Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі – Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2026 жылғы 7 шiлдедегi № 8 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық анықтамалық ақпараттың элементтерін әзірлеу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 77 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық анықтамалық ақпараттың элементтерін әзірлеу және бекіту қағидаларында:
12-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының тиісті заңдарының және құқықтық актілерінің өзгерістері;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Жалпыұлттық басымдықтарды, Саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын, Ұлттық жобаларды, Мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың даму жоспарлары;".
2. "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының және оның аумақтық бөлімшелерінің арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормаларын және ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 3 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан оны Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің кеңесшісі -
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің төрағасы
А. Иргалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлiгі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар Министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлiгі
Қазақстан Республикасы
Президентінің кеңесшісі -Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
төрағасы
2026 жылғы 7 шілдедегі
№ 8 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
төрағасының
2025 жылғы 28 сәуірдегі
№ 3 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының және оның аумақтық бөлімшелерінің ерекше үй-жайлары үшін алаңдардың заттай нормалары
р/с
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Бөлменің ауданы
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы үшін:
1.
Серверлік жабдықты орналастыруға арналған үй-жай
Шаршы метр
70
2.
Мұрағатты орналастыруға арналған үй-жай
Шаршы метр

О внесении изменений в некоторые приказы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
Приказ Советника Президента-Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 7 июля 2026 года № 8
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 77 "Об утверждении Правил разработки и утверждения элементов национальной справочной информации" следующие изменения:
в Правилах разработки и утверждения элементов национальной справочной информации, утвержденных указанным приказом:
в пункте 12:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) изменения соответствующих законов и правовых актов Республики Казахстан;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) реализация Общенациональных приоритетов, Концепции развития отрасли/сферы, Национальных проектов, Планов развития государственных органов, планов развития столицы, областей, городов республиканского значения;".
2. Внести в приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 3 "Об утверждении натуральных норм положенности специального автотранспорта и натуральных норм площадей для специфических помещений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и его территориальных подразделений" следующее изменение:
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту административно-правового обеспечения Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Советник Президента -
Председатель Агентства
по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
А. Иргалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахста
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и
интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта и
цифрового развития Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Советник Президента -
Председатель Агентства
по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 7 июля 2026 года № 8
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 28 апреля 2025 года № 3
Натуральные нормы площадей для специфических помещений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и его территориальных подразделений
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
Для Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан:
1.
Помещение для размещения серверного оборудования
метр квадрат
70
2.
Помещение для размещения архива
метр квадрат