"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 129 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2026 жылғы 13 маусымдағы № 222 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 10 сәуірдегі № 129 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің бөлімшелерін байланыс құралдарымен, ұйымдастыру техникасымен, бағдарламалық қамтамасыз етумен, ақпаратты қорғаудың аппараттық және бағдарламалық құралдарымен жабдықтаудың заттай нормаларында
1-реттік нөмірдегі жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Автоматтандырылған телефон станциясы (бұдан әрі - АТС)
Ж-қ
1
8
Абоненттер арасындағы ішкі және сыртқы телефон байланысын жүзеге асыруға арналған
Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі - ТЖМ), Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі - ӨҚҚК), Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті (бұдан әрі - АҚжӘБК), Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті (бұдан әрі - ММРК), Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ӨҚК), астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың Төтенше жағдайлар департаменттері (бұдан әрі - ТЖД), ТЖД қалалық, аудандық төтенше жағдайлар басқармалары мен бөлімдері
".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Ақпараттандыру, цифрландыру және байланыс департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;

О внесении изменения в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 апреля 2025 года № 129 "Об утверждении натуральных норм снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 13 июня 2026 года № 222
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см.
п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1.  Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 апреля 2025 года № 129 "Об утверждении натуральных норм снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующее изменение:
в Натуральных нормах снабжения средствами связи, организационной техникой, программным обеспечением, аппаратными и программными средствами защиты информации подразделений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Автоматическая телефонная станция (далее - АТС)
К-т
1
8
Предназначена для осуществления внутренней и внешней телефонной связи между абонентами.
Министерство по чрезвычайным ситуациям (далее - МЧС), Комитет противопожарной службы (далее - КПС), Комитет по гражданской обороне и воинским частям (далее - КГОиВЧ), Комитет по государственным материальным резервам (далее - КГМР), Комитет промышленной безопасности (далее - КПБ), Департаменты по чрезвычайным ситуациям столицы, областей, городов республиканского значения (далее - ДЧС), городские, районные управления и отделы по чрезвычайным ситуациям ДЧС
".
2.  Департаменту информатизации, цифровизации и связи Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1)  в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2)  размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
міндетін атқарушы генерал-майор
К. Тұрсынбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

3.  Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан генерал-майор
К. Турсынбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан