Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/38 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2026 жылғы 13 наурыздағы № 1/42 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/38 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219021 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 655 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 940 мың теңге;
2) шығындар – 50 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 243 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 243 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 770 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 743 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 007 мың теңге;
2) шығындар – 52 317 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 547 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 547 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 235 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 489 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 746 мың теңге;
2) шығындар – 53 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 400 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 112 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 288 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 334 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 490 мың теңге;
2) шығындар – 47 840 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

мәслихатының
2026 жылғы 13 наурыздағы
№ 1/42 шешіміне
12-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1/38 шешіміне
34-қосымша
2026 жылға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер
45 103
1
Салықтық түсімдер
12 320
01
Табыс салығы
5 718
2
Жеке табыс салығы
5 718
04
Меншікке салынатын салықтар
5 042
1
Мүлікке салынатын салықтар
133
3
Жер салығы
13
4
Көлік құралдарына салынатын салық
4 896
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
1 560
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1 560
5
Трансферттер түсімі
32 783
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
32 783
3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен трансферттер
32 783
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
2. Шығындар
49 455
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
39 233
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
39 233
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
39 233
001
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39 233
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 022
7
3
Елді мекендерді көркейту
8 022
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
8 022
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 475
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1 000
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
4 547
12
Көлiк және коммуникация
2 200
1
Автомобиль көлiгi
2 200
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 200
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 200
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
4..Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
-4 352
6..Бюджет.тапшылығын.қаржыландыру (профицитін пайдалану)
4 352
О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 19 декабря 2025 года № 1/38 "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 13 марта 2026 года № 1/42
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 1/38 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219021), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 692 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 35 940 тысяч тенге;
2) затраты – 50 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 243 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 243 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 770 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 743 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 007 тысяч тенге;
2) затраты – 52 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 547 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 547 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 235 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 489 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 746 тысяч тенге;
2) затраты – 53 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 400 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 112 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 288 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 334 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 30 490 тысяч тенге;
2) затраты – 47 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 728 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 728 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 474 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 906 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 179 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 389 мың теңге;
2) шығындар – 58 666 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 192 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 692 мың теңге;
трансферттер түсімі – 53 539 мың теңге;
2) шығындар – 60 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 343 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 343 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 417 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 516 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 901 мың теңге;
2) шығындар – 35 963 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 546 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 546 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026-2028 жылдарға арналған Калиновка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 862 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 137 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 104 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 621 мың теңге;
2) шығындар – 47 326 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 728 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 728 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 474 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 906 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 179 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 389 тысяч тенге;
2) затраты – 58 666 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 192 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 192 тысячи тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 692 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 53 539 тысяч тенге;
2) затраты – 60 574 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 343 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 343 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 516 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 901 тысяча тенге;
2) затраты – 35 963 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 546 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 546 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Калиновского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 862 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 137 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 104 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 30 621 тысяча тенге;
2) затраты – 47 326 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;

2) шығындар – 49 455 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 352 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 352 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) затраты – 49 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 352 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 352 тысячи тенге.".
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.