Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 215/8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наруыздағы № 226/8 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3- тармақтан караңыз.
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2025жылғы 19 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" №215/8шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219138 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45897 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 215 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40942мың теңге;
2) шығындар – 47307 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1410 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1410 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Алакөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44874 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10708 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34070 мың теңге;
2) шығындар – 44879 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2026-2028 жылдарға арналған Башмачин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67077 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6450 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60461 мың теңге;
2) шығындар – 68720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1643 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1643 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Веселорощин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 215/8 "О бюджете сельских округов Железинского района на 2026-2028 годы"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 6 марта 2026 года № 226/8
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.3.
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихатаот 19 декабря 2025 года № 215/8 "О бюджете сельских округов Железинского района на 2026-2028 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219138) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –45897 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4740 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40942 тысячи тенге;
2) затраты – 47307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1410 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1410 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2.Утвердить бюджет Алакольского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44874 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10708 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34070 тысяч тенге;
2) затраты – 44879 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3.Утвердить бюджет Башмачинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67077 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6450 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60461 тысяча тенге;
2) затраты – 68720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1643 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1643 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4.Утвердить бюджет Веселорощинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 54426 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190 мың теңге;
трансферттер түсімі – 49136 мың теңге;
2) шығындар – 54426 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4934 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 215мың теңге;
трансферттер түсімі – 118082мың теңге;
2) шығындар – 123239мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 мың теңге.";
6-тармақжаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Железин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 485741 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 123445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 361691мың теңге;
2) шығындар – 496441 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10700 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10700 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Қазақстан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51549 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41582 мың теңге;
2) шығындар – 51794мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 245 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 245 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026-2028 жылдарға арналған Лесной ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 54426тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49136 тысяч тенге;
2) затраты – 54426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5.Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 123231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4934 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 215 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 118082 тысячи тенге;
2) затраты – 123239 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6.Утвердить бюджет Железинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 485741 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 123445 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 361691тысяча тенге;
2) затраты – 496441 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10700 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –10700 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Казахстанского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 51549 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9883 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 41582тысячи тенге;
2) затраты – 51794 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 245 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 245 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Лесного сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 51768 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46195 мың теңге;
2) шығындар – 52333мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 565 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 565 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026-2028 жылдарға арналған Майлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46014 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1545 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 195 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44274 мың теңге;
2) шығындар – 46545 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 531 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 531 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 322299 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13106 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
трансферттертүсімі – 308973 мың теңге;
2) шығындар – 322300 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Новомир ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43017 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 507 мың теңге;
трансферттертүсімі – 38529 мың теңге;
2) шығындар – 43018 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2026-2028 жылдарға арналған Приертіс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 51768тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46195тысяч тенге;
2) затраты – 52333 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 565 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 565 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9.Утвердить бюджет сельского округаМайлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46014тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1545 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 195 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44274тысячи тенге;
2) затраты – 46545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 531 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –531 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10.Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –322299 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13106 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 308973тысячи тенге;
2) затраты – 322300 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1тысяча тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11.Утвердить бюджет Новомирского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 43017 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3981 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 507 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38529 тысяч тенге;
2) затраты – 43018 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяча тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12.Утвердить бюджет Прииртышского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 55159 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9239 мың теңге;
трансферттертүсімі – 45920 мың теңге;
2) шығындар – 55892 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 733 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) доходы – 55159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9239 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45920 тысяч тенге;
2) затраты – 55892 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 733 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733 тысячи тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28,31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.