Қарақия аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/279 "2026- 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2026 жылғы 26 ақпандағы № 36/291 шешімі
Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарақия аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 34/279 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 097 723,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 20 385 037,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 51 523,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 93 673,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 567 490,0 мың теңге;
2) шығындар – 21 102 709,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 200 490,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 389 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 188 760,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -205 476,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 205 476,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 389 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 293 980,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110 206,4 теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 726 709,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 66 369,7 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 34/279 "О районном бюджете на 2026- 2028 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 26 февраля 2026 года № 36/291
Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 34/279 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 097 723,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 20 385 037,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 51 523,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 93 673,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 567 490,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21 102 709,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 490,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 389 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 188 760,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -205 476,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 205 476,4 тысяч тенге;
поступление займов – 389 250,0 тысяч тенге;
погашение займов – 293 980,0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110 206,4 тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 726 709,7 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 66 396,7 тысяч тенге;

Бостан ауылдық округі – 162 956,9 мың теңге;
Жетібай ауылы – 348 088,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 127 730,2 мың теңге;
Құрық ауылы – 497 691,7 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 286 209,8 мың теңге;
Сенек ауылы – 237 663,0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудан әкімдігінің резерві 211 002,6 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

сельского округа Бостан – 162 956,9 тысяч тенге;
села Жетыбай – 348 088,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 127 730,2 тысяч тенге;
села Курык – 497 691,7 тысячи тенге;
села Мунайшы – 286 209,8 тысяч тенге;
села Сенек – 237 663,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв акимата района в сумме 211 002,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

134 943,0
2
Әлеуметтiк көмек
879 396,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
879 396,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 361,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
528,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
319 423,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 033,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75 215,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
448 836,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
162 634,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 384,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 321,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 960,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
55 234,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34 869,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 250,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 250,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 053 308,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 639 148,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
639 148,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
10 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
0,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
255 531,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

134 943,0
2
Социальная помощь
879 396,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
879 396,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 361,0
006
Оказание жилищной помощи
528,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
319 423,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 033,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75 215,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
448 836,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
162 634,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 321,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 960,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
55 234,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34 869,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 250,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 250,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 053 308,1
1
Жилищное хозяйство
1 639 148,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
639 148,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
10 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
255 531,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту