Мәслихаттың 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 215 "Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 235 шешімі
Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 215 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 220116 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1 және 2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7511592,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6138007,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 70903,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 46250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1256432,8 мың теңге;
2) шығындар – 7559691,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1472358,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1568807,9 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96449,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2025 года № 215 "О бюджете города Лисаковска на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10 апреля 2026 года № 235
Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Лисаковска на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 215 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 220116) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7511592,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6138007,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 70903,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1256432,8 тысячи тенге;
2) затраты – 7559691,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1472358,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1568807,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96449,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1520457,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1520457,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасының міндетін атқарушы А. Сенчев
Мәслихаттың
2026 жылғы 10 сәуірдегі
№ 235 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

5) дефицит (профицит) бюджета – -1520457,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1520457,5 тысяч тенге.";
приложения 1 и 2 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Исполняющий обязанности председателя городского маслихата А. Сенчев
Приложение 1
к решению маслихата
от 10 апреля 2026 года
№ 235
Приложение 1
к решению маслихата

433,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
43 161,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
43 161,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 161,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
43 161,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
555 246,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
28 974,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 974,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28 974,0
2
Әлеуметтiк көмек
411 317,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411 317,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 224,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57 087,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 243,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
193 789,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
112 508,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 466,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 955,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 955,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 351,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
228,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 376,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
381 613,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 424,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 424,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 424,0
2
Коммуналдық шаруашылық
12 954,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

433,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
43 161,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
43 161,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 161,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43 161,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
555 246,0
1
Социальное обеспечение
28 974,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 974,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28 974,0
2
Социальная помощь
411 317,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411 317,0
006
Оказание жилищной помощи
22 224,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57 087,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 243,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
193 789,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
112 508,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 466,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 955,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 955,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 351,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
228,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 376,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
381 613,6
1
Жилищное хозяйство
3 424,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 424,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 424,0
2
Коммунальное хозяйство
12 954,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)