Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы Сұлукөл ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 9 қаңтардағы № 2 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19-бабына, 69-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабына сәйкес 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № KZ91VBG01696289 "Әулиекөл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жер учаскелерін қалыптастырудың жерге орналастыру жобаларын бұйрығы туралы және жерге орналастыру жобасын бекіту негізінде, Сұлукөл ауылдық округінің әкімі ШЕШТІ:
1. Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы, Сұлукөл ауылдық округі, Федосеев ауылының аумағында орналасқан, ауданы – 0,9744 гектар бөлінбейтін жер учаскесіне су құбырларының жүйелеріне қызмет көрсету және пайдалану үшін сервитут белгіленсін.
2. "Сұлукөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) Осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрдегі "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) Осы шешімді Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жарияланғаннан кейін "Сұлукөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3) Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4) Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қ. Шәріпов

Об установлении публичного сервитута
Решение акима Сулукольского сельского округа Аулиекольского района Костанайской области от 9 января 2026 года № 2
В соответствии со статьей 19, пунктом 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании приказа государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений акимата Аулиекольского района" об утверждении землеустроительных проектов по формированию земельных участков № KZ91VBG01696289 от 15 декабря 2025 года и землеустроительного проекта, аким Сулукольского сельского округа РЕШИЛ:
1. Установить публичный сервитут на неделимый земельный участок, расположенный на территории села Федосеевка, Сулукольского сельского округа, Аулиекольского района, Костанайской области, общей площадью 0,9744 гектар для обслуживания и эксплуатации водопроводных сетей.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Сулукольского сельского округа" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) В течении пяти календарных дней со дня подписания настоящего решения направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) Размещение настоящего решения на интернет – ресурсе государственного учреждения "Аппарат акима Сулукольского сельского округа" после его официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3) Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4) Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
К. Шарипов