Павлодар облысының аумағында жатаған укекіре таралған алаңдар көлемінде карантиндік режимді алып тастау және Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 18 қыркүйектегі "Павлодар облысының аумағында карантиндік режимді енгізумен жатаған у кекіре және арам сояу бойынша карантиндік аймақты белгілеу туралы" № 190/4 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2026 жылғы 12 қаңтардағы № 7/1 қаулысы
Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысының аумағында келесі жер учаскелерінде жатаған укекіре таралған алаңдар көлемінде карантиндік режим алынып тасталсын:
1) Тереңкөл ауданы, Песчан ауылдық округі, "Комаров" фермерлік қожалығы, ауданы – 563 гектар;
2) Тереңкөл ауданы, Песчан ауылдық округі, "Иларбек" шаруа қожалығы, ауданы – 372 гектар;
3) Тереңкөл ауданы, Песчан ауылдық округі, босалқы жер, жайылма – 1 гектар;
4) Тереңкөл ауданы, Калиновка ауылдық округі, "Гладковский Алексей Борисович" шаруа қожалығы, ауданы – 388 гектар;
5) Тереңкөл ауданы, Октябрь ауылдық округі, "Гоман" шаруа қожалығы, ауданы – 244 гектар;
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 18 қыркүйектегі "Павлодар облысының аумағында карантиндік режимді енгізумен жатаған у кекіре және арам сояу бойынша карантиндік аймақты белгілеу туралы" № 190/4 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6951 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Обылыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы
әкімдігінің 2025жылғы
___________________
№ _______ қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысының аумағында карантиндік режимді енгізумен жатаған укекіре бойынша карантиндік аймақтар
Облыс қалалары мен аудандары
Ауылдық округ, ауыл, кент
Таралу шекарасы
Алаңы,
гектар
1
Ақсу қаласы
Алғабас ауылдық округі
Ленин кенті - Ертіс ауылы автожолы, "ҚазАвтоЖол" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Павлодар филиалы
0,1
2
Ақсу қаласы
Ақсу қаласы
Ақсу қаласы - Беловка ауылы автожолы
0,08
3
Ақсу қаласы
Ақсу қаласы
Ленин кенті - Ақсу қаласы автожолы
0,08
4
Ақсу қаласы
Ақсу қаласы
Ақсу қаласы - Көктөбе ауылы автожолы, "ҚазАвтоЖол" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Павлодар филиалы

Об отмене карантинного режима на территории Павлодарской области в объемах площадей распространения горчака ползучего и внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 18 сентября 2020 года № 190/4 "Об установлении карантинной зоны по горчаку ползучему и повилики с введением карантинного режима на территории Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 12 января 2026 года № 7/1
Акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Павлодарской области в объемах площадей распространения горчака ползучего на следующих земельных участках:
1) Район Тереңкөл, Песчанский сельский округ, фермерское хозяйство "Комарова", площадь – 563 гектар;
2) Район Тереңкөл, Песчанский сельский округ, крестьянское хозяйство "Иларбек", площадь – 372 гектар;
3) Район Тереңкөл, Песчанский сельский округ, земли запаса, залежь площадь – 1 гектар;
4) Район Тереңкөл, Калиновский сельский округ, крестьянское хозяйство "Гладковский Алексей Борисович", площадь – 388 гектар;
5) Район Тереңкөл, Октябрьский сельский округ, крестьянское хозяйство "Гоман", площадь – 244 гектар;
2. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 18 сентября 2020 года № 190/4 "Об установлении карантинной зоны по горчаку ползучему и повилики с введением карантинного режима на территории Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6951) следующие изменения:
приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от ___________ 2025 года
№ ________
Карантинные зоны по горчаку ползучему с введением карантинного режима на территории Павлодарской области
Города и районы области
Сельский округ, село, поселок
Границы распространения
Площадь, гектар
1
Город Аксу
Алгабасский сельский округ
Автотрасса поселок Ленинский - село Иртышск Павлодарский филиал акционерного общества "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
0,1
2
Город Аксу
город Аксу
Автотрасса город Аксу - село Беловка
0,08
3
Город Аксу
город Аксу
Автотрасса поселок Ленинский - город Аксу
0,08
4
Город Аксу
город Аксу
Автотрасса город Аксу - село Коктобе, Павлодарский филиал акционерного общества "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"