Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/279 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2026 жылғы 28 сәуірдегі № 38/309 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/279 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 173 477,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 20 452 904,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 59 174,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 93 908,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 567 490,0 мың теңге;
2) шығындар – 22 016 449,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 200 490,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 389 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 188 760,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 043 462,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 1 043 462,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 227 236,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 293 980,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110 206,4 теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 34/279 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28 апреля 2026 года № 38/309
Каракиянский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 34/279 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 21 173 477,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 20 452 904,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 59 174,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 93 908,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 567 490,0 тысяч тенге;
2) затраты – 22 016 449,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 490,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 389 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 188 760,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 043 462,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 043 462,4 тысяч тенге;
поступление займов – 1 227 236,0 тысяч тенге;
погашение займов – 293 980,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110 206,4 тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 658 316,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 68 199,7 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 153 751,9 мың теңге;
Жетібай ауылы – 333 177,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 126 984,2 мың теңге;
Құрық ауылы – 481 553,7 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 248 562,8 мың теңге;

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 658 316,6 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 68 199,7 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 153 751,9 тысяч тенге;
села Жетыбай – 333 177,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 126 984,2 тысяч тенге;
села Курык – 481 553,7 тысячи тенге;
села Мунайшы – 248 562,8 тысяч тенге;

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 176 973,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
134 943,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 943,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
134 943,0
2
Әлеуметтiк көмек
879 396,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
879 396,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 361,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
528,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
319 423,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 033,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 215,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
448 836,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162 634,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 384,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 321,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 960,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
55 234,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 869,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 250,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 250,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 041 446,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 478 613,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 176 973,0
1
Социальное обеспечение
134 943,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 943,0
005
Государственная адресная социальная помощь
134 943,0
2
Социальная помощь
879 396,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
879 396,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 361,0
006
Оказание жилищной помощи
528,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
319 423,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 033,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 215,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
448 836,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162 634,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 321,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 960,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
55 234,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 869,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 250,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 250,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 041 446,5
1
Жилищное хозяйство
2 478 613,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)