Мәслихаттың 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 266 "Қостанай облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2026 жылғы 29 мамырдағы № 298 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 266 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 552 687 076,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 58 877 134,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13 576 161,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 74 203,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 8 497 471,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 471 662 106,8 мың теңге;
2) шығындар – 557 071 402,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 31 513 120,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 51 585 678,9 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 20 072 558,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 849 370,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 746 816,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 746 816,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы М. Жутаев
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________________ И. Амирбеков
2026 жылғы "___" _______________
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 18 декабря 2025 года № 266 "Об областном бюджете Костанайской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 29 мая 2026 года № 298
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата от 18 декабря 2025 года "Об областном бюджете Костанайской области на 2026-2028 годы" № 266 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 552 687 076,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 58 877 134,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 13 576 161,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 74 203,0 тысячи тенге;
специальным поступлениям – 8 497 471,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 471 662 106,8 тысячи тенге;
2) затраты – 557 071 402,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 513 120,1 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 585 678,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 072 558,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 849 370,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36 746 816,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 746 816,5 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата М. Жутаев
Согласовано
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
____________________ И. Амирбеков
"____" _________________ 2026 года
Приложение 1
к решению маслихата

14 304 206,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 213 537,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
152 550,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 391 990,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
1 193 231,3
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 062 277,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 438,5
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
3 874 458,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 849 204,4
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 866,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
545 654,0
05
Денсаулық сақтау
22 525 633,4
2
Халықтың денсаулығын қорғау
6 553 289,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 211 567,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
700 599,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
108 324,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 785 151,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 783,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
615 710,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
942 461,0
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
942 461,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 399 261,4
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 399 261,4
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 247 202,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 247 202,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 247 202,0
4
Емханалар
410 666,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

14 304 206,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 213 537,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
152 550,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 391 990,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
1 193 231,3
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 062 277,0
013
Капитальные расходы государственного органа
16 438,5
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
3 874 458,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 849 204,4
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 866,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
545 654,0
05
Здравоохранение
22 525 633,4
2
Охрана здоровья населения
6 553 289,4
253
Управление здравоохранения области
4 211 567,0
006
Услуги по охране материнства и детства
700 599,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
108 324,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 785 151,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 783,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
615 710,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
942 461,0
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
942 461,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 399 261,4
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 399 261,4
3
Специализированная медицинская помощь
1 247 202,0
253
Управление здравоохранения области
1 247 202,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 247 202,0
4
Поликлиники
410 666,0
253
Управление здравоохранения области

410 666,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
410 666,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
184 705,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
184 705,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
184 705,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
14 129 771,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
14 129 771,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
456 924,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
289 624,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
53 900,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
81 150,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
702 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
12 546 173,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 675 164,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 702 302,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 524 559,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 215 176,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 989 123,2
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 409 701,6
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 599 323,5
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 235 712,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
12 060,0
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

410 666,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
410 666,0
5
Другие виды медицинской помощи
184 705,0
253
Управление здравоохранения области
184 705,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
184 705,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
14 129 771,0
253
Управление здравоохранения области
14 129 771,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
456 924,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
289 624,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
53 900,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
81 150,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
702 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
12 546 173,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 675 164,6
1
Социальное обеспечение
13 702 302,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 524 559,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 215 176,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 989 123,2
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 409 701,6
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 599 323,5
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 235 712,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
12 060,0
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты

469 135,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
469 135,0
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
355 065,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
114 070,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
439 183,0
1
Отын және энергетика
439 183,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
439 183,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
439 183,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
104 933 969,2
1
Ауыл шаруашылығы
94 076 030,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
8 972 381,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
450 953,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
129 104,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
36 387,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 000,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
222 499,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 399,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 256 210,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
11 941,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
93 531,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 357,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 571 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
85 103 649,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 613 901,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

469 135,0
752
Управление общественного развития области
469 135,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
355 065,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
114 070,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
439 183,0
1
Топливо и энергетика
439 183,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
439 183,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
439 183,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
104 933 969,2
1
Сельское хозяйство
94 076 030,0
719
Управление ветеринарии области
8 972 381,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
450 953,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
129 104,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
36 387,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 000,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
222 499,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 399,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 256 210,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
11 941,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
93 531,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 357,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 571 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
85 103 649,0
002
Субсидирование развития семеноводства
3 613 901,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

3 889 107,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
93 598,0
010
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 626 829,0
011
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
168 680,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 030,0
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
23 030,0
9
Басқалар
2 249 869,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 569 578,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 569 578,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
149 312,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
149 312,0
261
Облыстың білім басқармасы
168 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
168 000,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
362 979,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 013,5
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
23 966,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 788 519,0
1
Борышқа қызмет көрсету
3 788 519,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
3 788 519,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 661 785,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
126 734,0
15
Трансферттер
16 651 668,7
1
Трансферттер
16 651 668,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
16 651 668,7
007
Субвенциялар
7 553 894,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
552 225,3
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 421 975,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
214 439,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
42 194,8
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

3 889 107,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
93 598,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
3 626 829,0
011
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
168 680,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 030,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
23 030,0
9
Прочие
2 249 869,5
257
Управление финансов области
1 569 578,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 569 578,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
149 312,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
149 312,0
261
Управление образования области
168 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
168 000,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
362 979,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
339 013,5
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
23 966,0
14
Обслуживание долга
3 788 519,0
1
Обслуживание долга
3 788 519,0
257
Управление финансов области
3 788 519,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 661 785,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
126 734,0
15
Трансферты
16 651 668,7
1
Трансферты
16 651 668,7
257
Управление финансов области
16 651 668,7
007
Субвенции
7 553 894,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
552 225,3
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
7 421 975,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
214 439,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
42 194,8
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

4 975 900,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 245 379,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 757 046,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 241 212,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
10 720,0
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
67 270,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 177 267,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 587 011,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
168 489,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
421 767,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 995 031,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 995 031,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
158 624,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 836 407,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 208 741,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 178 502,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
406 795,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
469,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
134 391,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
125 928,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
29 260,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
481 659,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
30 239,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 239,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
62 249 810,4
2
Коммуналдық шаруашылық
62 249 810,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

4 975 900,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 245 379,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 757 046,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 241 212,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
10 720,0
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
67 270,0
261
Управление образования области
2 177 267,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 587 011,0
037
Социальная реабилитация
168 489,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
421 767,0
2
Социальная помощь
4 995 031,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 995 031,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
158 624,0
068
Программа занятости
4 836 407,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 208 741,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 178 502,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
406 795,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
469,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
134 391,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
125 928,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
29 260,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
481 659,0
752
Управление общественного развития области
30 239,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 239,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
62 249 810,4
2
Коммунальное хозяйство
62 249 810,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области