2026 жылғы 15 ақпаннан бастап 2027 жылғы 15 ақпанды қоса алғанға дейінгі кезеңде аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою лимитін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2026 жылғы 13 ақпандағы № 26-Ө бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 224) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. 2026 жылғы 15 ақпаннан бастап 2027 жылғы 15 ақпанды қоса алғанға дейінгі кезеңде аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қою лимиті бекітілсін.
2. Тұяқты жануарларды ғылыми мақсатта алып қою 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін жүргізілсін.
3. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении лимита на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты на период с 15 февраля 2026 года по 15 февраля 2027 года включительно
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 февраля 2026 года № 26-Ө
В соответствии с подпунктом 224) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить лимиты на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты на период с 15 февраля 2026 года по 15 февраля 2027 года включительно.
2. Изъятие копытных животных в научных целях производить до 31 декабря 2026 года.
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Нысанбаев
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің
2026 жылғы 13 ақпандағы
№ 26-Ө бұйрығына қосымша

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр Е. Нысанбаев
Приложение к приказу
Министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 февраля 2026 года № 26-Ө