Қарақия ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 12 мамырдағы № 130 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 140-бабы 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарақия ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы С. Төкенов
Қарақия ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___"________
№_______қаулысына № 1
қосымша
Қарақия ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
Таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейін
Таза кіріс сомасынан 5 пайыз
Таза кіріс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейін
3 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 150 000 теңге + 10 пайыз
Таза кіріс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін
50 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 4 850 000 теңге + 15 пайыз
Таза кіріс 250 000 001 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
250 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 34 850 000 теңге + 25 пайыз

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Каракиянскому району
Постановление акимата Каракиянского района Мангистауской области от 12 мая 2026 года № 130
В соответствии с статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и сомоуправлении в Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению, установить норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Каракиянскому району.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района С. Токенов
Приложение № 1 к
постановлению Каракиянского
районного акимата от "___"
________ 2026 года
Норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Каракиянскому району
Чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов от суммы чистого дохода
Чистый доход от 3 000 001 до 50 000 000 тенге
Свыше чистого дохода в 3 000 000 тенге — 150 000 тенге + 10 процентов
Чистый доход от 50 000 001 до 250 000 000 тенге
Свыше чистого дохода в 50 000 000 тенге — 4 850 000 тенге + 15 процентов
Чистый доход от 250 000 001 до 500 000 000 тенге
Свыше чистого дохода в 250 000 000 тенге — 34 850 000 тенге + 25 процентов