Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 215/8 "2026-2028 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2026 жылғы 28 мамырдағы № 239/8 шешімі
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2025жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 215/8 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219138 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Алакөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44874 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10708 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34070 мың теңге;
2) шығындар – 45247 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 373 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 373 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Веселорощин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47941 мың теңге;
2) шығындар – 53231 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 215мың теңге;
трансферттер түсімі – 118082мың теңге;
2) шығындар – 123766мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 535 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8535мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Железин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 215/8 "О бюджете сельских округов Железинского района на 2026-2028 годы"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 28 мая 2026 года № 239/8
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 215/8 "О бюджете сельских округов Железинского района на 2026-2028 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219138) следующие изменения:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Алакольского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44874 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10708 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34070 тысяч тенге;
2) затраты – 45247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 373 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –373 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Веселорощинского сельского округа на 2026-2028годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53231тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47941 тысяча тенге;
2) затраты – 53231 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 123231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4934 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 118082 тысячи тенге;
2) затраты – 123766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 535 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 535 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Железинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 502441 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 123445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 378391мың теңге;
2) шығындар – 513141 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10700 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10700 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Қазақстан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52064 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42097 мың теңге;
2) шығындар – 52309мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 245 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 245 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Майлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46714 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1545 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 195 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44974 мың теңге;
2) шығындар – 47245 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 531 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 531 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 322350 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 51 мың теңге;
трансферттертүсімі – 308973 мың теңге;
2) шығындар – 322351 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2026-2028 жылдарға арналған Прииртышск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 502441 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 123445 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 378391тысяча тенге;
2) затраты – 513141 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10700 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –10700 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Казахстанского сельского округа на 2026-2028годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52064 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9883 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 42097тысяч тенге;
2) затраты – 52309 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 245 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 245 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет сельского округа Майлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46714тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1545 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 195 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44974тысячи тенге;
2) затраты – 47245 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 531 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –531 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –322350 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13106 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала– 51 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 308973тысячи тенге;
2) затраты – 322351 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1тысяча тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Прииртышского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 59659 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13739 мың теңге;
трансферттертүсімі – 45920 мың теңге;
2) шығындар – 60392 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 733 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 4, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 34 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т. Даулетов
Железин аудандық
мәслихатының 2026 жылғы
29 мамырдағы

1) доходы – 59659 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13739 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45920 тысяч тенге;
2) затраты – 60392 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 733 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733 тысячи тенге.".
2. Приложения 4, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Т. Даулетов
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 29 мая 2026 года