Мәслихаттың "Жангелдин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 197 шешімі
Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин аудандық мәслихатының "Жангелдин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жангелдин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 457 810,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 354 889,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17 370,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4 229,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 081 322,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 591 068,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 781,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 19 462,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 681,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 140 038,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 038,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2025 года № 175 "О районном бюджете Джангельдинского района на 2026 - 2028 годы"
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31 марта 2026 года № 197
Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Джангельдинского районного маслихата "О районном бюджете Джангельдинского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 175 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 457 810,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 354 889,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 370,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 229,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 081 322,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 591 068,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 781,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 462,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 681,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
5) дефицит (профицит) бюджета – - 140 038,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 038,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
95894,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
37821,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28863,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8558,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58073,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57573,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
02
Қорғаныс
18789,0
1
Әскери мұқтаждар
9499,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9499,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9499,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9290,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9290,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4290,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
150095,5
2
Әлеуметтiк көмек
88623,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88692,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17096,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1246,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28212,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
26638,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61403,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
95894,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
37821,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
28863,0
013
Капитальные расходы государственного органа
400,0
113
Целевые трансферты в бюджеты стран с низким уровнем дохода
8558,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58073,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57573,7
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
02
Оборона
18789,0
1
Военные нужды
9499,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9499,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9499,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9290,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9290,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4290,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
150095,5
2
Социальная помощь
88623,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88692,5
005
Государственная адресная социальная помощь
15000,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17096,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1246,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28212,0
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
26638,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61403,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)