Мәслихаттың 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 322 "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2026 жылғы 11 маусымдағы № 370 шешімі
Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 322 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тобыл қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1766274,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 862975,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 8497,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 42815,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 851986,5 мың теңге;
2) шығындар - 1931531,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -165257,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 165257,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 165257,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Айсары ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 170665,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27193,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 142,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 143329,0 мың теңге;
2) шығындар - 175038,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2025 года № 322 "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 11 июня 2026 года № 370
Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 322 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 1766274,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 862975,8 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 8497,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 42815,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 851986,5 тысячи тенге;
2) затраты - 1931531,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -165257,2 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 165257,2 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 165257,2 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 170665,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27193,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 142,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 143329,0 тысяч тенге;
2) затраты - 175038,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 28,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств - 28,5 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата