Қостанай ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімінің 2026 жылғы 22 маусымдағы № 3 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына сәйкес ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының аумағында табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың туындауын болдырмау мақсатында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Қостанай ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды болдырмауға бағытталған іс - шаралар өткізілсін.
3. Басшысы болып Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасары тағайындалсын.
4. "Қостанай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінің тізіліміне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялануын және оған қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы шешімнің көшірмесін электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде жолдануын;
2) осы шешімді Қостанай ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі О. Нургалиев

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории Костанайского района
Решение акима Костанайского района Костанайской области от 22 июня 2026 года № 3
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" от 10 мая 2023 года № 240 РЕШИЛ:
1. В целях предотвращения возникновения чрезвычайной ситуации природного характера на территории Костанайского района объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба.
2. Провести мероприятия, направленные на предотвращение чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории Костанайского района.
3. Назначить руководителем курирующего заместителя акима Костанайского района.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Костанайского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего решения в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его подписания;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе акимата Костанайского района.
5. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района О. Нургалиев