Қамысты ауданының аумағында сайлау учаскелерін құру туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы әкімінің 2026 жылғы 12 мамырдағы № 1 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңының 23-бабына сәйкес, Қамысты ауданының аумақтық сайлау комиссиясының келісімімен бойынша, Қамысты ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қамысты ауданының аумағында сайлау учаскелері құрылсын.
2. "Қамысты ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімге қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына жіберу;
2) осы шешімді Қамысты ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қамысты ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы С. Сейдалин
Әкімдіктің
2026 жылғы "___" ___________
№ _____ қосымша
шешімге
Қамысты ауданының аумағындағы сайлау учаскелері:
1. № 393 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Жайылма ауылы, Ленин көшесі, 3, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Жайылма негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Жайылма ауылы, Пушкино ауылы.
2. № 394 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Клочков ауылы, Титов көшесі, 1, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Клочков жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Клочков ауылы.
3. № 395 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Арқа ауылы, Новая көшесі, 8А, "Камысты ауданы әкімдігінің Арқа ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мәдениет үйі.
Шекаралары: Арқа ауылы, Красногор ауылы.
4. № 396 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Ливанов ауылы, Комсомольская көшесі, 19 ғимарат, 2 блогы, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Ливанов негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Ливанов ауылы

Об образовании избирательных участков на территории Камыстинского района
Решение акима Камыстинского района Костанайской области от 12 мая 2026 года № 1
В соответствии со статьей 23 Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" по согласованию с территориальной избирательной комиссией Камыстинского района, аким Камыстинского района РЕШИЛ:
1. Образовать избирательные участки на территории Камыстинского района, согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Камыстинского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе акимата Камыстинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима Камыстинского района.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района С. Сейдалин
Приложение
к решению акимата
от "___" ____________ 2026 года
№ ______
Избирательные участки на территории Камыстинского района:
1. Избирательный участок № 393
Местонахождение: Камыстинский район, село Жайылма, улица Ленина, 3, здание коммунального государственного учреждения "Жайылминская основная средняя школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Жайылма, село Пушкино.
2. Избирательный участок № 394
Местонахождение: Камыстинский район, село Клочково, улица Титова, 1, здание коммунального государственного учреждения "Клочковская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Клочково.
3. Избирательный участок № 395
Местонахождение: Камыстинский район, село Арка, улица Новая,8А здание Дом досуга государственного учреждения "Аппарат акима Аркинского сельского округа акимата Камыстинского района".
Границы: село Арка, село Красногорское.
4. Избирательный участок № 396
Местонахождение: Камыстинский район, село Ливановка, улица Комсомольская, здание 19, блок 2, здание коммунального государственного учреждения "Ливановская основная средняя школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Ливановка.

5. № 399 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 16А, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің № 1 Қамысты жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Қамысты ауылы: Досжанов, Дорожная, 60 лет Октября, Школьная, Транспортная, Свердлов, Одесская, Тәуелсіздік, Киев, Банная, Косма, 10 лет Целины көшелері, 60 лет Октября, Ленин тұйық көшелері.
6. № 400 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Косма көшесі, 19, "Қамысты ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің Қамысты аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты.
Шекаралары: Мешіт ауылы, Қамысты ауылы: Кооператор, Коммунальная, Декабристов, Гумилев, Энергетиков, Абай, Степная, Горький, Уәлиханов, Маякская, Южная көшелері, Коммунальный, Энергетиков тұйық көшелері.
7. № 404 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Талдыкөл ауылы, Октябрьская көшесі, 13, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Талдыкөл негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Талдыкөл ауылы.
8. № 405 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Орқаш ауылы, Центральная көшесі, 8, "Қамысты ауданы әкімдігінің Аракөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Орқаш ауылы.
9. № 406 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Алтынсарин ауылы, Школьная көшесі 7, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Алтынсарин жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Алтынсарин ауылы: Советская, Октябрьская, Треугольник, Студенческая, Ленин, Школьная, Степная, Маяковский, Волынов, Железнодорожная, Абай, Банная, Больничная, Дулатов, Заправочная, Клубная, Комаров, Комсомольская, Конторская, Котельная, Мастерская, Мир, Набережная, Новая, Отделенческая, Сейфуллин, Строительная, Центральная көшелері, Карл Маркс, Абай, 1 Мая, Школьная тұйық көшелері.
10. № 407 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Қарабатыр ауылы, Школьная көшесі, 21, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Қарабатыр жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Қарабатыр ауылы.
11. № 408 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Аралкөл ауылы, Школьная көшесі, 2, мектеп ғимараты.

5. Избирательный участок № 399
Местонахождение: Камыстинский район, село Камысты, улица Тәуелсіздік, 16А здание коммунального государственного учреждения "Камыстинская общеобразовательная школа № 1 отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Камысты, улицы: Дощанова, Дорожная, 60 лет Октября, Школьная, Транспортная, Свердлова, Одесская, Тәуелсіздік, Киевская, Банная, Космы, 10 лет Целины, переулки: 60 лет Октября, Ленина.
6. Избирательный участок № 400
Местонахождение: Камыстинский район, село Камысты, улица Космы 19, здание государственного коммунального казенного предприятия "Камыстинский районный Дом культуры отдела культуры и развития языков акимата Камыстинского района".
Границы: село Камысты, улицы: Кооператоров, Коммунальная, Декабристов, Гумилева, Энергетиков, Абая, Степная, Горького, Валиханова, Маякская, Южная, переулки: Коммунальный, Энергетиков, село Мечетное.
7. Избирательный участок № 404
Местонахождение: Камыстинский район, село Талдыколь, улица Октябрьская, 13, здание коммунального государственного учреждения "Талдыкольская основная средняя школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Талдыколь.
8. Избирательный участок № 405
Местонахождение: Камыстинский район, село Уркаш, улица Центральная, 8, здание государственного учреждения "Аппарат акима Аракольского сельского округа акимата Камыстинского района".
Границы: село Уркаш.
9. Избирательный участок № 406
Местонахождение: Камыстинский район, село Алтынсарино, улица Школьная, 7, здание коммунального государственного учреждения "Алтынсаринская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Алтынсарино, улицы: Советская, Октябрьская, Треугольник, Студенческая, Ленина, Школьная, Степная, Маяковского, Волынова, Железнодорожная, Абая, Банная, Больничная, Дулатова, Заправочная, Клубная, Комарова, Комсомольская, Конторская, Котельная, Мастерская, Мира, Набережная, Новая, Отделенческая, Сейфуллина, Строительная, Центральная, переулки: Карла Маркса, Абая, 1 Мая, Школьная.
10. Избирательный участок № 407
Местонахождение: Камыстинский район, село Карабатыр, улица Школьная, 21, здание коммунального государственного учреждения "Карабатырская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Карабатыр.
11. Избирательный участок № 408
Местонахождение: Камыстинский район, село Аралколь, улица Школьная, 2, здание школы.
Границы: село Аралколь.

12. № 409 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Бестөбе ауылы, Школьная көшесі, 1А, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Бестөбе жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Бестөбе ауылы.
13. № 411 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Фрунзе ауылы, Калинин көшесі, 2а, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мектеп ғимараты.
Шекаралары: Фрунзе ауылы.
14. № 413 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Адаевка ауылы, Школьная көшесі, 5, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Адай жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Адаевка ауылы.
15. № 414 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Дружба ауылы, Школьная көшесі, 14, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Дружба негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Дружба ауылы.
16. № 416 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 33, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің № 2 Қамысты жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Қамысты ауылы: Гагарин, Ержанов, Карл Маркс, Құдайқұлов, Новая, Советская, 50 лет Октября көшелері, Гагарин, 50 лет Октября тұйық көшелері.
17. № 868 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 16 А, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің № 1 Қамысты жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Қамысты ауылы: Журавлев, Строительная, Мазукаев, Парковая, Северная, Әуезов, Маяковский көшелері, Строительный, Парковый, Әуезов тұйық көшелері.
18. № 869 сайлау учаскесі
Орналасқан жері: Қамысты ауданы, Алтынсарин ауылы, Школьная көшесі, 7, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қамысты ауданы білім бөлімінің Алтынсарин жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты.
Шекаралары: Алтынсарин ауылы: Хпп, Брежнев, Щеглов, Амангелді.

12. Избирательный участок № 409
Местонахождение: Камыстинский район, село Бестобе, улица Школьная, 1А, здание коммунального государственного учреждения "Бестюбинская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Бестобе.
13. Избирательный участок № 411
Местонахождение: Камыстинский район, село Фрунзе, улица Калинина, 2А, здание школы государственное учреждение "Отдел образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Фрунзе.
14. Избирательный участок № 413
Местонахождение: Камыстинский район, село Адаевка, улица Школьная, 5, здание коммунального государственного учреждения "Адаевская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Адаевка.
15. Избирательный участок № 414
Местонахождение: Камыстинский район, село Дружба, улица Школьная, 14, здание коммунального государственного учреждения "Дружбинская основная средняя школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Дружба.
16. Избирательный участок № 416
Местонахождение: Камыстинский район, село Камысты, улица Тәуелсіздік, 33, здание коммунального государственного учреждения "Камыстинская общеобразовательная школа № 2 отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Камысты, улицы: Гагарина, Ержанова, Карла Маркса, Кудайкулова, Новая, Советская, 50 лет Октября, переулки: Гагарина, 50 лет Октября.
17. Избирательный участок № 868
Местонахождение: Камыстинский район, село Камысты, улица Тәуелсіздік, 16А, здание коммунального государственного учреждения "Камыстинская общеобразовательная школа № 1 отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Камысты, улицы: Журавлева, Строительная, Мазукаева, Парковая, Северная, Ауэзова, Маяковского, переулки: Строительный, Парковый, Ауэзова.
18. Избирательный участок № 869
Местонахождение: Камыстинский район, село Алтынсарино, улица Школьная, 7, здание коммунального государственного учреждения "Алтынсаринская общеобразовательная школа отдела образования Камыстинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
Границы: село Алтынсарино, улицы: Хпп, Брежнева, Щеглова, Амангельды.