Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 6 наурыздағы "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" № 73/1 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 113/1 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының "Ғылым және технологиялық саясат туралы" Заңының 8-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына және Павлодар облысы әкімдігінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын кейбір атқарушы органдарды қайта ұйымдастыру және құру туралы" № 320/2 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 6 наурыздағы "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" № 73/1 қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда бекітілсін.
2. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің
2026 жылғы "___" ___________
№ ___ қаулысына
қосымша
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 6 марта 2025 года № 73/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 21 апреля 2026 года № 113/1
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" и постановлением акимата Павлодарской области от 30 декабря 2024 года № 320/2 "О реорганизации и создании некоторых исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 6 марта 2025 года № 73/1 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" следующее изменение:
Положение государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "___" ___________2026 года
№________
Положение о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының әкімдігі индустриялық-инновациялық даму саласындағы функцияларды жүзеге асыруға уәкілеттік берген, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мемлекеттік тілде атауы жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Астана көшесі, 61-ғимарат.
10. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:

Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, финансируемым из областного бюджета, уполномоченным акиматом Павлодарской области на осуществление функций в сферах индустриально-инновационного развития.
2. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Астана, строение 61.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области":

дүйсенбі – жұма сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасында "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жолданады.
2-тарау. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты, қызметінің мәні, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты облыстың өнеркәсіптік және индустриялық-инновациялық әлеуетін тиімді дамытуға бағытталған мемлекеттік саясатты жүргізу болып табылады.
17. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні облыстың индустриялық-инновациялық даму және инвестициялар тарту мәселелерінде мемлекеттік саясатты облыстық деңгейде жүзеге асыру болып табылады.
18. Міндеттері:
1) өңірдің өнеркәсіптік саясатының негізгі басымдықтары мен бағыттарын қалыптастыру;
2) инвестициялар тарту, Павлодар облысының қолайлы инвестициялық имиджін жылжыту;
3) өңір кәсіпорындарына инвестициялық жобаларды іске асыруға жәрдем көрсету;

понедельник – пятница с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, обеденный перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке – "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель, предмет, задачи и полномочия государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"
16. Целью государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" является проведение государственной политики, направленной на эффективное развитие промышленного и индустриально-инновационного потенциала области.
17. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в вопросах индустриально-инновационного развития области и привлечения инвестиций.
18. Задачи:
1) формирование основных приоритетов и направлений промышленной политики региона;
2) привлечение инвестиций, продвижение благоприятного инвестиционного имиджа Павлодарской области;
3) оказание содействия предприятиям региона в реализации инвестиционных проектов;

4) өңдеуші өнеркәсіп және тау-кен секторы саласында кәсіпорындардың ғылыми-техникалық қызметін дамыту үшін жағдайлар жасау;
5) өз құзыреті шегінде "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
19. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
облыс әкімдігі мен әкімінің қарауына "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды тұлғалармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
басшыларының келісімі бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын жұмысқа тарту;
өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
2) міндеттері:
осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде барлық сот органдарында, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындарда және өзге де ұйымдарда облыс әкімінің, әкімдігінің мүдделерін білдіру;
мемлекеттік органдарда, сотта "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіру;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
20. Функциялары:
1) облыс аумағында индустриялық-инновациялық даму мәселелері бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес құрылымдардың қызметін үйлестіру;
2) "Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруына рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету;
3) өңірдің өнеркәсіп саясатын қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
4) өнеркәсіптік-инновациялық инфрақұрылым элементтеріне, өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілеріне әдістемелік, консультациялық, тәжірибелік және өзге де көмек көрсету;
5) елішілік құндылық мониторингіне тауарларын, жұмыстарын және көрсетілетін қызметтерін сатып алу жататын ұйымдардың тізбесіне сәйкес ұйымдардың сатып алуларындағы елішілік құндылық бойынша ақпаратты жинау мен талдауды жүзеге асыру және оны өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органға өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысанда және мерзімде ұсыну;

4) создание условий для развития научно-технической деятельности предприятий в сфере обрабатывающей промышленности и горнодобывающего сектора;
5) осуществление иных задач, возложенных на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области", в пределах своей компетенции.
19. Полномочия:
1) права:
вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач и функций, поставленных перед государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
2) обязанности:
представлять интересы акима, акимата области во всех судебных, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной настоящим Положением;
представлять интересы государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" в государственных органах, суде;
осуществлять иные функции, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
20. Функции:
1) координация деятельности государственных и негосударственных структур по вопросам индустриально-инновационного развития на территории области;
2) оказание государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов";
3) участие в формировании и реализации промышленной политики региона;
4) оказание методической, консультационной, практической и иной помощи элементам промышленно-инновационной инфраструктуры, субъектам промышленно-инновационной системы, участвующим в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности;
5) осуществление сбора, анализа информации по внутристрановой ценности в закупках организаций согласно перечню организаций, закупки товаров, работ и услуг, которые подлежат мониторингу внутристрановой ценности, и предоставляют ее в уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности по форме и в сроки, которые установлены уполномоченным органом в области государственного стимулирования промышленности;

6) өнеркәсіптік мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органға өнеркәсіптік мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыру туралы ақпаратты ұсыну;
7) құзыреті шегінде Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге қатысу;
8) өнеркәсіптік саясат жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырыстарында өңірді индустриялық дамыту туралы ақпаратты ұсыну;
9) өнеркәсіптік мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету;
10) бірыңғай индустрияландыру картасы шеңберінде өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың іске асырылуын үйлестіру және өнеркәсіптік мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органға тоқсан сайын ақпарат ұсыну;
11) өңірде ғылымды дамытудың басым бағыттарын айқындау және өңірде іске асырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды қаржыландыруды ұйымдастыру;
12) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ұсыныстар әзірлеуге қатысу, өңірде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіру;
13) облыс аумағында ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті коммерцияландыру саласында мемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз ету;
14) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын қаржыландыру үшін жеке кәсіпкерлік субъектілерінің гранттары мен инвестицияларын тарту бойынша жәрдем көрсету, оларды қоса қаржыландыруға қатысу;
15) өнім шығаруды және (немесе) жаңа технологияларды енгізуді жүзеге асыратын бірлескен өндірістер құру мақсатында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің, квазимемлекеттік сектордың ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
16) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің (оның ішінде шетелдік), квазимемлекеттік сектордың ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету үшін ғылым жөніндегі кеңес құру;
17) қызметі ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру (практикалық қолдану) болып табылатын заңды тұлғаларды, оның ішінде стартап-компанияларды құруға және (немесе) жарғылық капиталына қатысу;
18) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға жәрдемдесу бағдарламаларын іске асыру мониторингін жүзеге асыру;
19) уәкілетті органмен және салалық уәкілетті органдармен бірлесіп ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды әдістемелік қамтамасыз етуге қатысу;

6) предоставление в уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности информации о реализации мер государственного стимулирования промышленности;
7) участие в разработке документов Системы государственного планирования в Республике Казахстан в рамках компетенции;
8) предоставление информации на заседания межведомственной комиссии по промышленной политике об индустриальном развитии региона;
9) оказание мер государственного стимулирования промышленности;
10) координация реализации промышленно-инновационных проектов в рамках единой карты индустриализации и ежеквартальное предоставление информации в уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности;
11) определение приоритетных направлений развития науки в регионе и организация финансирования научных, научно-технических проектов и программ, реализуемых в регионе;
12) участие в разработке предложений и реализации государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, координации работы по проведению прикладных научных исследований в регионе;
13) обеспечение проведения государственной политики в области коммерциализации научной и (или) научно-технической деятельности на территории области;
14) оказание содействия по привлечению грантов и инвестиций субъектов частного предпринимательства для финансирования проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, участие в их софинансировании;
15) осуществление мер по обеспечению взаимодействия субъектов частного предпринимательства, квазигосударственного сектора с субъектами научной и (или) научно-технической деятельности с целью создания совместных производств, осуществляющих выпуск продукции и (или) внедрение новых технологий;
16) создание совета по науке для обеспечения взаимодействия субъектов частного предпринимательства (в том числе иностранных), квазигосударственного сектора с субъектами научной и (или) научно-технической деятельности;
17) участие в создании и (или) уставном капитале юридических лиц, деятельность которых заключается в коммерциализации (практическом применении) результатов научной и (или) научно-технической деятельности, в том числе стартап-компаний;
18) осуществление мониторинга реализации программ содействия коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
19) участие совместно с уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами в методическом обеспечении коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;

20) ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша ұсыныстар енгізу;
21) жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы шеңберінде қолданбалы ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру және оларды іске асыруды жүзеге асыру;
22) жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы шеңберінде орындалған қолданбалы ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар бойынша есептерді бекіту;
23) ұлттық және аумақтық кластерлерді дамытуды жүзеге асыру;
24) Павлодар облысының инвестициялық ахуалына талдау жүргізу;
25) құзыреті шегінде арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың жұмыс істеуі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
26) уәкілетті органмен келісім бойынша республикалық маңызы бар индустриялық аймақты құру, жұмыс істеу мерзімін ұзарту немесе тарату туралы шешім қабылдау;
27) өңірлік маңызы бар индустриялық аймақты құру, жұмыс істеу мерзімін ұзарту немесе тарату туралы шешім қабылдау;
28) жекешелік индустриялық аймақтарды құру тұжырымдамасын келістіру;
29) ерекше индустриялық аймақ мәртебесін бере отырып, ерекше индустриялық аймақтар құру тұжырымдамасын келістіру;
30) ерекше индустриялық аймақ мәртебесінен айыру туралы шешім қабылдау;
31) республикалық немесе өңірлік маңызы бар индустриялық аймақтың үлгілік ережесі негізінде республикалық немесе өңірлік маңызы бар индустриялық аймақ туралы ережені бекіту;
32) индустриялық аймақты құру тұжырымдамасын қоса алғанда, индустриялық аймақты құру жобаларын сараптау, сондай-ақ құрылатын индустриялық аймақ үшін инфрақұрылым салу кезінде жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуді қамтамасыз ету;
33) индустриялық аймақтарды дамыту жоспарларының жобаларын әзірлеу;
34) индустриялық аймақтардың басқарушы компанияларын айқындау;
35) арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарға әлеуетті қатысушыларды тарту;
36) арнайы экономикалық немесе индустриялық аймақтың басқарушы компаниясымен өңірлік маңызы бар индустриялық аймақтың басқарушы компаниясының функцияларын тиісінше орындау жөніндегі шартты жасасу;
37) құрылуына мемлекеттік емес заңды тұлға қатысатын арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясымен уәкілетті органмен келісу бойынша арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясының функцияларын тиісінше орындауы жөніндегі шартты жасасу;
38) құрылуына мемлекеттік емес заңды тұлға қатысатын республикалық маңызы бар индустриялық аймақтың басқарушы компаниясымен уәкілетті органмен келісу бойынша республикалық маңызы бар индустриялық аймақтың басқарушы компаниясының функцияларын тиісінше орындауы жөніндегі шартты жасасу;

20) внесение предложений по приоритетным направлениям развития науки;
21) организация разработки прикладных научных, научно-технических проектов и программ в рамках государственного заказа местного исполнительного органа и осуществление их реализации;
22) утверждение отчетов по выполненным прикладным научным, научно-техническим проектам и программам в рамках государственного заказа местного исполнительного органа;
23) осуществление развития национальных и территориальных кластеров;
24) проведение анализа инвестиционного климата в Павлодарской области;
25) реализация, в пределах компетенции, государственной политики в сфере функционирования специальных экономических и индустриальных зон;
26) принятие решения о создании, продлении срока функционирования или упразднении индустриальной зоны республиканского значения по согласованию с уполномоченным органом;
27) принятие решения о создании, продлении срока функционирования или упразднении индустриальной зоны регионального значения;
28) согласование концепции создания частных индустриальных зон;
29) согласование концепции создания особых индустриальных зон с присвоением статуса особой индустриальной зоны;
30) принятие решения о лишении статуса особой индустриальной зоны;
31) утверждение положения об индустриальной зоне республиканского или регионального значения на основе типового положения индустриальной зоны республиканского или регионального значения;
32) экспертиза проектов создания индустриальной зоны, включая концепцию создания индустриальной зоны, а также обеспечение проведения комплексной вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации при строительстве инфраструктуры для создаваемой индустриальной зоны;
33) разработка проектов планов развития индустриальных зон;
34) определение управляющей компании индустриальных зон;
35) привлечение потенциальных участников специальных экономических и индустриальных зон;
36) заключение с управляющей компанией специальной экономической или индустриальной зоны договора по надлежащему исполнению функций управляющей компании индустриальной зоны регионального значения;
37) заключение с управляющей компанией специальной экономической зоны, в создании которой участвует негосударственное юридическое лицо, договора по надлежащему исполнению функций управляющей компании специальной экономической зоны по согласованию с уполномоченным органом;
38) заключение с управляющей компанией индустриальной зоны республиканского значения, в создании которой участвует негосударственное юридическое лицо, договора по надлежащему исполнению функций управляющей компании индустриальной зоны республиканского значения по согласованию с уполномоченным органом;

39) арнайы экономикалық немесе индустриялық аймақтар қатысушыларының қызметті жүзеге асыру туралы шарттардың талаптарын, бейінді емес қызмет түрлерін жүзеге асыратын тұлғалардың бейінді емес қызметті жүзеге асыру туралы шарттардың талаптарын орындауына мониторингті жүзеге асыру, сондай-ақ мониторингтің деректерін талдау;
40) акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік топтамасын және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқықтарын, облыс әкімдігі мен әкімінің актілерінде, өзге де нормативтік құқықтық актілерде қарастырылған жағдайда, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектісінің өкілеттіктерін жүзеге асыру, соның ішінде тиісті саланың уәкілетті органдарының құзыретіне сәйкес оларға қатысты шешімдер қабылдау;
41) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
42) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өтуімен байланысты мәселелерін іске асыру;
43) тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды өткізу үдерісінде тапсырыс беруші мен ұйымдастырушының функцияларын жүзеге асыру, осы мақсаттарға бөлінген қаражаттарды мақсатты және тиімді жұмсауға бақылауды жүзеге асыру;
44) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде әкімнің, әкімдіктің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу;
45) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде жүзеге асыру.
3-тарау. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауап береді.
22. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
23. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары болады.

39) осуществление мониторинга выполнения участниками специальных экономических или индустриальных зон условий договоров об осуществлении деятельности, лицами, осуществляющими непрофильные виды деятельности, условий договоров об осуществлении непрофильной деятельности, а также анализ данных мониторинга;
40) осуществление права владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочий субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
41) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
42) реализация вопросов, связанных с прохождением государственной службы работниками государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
43) осуществление функций заказчика и организатора конкурсов в процессе проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществление контроля за целевым и эффективным расходованием средств, выделенных на эти цели;
44) разработка нормативных правовых актов акима, акимата в пределах компетенции государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
45) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"
21. Руководство государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области", и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) өз орынбасарының, сондай-ақ "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді және қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес меншiк нысанына қарамастан барлық мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі атынан өкілдік етеді;
8) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
9) орынбасары мен құрылымдық бөлімшелер басшыларының, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйым басшысының қатысуымен "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кеңестерін өткізеді;
10) "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты береді;
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.

24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия своего заместителя, а также работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
6) утверждает положения о структурных подразделениях, должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
7) представляет государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
9) проводит совещания государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" с участием заместителя и руководителей структурных подразделений, а также руководителя подведомственной организации;
10) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области";
11) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

25. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4-тарау. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
28. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдар тізбесі

25. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"
28. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"
31. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области"

32. "Павлодар облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағында келесі ұйым бар:
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы.

32. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Павлодарской области" имеет следующую организацию, находящуюся в его ведении:
акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Павлодар".