Мәслихаттың 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 202 "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 222 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 202 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30742,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4485,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26257,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26257,0 мың теңге;
2) шығындар – 33159,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2417,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2417,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2417,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36002,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9008,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26994,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26994,0 мың теңге;
2) шығындар – 38305,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2303,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2303,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2303,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31881,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1122,0 мың теңге;
салықтық түсімдер бойынша – 58,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30701,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 30701,0 мың теңге;
2) шығындар – 31897,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2025 года № 202 "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14 апреля 2026 года № 222
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 202 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30742,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4485,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26257,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26257,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33159,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2417,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2417,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2417,5 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36002,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9008,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 26994,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26994,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38305,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2303,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2303,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2303,6 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31881,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1122,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 58,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30701,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 30701,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31897,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8089,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8089,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8089,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
27. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – -8089,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8089,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8089,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата