"Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларын және Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы № 56 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 5 тамыздағы № 121 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларын және Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы №56 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларында:
4-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бірінші кезеңде автоматтандырылған жүйе арқылы жергілікті атқарушы органдар (төменгі деңгейден жоғарғы деңгейге дейін) елдің қалалық және ауылдық елді мекендерінің, оның ішінде ауылдардың, ауылдық округтер орталықтарының, аудан орталықтарының, аудандық маңызы бар қалалардың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуі бойынша деректерді кезең-кезеңмен жинауды жүзеге асырады.
Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, жергілікті атқарушы органдары есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей, салалық орталық мемлекеттік органдарға елдің қалалық және ауылдық елді мекендерінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуі жөніндегі және бағыттар мен көрсеткіштер тізбесіне сәйкес бағыттар бөлінісінде объектілерді салу, жөндеу және жинақтау қажеттіліктері жөніндегі деректерді жібереді.
Елдің қалалық және ауылдық елді мекендерінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуі және объектілерді салу, жөндеу және жинақтау қажеттіліктері бойынша ақпарат осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12-1  және 13-қосымшаларға сәйкес Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат жинауға арналған нысандардың (бұдан әрі – Нысандар) негізінде қалыптастырылады.
ӨСЖ-нің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі (бұдан әрі - Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі) осы Қағидаларға 13-қосымшада берілген.
Салалық орталық мемлекеттік органдар 10 (он) жұмыс күні ішінде келісуді жүзеге асырады және қажет болған жағдайда ұсынылған деректерді пысықтауға жібереді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 56 "Об утверждении Правил разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов и Правил проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 августа 2026 года № 121
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 56 "Об утверждении Правил разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов и Правил проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов" следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов, утвержденных настоящим приказом:
подпункты 1) и 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) на первом этапе посредством автоматизированной системы осуществляется поэтапный сбор данных местными исполнительными органами (от нижестоящего уровня к вышестоящему уровню) по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны, в том числе сел, центров сельских округов, районных центров, городов районного значения, городов республиканского и областного значения.
Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения направляют не позднее 20 января года, следующего за отчетным, в отраслевые центральные государственные органы данные по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов в разрезе направлений, согласно перечню направлений и показателей.
Информация по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов формируется на основе форм, предназначенных для сбора информации по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов (далее – Формы) согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12-1 и 13 к настоящим Правилам.
Перечень направлений и показателей, применяемых при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС, представлен в приложении 13 к настоящим Правилам (далее – Перечень направлений и показателей).
Отраслевые центральные государственные органы в течение 10 (десяти) рабочих дней осуществляют согласование и при необходимости направляют на доработку представленные данные.

l – көрсеткіш индексі (13.01-13.05 көрсеткіш кодтары осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген).
Белгілі бір елді мекеннің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуінің жалпы болжамды деңгейі осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес елді мекеннің мәртебесіне (типіне) қарай барлық бағыттар бойынша қамтамасыз етілудің болжамды деңгейлерінің орташа мәні ретінде есептеледі және 58-формулаға сәйкес есептеледі:
58-формула
мұнда:
SRSболж өсж – елді мекеннің ӨСЖ жүйесімен қамтамасыз етілу болжамы;
RSm – m-бағыт бойынша қамтамасыз етілудің болжамды мәні;
KRSm – m-бағыт бойынша болжамды саны;
m – бағыт көрсеткішінің индексі (индекс осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес 1-ден 13-ке дейін өзгереді).";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 12-1-қосымшамен толықтырылсын;
13-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елді мекендер үшін өңірлік стандарттар жүйесінің мониторингін жүргізу қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда қолданылады:
"4. Мониторингті уәкілетті орган деректерді орталықтандырылған жинауды, өңдеуді, сақтауды және визуализациялауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған цифрлық жүйені қолдана отырып жүзеге асырады.
Бұл ретте, талдауды әдіснамалық сүйемелдеуді өңірлік саясатқа, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуына, өңірлер экономикасының өсу резервтерін анықтауға сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу көрсететін уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымы жүзеге асырады, оның ішінде қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың өмір сүруінің жайлылық деңгейін бағалау және мониторингілеу бойынша ұсынымдар әзірлейді.
5. Мониторинг деректерді орталықтандырылған жинауды, валидациялауды, өңдеуді және сақтауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған цифрлық жүйені пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Ақпарат беруді жергілікті атқарушы органдар, салалық орталық мемлекеттік органдармен келісу бойынша, олардың құзыреті шегінде жүзеге асырады".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін жіберуді және алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

l – индекс показателя (коды показателей 13.01-13.05 указаны в приложении 13 к настоящим Правилам).
Общий прогнозный уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) определенного населенного пункта рассчитывается как среднее значение прогнозных уровней обеспеченности по всем направлениям, согласно приложению 13 настоящих Правил, в зависимости от статуса (типа) населенного пункта и рассчитывается по формуле 58:
Формула 58
SRSпр срс – прогноз обеспеченности СРС населенного пункта;
RSm – прогнозное значение обеспеченности m-го направления;
KRSm – прогнозное количество m-го направления;
m – индекс показателя направления (индекс меняется от 1 до 13, согласно приложению 13 к настоящим Правилам).";
дополнить приложением 12-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Правилах проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов, утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 действуют в следующей редакции:
"4. Мониторинг осуществляется уполномоченным органом с применением автоматизированной цифровой системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку, хранение и визуализацию данных.
При этом методологическое сопровождение анализа осуществляется подведомственной организацией уполномоченного органа, оказывающей экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработку рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах.
5. Мониторинг осуществляется с использованием автоматизированной цифровой системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку и хранение данных.
Предоставление информации осуществляется местными исполнительными органами по согласованию с отраслевыми центральными государственными органами, в пределах их компетенций.".
2. Департаменту регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения на Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

100
101
102
кестенің жалғасы
Сервистік-дайындау орталықтары *
Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік
Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік
Су бұру инженерлік инфрақұрылымының болуы
Су бұру инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік
Жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік
Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы
Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік
Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы

100
101
102
продолжение таблицы
Сервисно-заготовительные центры*
Потребность в инженерной инфраструктуре по водоснабжению
Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения
Наличие инженерной инфраструктуры по водоотведению
Потребность в инженерной инфраструктуре по водоотведению
Потребность в строительстве новых сетей водоотведения
Наличие инженерной инфраструктуры по теплоснабжению
Потребность в инженерной инфраструктуре по теплоснабжению
Наличие инженерной инфраструктуры по газоснабжению

103
104
105
106
107
108
109
110
кестенің жалғасы
Сервистік-дайындау орталықтары *
Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік
Жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік
Кірме жолдардың болуы
Кірме жолдарға қажеттілік
Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)

103
104
105
106
107
108
109
110
продолжение таблицы
Сервисно-заготовительные центры*
Потребность в инженерной инфраструктуре по газоснабжению
Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения
Наличие подъездных путей
Потребность подъездных путей
Потребность в строительстве новых подъездных путей
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)

111
112
113
114
115
116
117
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштасы _________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда) ______________________
"Агробизнес инфрақұрылымы"
бағыты бойынша ӨСЖ-нің
объектілермен және көрсетілетін
қызметтермен (игіліктермен)
қамтамасыз етілуді есептеу
кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға қосымша
"Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ– 12-1, кезеңділігі – жыл сайын).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3.Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі – ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген 3-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген 4-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округтің орталығы, тірек АЕМ, спутниктік АЕМ) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып" деген 9-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып "Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда" деген 10-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда, "Агробизнес инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

111
112
113
114
115
116
117
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) __________________________________"
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами
и услугами (благами)
СРС по направлению
"Инфраструктура агробизнеса""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура агробизнеса"" (Индекс: № СРС– 12-1, периодичность – годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура агробизнеса"" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
4. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование конкретного населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" – указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура агробизнеса" / с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) – указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура агробизнеса" объектами инфраструктуры услуг с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура агробизнеса" / без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) – указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура агробизнеса" объектами инфраструктуры услуг без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

"Мал сою пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 11-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Мал сою пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Мал сою пунктінің болуы" деген 12-бағанда – елді мекенде мал сою пунктінің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Мал сою пункттерінің саны" деген 13-бағанда – елді мекендегі мал сою пункттерінің саны көрсетіледі;
"Мал бордақылауға арналған алаңның(-дардың) жалпы қуаты" деген 14-бағанда – мал бордақылауға арналған алаңның(-дардың) жалпы қуаты көрсетіледі;
"Мал сою пункттерін салуға қажеттілік" деген 15-бағанда – елді мекенде мал сою пункттерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Мал сою пунктінің қуатына қажеттілік" деген 16-бағанда – елді мекендегі мал сою пунктінің қуатына қажеттілік көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 17-бағанда – электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 18-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы көрсетіледі;
"Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 19-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 20-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 21-бағанда – сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 22-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 23-бағанда – су бұру инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 24-бағанда – сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік" деген 25-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 26-бағанда – жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 27-бағанда – жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 28-бағанда – газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 29-бағанда – газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 30-бағанда – елді мекеннің мал сою пункті үшін жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Кірме жолдардың болуы" деген 31-бағанда – кірме жолдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Кірме жолдарға қажеттілік" деген 32-бағанда – кірме жолдарды салуға қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік" деген 33-бағанда – жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік көрсетіледі;

в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Убойный пункт" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Убойный пункт", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Наличие убойного пункта" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте убойного пункта;
в графе 13 "Количество убойных пунктов" – указывается количество убойных пунктов в населенном пункте;
в графе 14 "Общая мощность площадки(-ок) для откорма скота" – указывается общая мощность площадки/ок для откорма скота;
в графе 15 "Потребность в строительстве убойных пунктов" – указывается потребность в строительстве убойных пунктов в населенном пункте;
в графе 16 "Потребность в мощности убойного пункта" – указывается потребность в мощности убойного пункта в населенном пункте;
в графе 17 "Наличие инженерной инфраструктуры электроснабжения" –указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) электроснабжения;
в графе 18 "Потребность в инженерной инфраструктуре электроснабжения" – указывается наличие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) электроснабжения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 19 "Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения" –указывается потребность в строительстве новых сетей электроснабжения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 20 "Наличие инженерной инфраструктуры водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоснабжения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 21 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения;
в графе 22 "Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоснабжения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 23 "Наличие инженерной инфраструктуры водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоотведения";
в графе 24 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения;
в графе 25 "Потребность в строительстве новых сетей водоотведения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоотведения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 26 "Наличие инженерной инфраструктуры теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) теплоснабжения";
в графе 27 "Потребность в инженерной инфраструктуре теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) теплоснабжения;
в графе 28 "Наличие инженерной инфраструктуры газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) газоснабжения;
в графе 29 "Потребность в инженерной инфраструктуре газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) газоснабжения;
в графе 30 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей газоснабжения для убойного пункта населенного пункта;
в графе 31 "Наличие подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие подъездных путей;
в графе 32 "Потребность подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие потребности в строительстве подъездных путей;
в графе 33 "Потребность в строительстве новых подъездных путей" – указывается потребность в строительстве новых подъездных путей;

"Етті қайта өңдейтін мал сою пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 34-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Етті қайта өңдейтін мал сою пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің болуы" деген 35-бағанда – елді мекенде етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Етті қайта өңдейтін мал сою пункттерінің саны" деген 36-бағанда – елді мекенде етті қайта өңдейтін мал сою пункттерінің саны көрсетіледі;
"Етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің (-терінің) жалпы қуаты" деген 37-бағанда – етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің (-терінің) жалпы қуаты көрсетіледі;
"Етті қайта өңдейтін мал сою пунктін (-терін) салуға қажеттілік" деген 38-бағанда – жаңа етті қайта өңдейтін мал сою алаңдарын салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің (-терінің) қуатына қажеттілік" деген 39-бағанда – елді мекенде етті қайта өңдейтін мал сою пунктінің қуатына қажеттілік көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 40-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 41-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы көрсетіледі;
"Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 42-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 43-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 44-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 45-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 46-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін су бұру инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 47-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік" деген 48-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 49-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 50-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 51-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 52-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 53-бағанда – елді мекеннің етті қайта өңдейтін мал сою пункті үшін жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Кірме жолдардың болуы" деген 54-бағанда – кірме жолдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Кірме жолдарға қажеттілік" деген 55-бағанда – кірме жолдарды салуға қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік" деген 56-бағанда – жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік көрсетіледі;

в графе 34 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Убойный пункт с переработкой" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Убойный пункт с переработкой", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 35 "Наличие убойного пункта с переработкой" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте убойного пункта с переработкой;
в графе 36 "Количество убойных пунктов с переработкой" – указывается количество убойных пунктов с переработкой в населенном пункте;
в графе 37 "Общая мощность убойного (-ых) пункта (-ов) с переработкой" – указывается общая мощность убойного (-ых) пункта (-ов) с переработкой;
в графе 38 "Потребность в строительстве убойного (-ых) пункта (-ов) с переработкой" – указывается потребность в строительстве новых площадок для убоя с переработкой;
в графе 39 "Потребность в мощности убойного (-ых) пункта (-ов) с переработкой" – указывается потребность в мощности убойного пункта с переработкой в населенном пункте;
в графе 40 "Наличие инженерной инфраструктуры электроснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) электроснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 41 "Потребность в инженерной инфраструктуре электроснабжения" – указывается наличие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) электроснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 42 "Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей электроснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 43 "Наличие инженерной инфраструктуры водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 44 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 45 "Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 46 "Наличие инженерной инфраструктуры водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоотведения" для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 47 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 48 "Потребность в строительстве новых сетей водоотведения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоотведения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 49 "Наличие инженерной инфраструктуры теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) теплоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 50 "Потребность в инженерной инфраструктуре теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) теплоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 51 "Наличие инженерной инфраструктуры газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) газоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 52 "Потребность в инженерной инфраструктуре газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) газоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 53 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей газоснабжения для убойного пункта с переработкой населенного пункта;
в графе 54 "Наличие подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие подъездных путей;
в графе 55 "Потребность подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие потребности в строительстве подъездных путей;
в графе 56 "Потребность в строительстве новых подъездных путей" – указывается потребность в строительстве новых подъездных путей;

"Малды бордақылауға арналған алаңдар" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 57-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Мал бордақылауға арналған алаңдар" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Мал бордақылауға арналған алаңдардың болуы" деген 58-бағанда – елді мекенде мал бордақылауға арналған алаңдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Мал бордақылауға арналған алаңдар саны" деген 59-бағанда – елді мекенде мал бордақылауға арналған алаңдардың саны көрсетіледі;
"Мал бордақылауға арналған алаңның(-дардың) жалпы қуаты" деген 60-бағанда – мал бордақылауға арналған алаңның (-дардың) жалпы қуаты көрсетіледі;
"Мал бордақылауға арналған алаңдар санына қажеттілік" деген 61-бағанда – мал бордақылау үшін жаңа алаңдар салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Мал бордақылау алаңының қуаттылығына қажеттілік" деген 62-бағанда – елді мекенде мал бордақылауға арналған алаңның қуаттылығына қажеттілік көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 63-бағанда – елді мекеннің мал бордақылауға арналған алаңдары үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 64-бағанда – елді мекеннің малды бордақылауға арналған алаңдары үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы көрсетіледі;
"Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 65-бағанда –елді мекеннің мал бордақылауға арналған алаңдары үшін жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 66-бағанда – елді мекеннің мал бордақылауға арналған алаңдары үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 67-бағанда –елді мекеннің мал бордақылауға арналған алаңдары үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 68-бағанда – елді мекеннің мал бордақылауға арналған алаңдары үшін жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Кірме жолдардың болуы" деген 69-бағанда – кірме жолдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Кірме жолдарға қажеттілік" деген 70-бағанда – кірме жолдарды салуға қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік" деген 71-бағанда – жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік көрсетіледі;

в графе 57 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Площадки для откорма скота"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Площадки для откорма скота", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 58 "Наличие площадок для откорма скота" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте площадок для откорма скота;
в графе 59 "Количество площадок для откорма скота" – указывается количество площадок для откорма скота в населенном пункте;
в графе 60 "Общая мощность площадки (-ок) для откорма скота" – указывается общая мощность площадки (-ок) для откорма скота;
в графе 61 "Потребность в количестве площадок для откорма скота" – указывается потребность в строительстве новых площадок для откорма скота;
в графе 62 "Потребность в мощности площадки для откорма скота" – указывается потребность в мощности площадки для откорма скота в населенном пункте;
в графе 63 "Наличие инженерной инфраструктуры электроснабжения" –указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) электроснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 64 "Потребность в инженерной инфраструктуре электроснабжения" – указывается наличие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) электроснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 65 "Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей электроснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 66 "Наличие инженерной инфраструктуры водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 67 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 68 "Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоснабжения для площадок для откорма скота населенного пункта;
в графе 69 "Наличие подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие подъездных путей;
в графе 70 "Потребность подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие потребности в строительстве подъездных путей;
в графе 71 "Потребность в строительстве новых подъездных путей" – указывается потребность в строительстве новых подъездных путей;

"Шағын өнеркәсіптік аймақтар*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 72-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Шағын өнеркәсіптік аймақтар" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Шағын өнеркәсіптік аймақтардың (ШӨА) болуы" деген 73-бағанда елді мекеннің ШӨА-болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Мал сою алаңдарының саны" деген 74-бағанда – елді мекеннің ШӨА-да мал сою алаңдарының саны көрсетіледі;
"Шағын өнеркәсіптік аймақтарға (ШӨА) қажеттілік" деген 75-бағанда – ШӨА-ға қажеттілік көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 76-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 77-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы көрсетіледі;
"Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 78-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 79-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 80-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 81-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 82-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін су бұру инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 83-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік" деген 84-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 85-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 86-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 87-бағанда – елді мекеннің МӨА үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 88-бағанда – елді мекеннің МӨА үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 89-бағанда – елді мекеннің МӨА үшін жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 90-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 91-бағанда – жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және "Шағын өнеркәсіптік аймақтар (ШӨА)" объектісі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады;
"Кірме жолдардың болуы" деген 92-бағанда – кірме жолдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Кірме жолдарға қажеттілік" деген 93-бағанда – кірме жолдарды салуға қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік" деген 94-бағанда – жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік көрсетіледі;

в графе 72 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Малые промышленные зоны*" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Малые промышленные зоны", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 73 "Наличие малых промышленных зон (МПЗ)" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте МПЗ;
в графе 74 "Количество площадок по убою" – указывается количество площадок по убою в МПЗ населенного пункта;
в графе 75 "Потребность в малых промышленных зонах (МПЗ)" –указывается потребность в МПЗ
в графе 76 "Наличие инженерной инфраструктуры электроснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) электроснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 77 "Потребность в инженерной инфраструктуре электроснабжения" – указывается наличие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) электроснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 78 "Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей электроснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 79 "Наличие инженерной инфраструктуры водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 80 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 81 "Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 82 "Наличие инженерной инфраструктуры водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоотведения" для МПЗ населенного пункта;
в графе 83 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 84 "Потребность в строительстве новых сетей водоотведения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоотведения для МПЗ населенного пункта;
в графе 85 "Наличие инженерной инфраструктуры теплоснабжения" –указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) теплоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 86 "Потребность в инженерной инфраструктуре теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) теплоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 87 "Наличие инженерной инфраструктуры газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) газоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 88 "Потребность в инженерной инфраструктуре газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) газоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 89 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей газоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 90 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн теңге;
в графе 91 "Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн теңге) по объекту "Малые промышленные зоны (МПЗ)". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 92 "Наличие подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие подъездных путей;
в графе 93 "Потребность подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие потребности в строительстве подъездных путей;
в графе 94 "Потребность в строительстве новых подъездных путей" – указывается потребность в строительстве новых подъездных путей;

""Сервистік-дайындау орталықтары*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 95-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Сервистік-дайындау орталықтары*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Сервистік-дайындау орталықтарының болуы" деген 96-бағанда – елді мекенде сервистік-дайындау орталықтарының болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"СДО саны" деген 97-бағанда – елді мекенде СДО саны көрсетіледі;
"Сервистік-дайындау орталықтарына қажеттілік" деген 98-бағанда – сервистік-дайындау орталықтарына қажеттілік көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 99-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 100-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін электрмен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы көрсетіледі;
"Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 101-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін жаңа электрмен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 102-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 103-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 104-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 105-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін Су бұру инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Су бұру инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 106-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін сумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік" деген 107-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін жаңа су бұру желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 108-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 109-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін жылумен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының болуы" деген 110-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымының (желісінің) болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына қажеттілік" деген 111-бағанда – елді мекеннің сервистік-дайындау орталықтары үшін газбен жабдықтау инженерлік инфрақұрылымына (желісіне) қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік" деген 112-бағанда – елді мекеннің ШӨА үшін жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Кірме жолдардың болуы" деген 113-бағанда – кірме жолдардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Кірме жолдарға қажеттілік" деген 114-бағанда – кірме жолдарды салуға қажеттіліктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік" деген 115-бағанда – жаңа кірме жолдарды салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 116-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қажетті қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 117-бағанда – жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және "Шағын өнеркәсіптік аймақтар (ШӨА)" объектісі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады.
бұйрығына 2-қосымша
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
13-қосымша
Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын бағыттар мен көрсеткіштердің жіктемесі
Кодтар
Бағыттың атауы
Объекті мен көрсетілетін қызмет атауы
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
РМҚ
ОМҚ
АО, АМбҚ
АОО, ТАЕМ
АЕМ, кенттер
01
Білім беру

в графе 95 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Сервисно-заготовительные центры*"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Сервисно-заготовительные центры*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 96 "Наличие сервисно-заготовительных центров" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте сервисно-заготовительных центров;
в графе 97 "Количество СЗЦ" – указывается количество СЗЦ в населенном пункте;
в графе 98 "Потребность в сервисно-заготовительных центрах" – указывается потребность в сервисно-заготовительных центрах;
в графе 99 "Наличие инженерной инфраструктуры электроснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) электроснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 100 "Потребность в инженерной инфраструктуре электроснабжения" – указывается наличие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) электроснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 101 "Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей электроснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 102 "Наличие инженерной инфраструктуры водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 103 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 104 "Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей водоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 105 "Наличие инженерной инфраструктуры водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) водоотведения" для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 106 "Потребность в инженерной инфраструктуре водоотведения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) водоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 107 "Потребность в строительстве новых сетей водоотведения" –указывается потребность в строительстве новых сетей водоотведения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 108 "Наличие инженерной инфраструктуры теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) теплоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 109 "Потребность в инженерной инфраструктуре теплоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) теплоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 110 "Наличие инженерной инфраструктуры газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие инженерной инфраструктуры (сети) газоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 111 "Потребность в инженерной инфраструктуре газоснабжения" – указывается наличие либо отсутствие потребности в инженерной инфраструктуре (сети) газоснабжения для сервисно-заготовительных центров населенного пункта;
в графе 112 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения" – указывается потребность в строительстве новых сетей газоснабжения для МПЗ населенного пункта;
в графе 113 "Наличие подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие подъездных путей;
в графе 114 "Потребность подъездных путей" – указывается наличие либо отсутствие потребности в строительстве подъездных путей;
в графе 115 "Потребность в строительстве новых подъездных путей" – указывается потребность в строительстве новых подъездных путей;
в графе 116 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн теңге;
в графе 117 "Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн теңге) по объекту "Малые промышленные зоны (МПЗ)". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 2 к приказу
Приложение 13
к Правилам разработки
системы региональных
стандартов для населенных
пунктов
Перечень направлений и показателей, применяемых при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов
Коды
Наименование направления
Наименование объектов и услуг
Наименование показателей
Единица измерения
ГРсЗ
ГОЗ
РнЦ, ГРнЗ
ЦСО, ОСНП
СНП, поселки
01
Образование