Мәслихаттың 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 237 "Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2026 жылғы 27 наурыздағы № 250 шешімі
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 237 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219814 болып тіркелді), шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 632 012,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 723 099,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 40 638,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3 341,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 864 934,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 668 831,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 823,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 127 588,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 145 411,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 996,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 996,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2025 года № 237 "О районном бюджете Карабалыкского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 27 марта 2026 года № 250
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Карабалыкского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 237 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219814), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 632 012,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 723 099,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 638,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 341,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 864 934,5 тысячи тенге;
2) затраты – 3 668 831,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 823,1 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145 411,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 996,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –18 996,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

43706,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43706,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43706,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
468786,0
492
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
468786,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57186,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
411600,0
02
Қорғаныс
24178,0
1
Әскери мұқтаждар
21178,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21178,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21178,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдыналу және оларды жою
3000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
373459,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10000,0
2
Әлеуметтiк көмек
309552,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309552,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5352,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185337,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
12482,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
59881,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
53907,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53907,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

43706,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
43706,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43706,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
468786,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
468786,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
57186,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
411600,0
02
Оборона
24178,0
1
Военные нужды
21178,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21178,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21178,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373459,0
1
Социальное обеспечение
10000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10000,0
2
Социальная помощь
309552,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309552,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5352,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185337,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
12482,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
59881,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
53907,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53907,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения