Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 24/191 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 29/221 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 24/191 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 758 715,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 190 142,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19 789,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 34 669,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 514 113,9 мың теңге;
2) шығындар – 18 743 934,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -6 363,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 508 188,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 514 551,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 978 855,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 978 855,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 554 633,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 920 751,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344 973,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 603 281,4 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 554 345,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 105 111,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 176 171,4 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 127 268,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 194 455,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 269 364,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 254 941,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 24/191 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 8 мая 2026 года № 29/221
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 24/191 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 758 715,9 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 190 142,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 789,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34 669,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 514 113,9 тысяч тенге;
2) затраты – 18 743 934,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 363,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 508 188,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –514 551,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 978 855,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 978 855,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 554 633,0 тысяч тенге;
погашение займов – 920 751,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 344 973,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 603 281,4 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 554 345,8 тысяча тенге;
села Жынгылды – 105 111,5 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 176 171,4 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 127 268,8 тысячи тенге;
села Кызан – 194 455,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 269 364,5 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 254 941,3 тысяч тенге;

Жармыш ауылы – 338 544,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 119 153,1 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 193 828,4 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 197 188,7 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 72 908,4 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Е. Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2026 жылғы "8" мамырдағы № 29/221 шешіміне қосымша

села Жармыш – 338 544,5 тысяч тенге;
села Акшымырау – 119 153,1 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 193 828,4 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 197 188,7 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 72 908,4 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов
Приложение к решению Мангистауского районного маслихата от "8" мая 2026 года № 29/221

73 227,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
382 427,0
02
Қорғаныс
31 457,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 457,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
31 457,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
89 700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
89 700,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
89 700,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 031 601,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 946,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 946,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 024 655,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
72 946,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47 565,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
364 707,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 866,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
96 754,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
275 295,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 505,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

73 227,7
013
Капитальные расходы государственного органа
382 427,0
02
Оборона
31 457,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 457,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
31 457,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
89 700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0
492
Отдел жилищно-коммун ального хозяйства , пассажирского транспорта, автомобильных дороги жилищной инспекции района (города областного значения)
89 700,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
89 700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 031 601,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
492
Отдел жилищно-коммун ального хозяйства , пассажирского транспорта, автомобильных дороги жилищной инспекции района (города областного значения)
6 946,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 946,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 024 655,0
005
Государственная адресная социальная помощь
72 946,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47 565,0
006
Оказание жилищной помощи
1 150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
364 707,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 866,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
96 754,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
275 295,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 505,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат