Мәслихаттың 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 244 "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2026 жылғы 20 шілдедегі № 283 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 244 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Боровское ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 184 121,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 107 140,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 5 235,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 69 646,0 мың теңге;
2) шығындар - 199 753,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 15 632,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 15 632,3 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 27 671,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 41 975,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Теңіз ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 655,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 8 061,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 210,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 22 384,0 мың теңге;
2) шығындар - 31 725,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 070,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 070,0 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2025 года № 244 "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20 июля 2026 года № 283
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2026 - 2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 244 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Боровское на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 184 121,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 107 140,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 2 100,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5 235,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 69 646,0 тысяч теңге;
2) затраты - 199 753,3 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 15 632,3 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 15 632,3 тысяч теңге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 27 671,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 41 975,0 тысяч теңге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 655,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 8 061,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 210,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 22 384,0 тысяч теңге;
2) затраты - 31 725,0 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 070,0 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 070,0 тысяч теңге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. Алешин ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 47 458,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 26 504,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 71,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 534,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 20 349,6 мың теңге;
2) шығындар - 50 938,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 480,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 480,0 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026 жылға арналған Алешин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 12 928,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 7 421,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Буденный ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 49 637,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7 301,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 42 336,0 мың теңге;
2) шығындар - 50 312,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 675,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 675,6 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Введен ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 31 989,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 12 331,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 2 850,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 16 808,0 мың теңге;
2) шығындар - 34 831,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;

"4. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 47 458,6 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 26 504,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 71,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 534,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 20 349,6 тысяч теңге;
2) затраты - 50 938,6 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 ,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 3 480,0 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 480,0 тысяч теңге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете Алешинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 12 928,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 7 421,6 тысяч теңге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 49 637,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7 301,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 42 336,0 тысяч теңге;
2) затраты - 50 312,6 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 675,6 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 675,6 тысяч теңге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 989,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 12 331,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2 850,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 16 808,0 тысяч теңге;
2) затраты - 34 831,7 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 842,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 842,7 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қарақоға ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 204,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 431,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 773,0 мың теңге;
2) шығындар - 35 536,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 332,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 332,1 мың теңге.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Ломоносов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 680,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 16 831,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 1 112,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 14 737,0 мың теңге;
2) шығындар - 33 676,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 996,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 996,5 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 867,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 870,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Михайлов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 323 632,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 32 085,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 842,7 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 842,7 тысяч теңге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 204,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 431,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 27 773,0 тысяч теңге;
2) затраты - 35 536,1 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 332,1 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 332,1 тысяч теңге";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 680,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 16 831,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала -1 112,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 14 737,0 тысяч теңге;
2) затраты - 33 676,5 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 996,5 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 996,5 тысяч теңге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 8 867,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 5 870,0 тысяч теңге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 323 632,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 32 085,0 тысяч теңге;

салықтық емес түсімдер бойынша - 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 25,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 291 187,0 мың теңге;
2) шығындар - 325 380,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 748,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 748,0 мың теңге.";
12 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2026 жылға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 64 766,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 226 421,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Первомай ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 107 364,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 43 138,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 276,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 354,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 63 596,0 мың теңге;
2) шығындар - 111 281,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 917,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 917,1 мың теңге.";
14 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2026 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 950,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 42 646,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
15 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Соснов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 42 718,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 19 505,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 23,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша - 1 100,0 мың теңге;
арнаулы түсімдеріне - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 22 090,1 мың теңге;
2) шығындар - 43 122,7 мың теңге;

неналоговым поступлениям - 335,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 25,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 291 187,0 тысяч теңге;
2) затраты - 325 380,0 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 748,0 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 748,0 тысяч теңге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 64 766,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 226 421,0 тысяч теңге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 107 364,0 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 43 138,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 276,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 354,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 63 596,0 тысяч теңге;
2) затраты - 111 281,1 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 3 917,1 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 917,1 тысяч теңге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 20 950,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 42 646,0 тысяч теңге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 42 718,1 тысяч теңге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 19 505,0 тысяч теңге;
неналоговым поступлениям - 23,0 тысяч теңге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 100,0 тысяч теңге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов - 22 090,1 тысяч теңге;
2) затраты - 43 122,7 тысяч теңге;

3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 404,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 404,6 мың теңге.";
16 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2026 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 651,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 439,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";

3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 404,6 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 404,6 тысяч теңге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 21 651,0 тысяч теңге и целевые текущие трансферты в сумме 439,1 тысяч теңге.";