Екібастұз қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 296/38 "2026 - 2028 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 320/41 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық  мәслихатының  2025  жылғы 17 желтоқсандағы № 296/38 "2026-2028 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219269 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 86 740 527 мың теңге; соның ішінде:
салықтық түсімдер - 60 779 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 218 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 791 998 мың теңге;
арнаулы түсімдер - нөлге тең,
трансферттер түсімдері - 21 951 342 мың теңге;
2) шығындар - 88 315 935 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -116 568 мың теңге; соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 35 346 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 151 914 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1 458 840 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 458 840 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
285 601 мың теңге – Бәйет ауылдық округінің Атығай ауылында, Қоянды ауылдық округі Қоянды ауылында және Солнечный поселкесінің автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
314 146 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі, Теміржол ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі, академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылы, Сарықамыс ауылдық округі, Төрт-Құдық ауылдық округі, Шиқылдақ ауылы, Екібастұз ауылдық округі, Солнечный поселкесі және Шідерті поселкесінде ауылдық елді мекендерді абаттандыруға;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 17 декабря 2025 года № 296/38 "Об Экибастузском городском бюджете на 2026 - 2028 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 2 апреля 2026 года № 320/41
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 17 декабря 2025 года № 296/38 "Об Экибастузском городском бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219269) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 86 740 527 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 60 779 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 218 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 791 998 тысяч тенге;
специальные поступления - равно нулю;
поступления трансфертов - 21 951 342 тысячи тенге;
2) затраты - 88 315 935 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -116 568 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 35 346 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов - 151 914 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 458 840 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 458 840 тысяч тенге.";
2) пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
285 601 тысяча тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог села Атыгай Байетского сельского округа, села Қоянды Қояндинского сельского округа и поселка Солнечный;
314 146 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана, Сарыкамысского сельского округа, Торт-Кудукского сельского округа, села Шиқылдақ, Экибастузского сельского округа, поселка Солнечный и поселка Шидерты;

69 520 мың теңге – Екібастұз ауылдық округінің Тай ауылында, Солнечный поселкесінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
97 639 мың теңге – Қоянды ауылдық округі Бесқауға ауылының кіре беріс жолына күрделі жөндеуге;
9 431 мың теңге – Солнечный поселкесі және Шідерті поселкесінде елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
10 158 мың теңге – Шиқылдақ ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;

69 520 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Тай Экибастузского сельского округа и в поселке Солнечный;
97 639 тысяч тенге – на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Бескауга Қояндинского сельского округа;
9 431 тысяча тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный и поселка Шидерты;
10 158 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог села Шиқылдақ;

3 800 мың теңге – Қоянды ауылдық округінің Бесқауға ауылында және Шиқылдақ ауылындағы әкім аппараты ғимараттарына күрделі жөндеуге ЖСҚ әзірлеуге.";
3) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының төрағасы Н. Макраев
Шешіміне қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының

3 800 тысяч тенге – на разработку ПСД на капитальный ремонт здания аппарата акима села Бескауга Қояндинского сельского округа и села Шиқылдақ.";
3) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Экибастузского городского маслихата Н. Макраев
Приложение к решению
Приложение 1 к решению
Экибастузского городского
маслихата

39 392
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,
сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі
іс-шаралар
458 639
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот,
қылмыстық-атқару қызметi
208 006
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
208 006
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
208 006
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
208 006
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 911 108
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
479 567
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
479 567
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
479 567
2
Әлеуметтiк көмек
2 219 887
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 791 251
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 948
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
589 565
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 956
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды
146 098
1
2
3
4
5
6
әлеуметтік бейімдеу
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
298 348
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
708 624
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
428 636
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
428 636
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 211 654
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 211 654
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

39 392
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных
пожаров районного (городского) масштаба, а также
пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
458 639
03
Общественный порядок, безопасность, правовая,
судебная, уголовно-исполнительная деятельность
208 006
9
Прочие услуги в области общественного порядка и
безопасности
208 006
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог
района (города областного значения)
208 006
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в
населенных пунктах
208 006
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 911 108
1
Социальное обеспечение
479 567
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
479 567
005
Государственная адресная социальная помощь
479 567
2
Социальная помощь
2 219 887
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 791 251
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 948
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
589 565
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 956
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 098
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
298 348
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
708 624
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
428 636
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
428 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 211 654
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 211 654
001
Услуги по реализации государственной политики на
местном уровне в области обеспечения занятости и
реализации социальных программ для населения