Мәслихаттың 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 188 "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2026 – 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2026 жылғы 20 ақпандағы № 203 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 188 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120 570,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 63 874,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 626,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 55 570 мың теңге;
2) шығындар – 146 536,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25 966,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 966,3 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ақсай ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 597,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 597,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 718,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 121,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 121,9 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Байғабыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 172,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 457 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2025 года № 188 "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2026 - 2028 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20 февраля 2026 года № 203
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2026 - 2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 188 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 570,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 63 874,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 626,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 55 570,0 тысяч тенге;
2) затраты – 146 536,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 966,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 25 966,3 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Аксай на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 597,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 000,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 597,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 718,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 121,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 121,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Байгабылского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 172,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 457,0 тысяч тенге;

салықтық емес түсімдер бойынша – 43,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25 672,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 804,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 632,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 632,6 мың теңге.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қабырға ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 777,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 500,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27 277,0 мың теңге;
2) шығындар – 29 764,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 987,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 987,2 мың теңге.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарасу ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 700,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 956,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32 700,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 998,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298,0 мың теңге.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Құмкешу ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

неналоговым поступлениям – 43,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 672,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 804,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 632,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 632,6 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кабыргинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 777,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 500,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27 277,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29 764,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 987,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 987,2 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 700,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 956,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 700,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36 998,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 298,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 298,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Кумкешуского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: