Контейнер
43851,20
";
строку, порядковый номер 1697 изложить в следующей редакции:
"
1697
НуТРИфлекс Липид спешиал
Нет данных
Эмульсия для инфузий, 1875 мл, №5
B05BA10
РК-ЛС-5 №019247
пакет
13571,00
";
строки, порядковые номера 1719, 1720, 1725, 1726, 1727, 1728, 1729, 1730, 1731, 1732, 1822, 1823 исключить;
строку, порядковый номер 1894 изложить в следующей редакции:
"
1894
ПК-Мерц
Амантадин
Раствор для инфузий, 200 мг/500 мл, 500 мл, №2
N04BB01
РК-ЛС-5 №014836
флакон
6 643,49
";
строки, порядковые номера 2593, 2594, 2687 исключить;
строку, порядковый номер 2702 изложить в следующей редакции:
"
2702
Холоксан
Ифосфамид
Порошок для приготовления раствора для внутривенного введения, 1 г, №1
L01AA06
РК-ЛС-5 №017038
Флакон
14 854,09
";
строки, порядковые номера 2825, 2826 исключить;
строку, порядковый номер 2873 изложить в следующей редакции:
"
2873
Эрбитукс®
Цетуксимаб
Раствор для инфузий, 5 мг/мл, 20 мл, №1
L01FE01
РК-ЛС-5 №013421
флакон
99 347,83
";
дополнить строку, порядковый номер 2934 следующего содержания:
"
2934
Ципронатин
Ципрофлоксацин
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 750 мг, №14
J01MA02
РК-ЛС-5 №025928
таблетка

122,76
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"БЕКІТІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі

122,76
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
_________________
_________________