Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/218 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2026 жылғы 25 ақпандағы № 41/232 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/218 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 220297 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 150 506,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 102 131,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 65 231,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 159 549,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 823 595,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 440 936,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 320 324,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 642 262,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 321 938,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 39/218 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 25 февраля 2026 года № 41/232
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного Маслихата от 22 декабря 2025 года № 39/218 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 220297) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 15 150 506,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 102 131,2 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 65 231,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 159 549,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 823 595,0 тысяч тенге;
2)затраты – 13 440 936,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 320 324,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 642 262,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 321 938,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 389 245,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 389 245,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 642 262,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 324 872,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 364,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – 1 389 245,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 389 245,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 642 262,0 тысячи тенге;
погашение займов – 2 324 872,2 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 364,5 тысячи тенге".
приложение 1 и 4 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения 1 и 2 к настоящему решению.

83 319,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 253 702,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
748 046,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
748 046,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
748 046,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 265 310,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 265 310,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62 739,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 673,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 006 553,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 027,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
153 177,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 009 141,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
240 346,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
225 346,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 528,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14 790,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
61 819,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
70 209,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
15 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 516 716,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
499 625,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
499 625,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 500,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

83 319,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 253 702,7
1
Социальное обеспечение
748 046,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
748 046,0
005
Государственная адресная социальная помощь
748 046,0
2
Социальная помощь
3 265 310,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 265 310,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62 739,0
006
Оказание жилищной помощи
11 673,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 006 553,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 027,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153 177,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 009 141,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
240 346,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
225 346,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 528,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14 790,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
61 819,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
70 209,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
15 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 516 716,0
1
Жилищное хозяйство
499 625,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
499 625,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 500,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
13
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"