Мәслихаттың 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 282 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 313 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 282 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Айдарлы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 854,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 688,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 178,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8 988,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 465,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 611,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 611,5 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 419,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 890,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 529,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 759,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 340,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 340,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2025 года № 282 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 10 апреля 2026 года № 313
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 282 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 854,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 688,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 178,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 8 988 тысяч тенге;
2) затраты – 40 465,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 611,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 611,5 тысяча тенге";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 419,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 890,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 13 529,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 759,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 340,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 340,0 тысяч тенге";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 34 973,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29 703,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 546,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 573,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 573,2 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 18-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Октябрь ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 122,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 82 394,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 167 728,0 мың теңге;
2) шығындар – 282 170,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -32 048,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 048,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 20-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"20. Ушаков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 232,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16 692,0 мың теңге;
2) шығындар – 41 305,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 073,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 073,3 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 22-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Шолақашы ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 34 973,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 270,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 29 703,0 тысячи тенге;
2) затраты – 36 546,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 573,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 573,2 тысячи тенге";
пункт 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 250 122,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 82 394,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 167 728,0 тысяч тенге;
2) затраты – 282 170,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 32 048,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 048,0 тысячи тенге";
пункт 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"20. Утвердить бюджет Ушаковского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 232,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 540,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 16 692,0 тысячи тенге;
2) затраты – 41 305,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 073,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 073,3 тысячи тенге";
пункт 22 указанного решения изложить в новой редакции:
"22. Утвердить бюджет Челгашинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: