Бейнеу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 37/282 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 41/331 шешімі
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 37/282 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 185 470,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 950 116,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 26 115,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 45 919,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 163 319,8 мың теңге;
2) шығындар – 10 846 337,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 197 987,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 315 725,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 117 738,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 22 декабря 2026 года № 37/282 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 8 мая 2026 года № 41/331
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 37/282 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 185 470,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 950 116,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 115,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 45 919,4 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 163 319,8 тысяч тенге;
2) затраты – 10 846 337,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 197 987,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 315 725,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 117 738,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -858 854,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 858 854,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 450 592,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 591 738,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихатының төрағасы А. Бораш

5) дефицит (профицит) бюджета – -858 854,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 858 854,0 тысячи тенге;
поступление займов - 1 450 592,0 тысячи тенге;
погашение займов - 591 738,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А. Бораш

34 479,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
33 379,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 100,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 036,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 036,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 036,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 824 154,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 817 292,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 593,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
410 149,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 303,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
472 900,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 001,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 868,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
492 338,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 439,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 721,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
78 613,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 367,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 862,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 862,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 183 124,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 306 085,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

34 479,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
33 379,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 100,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 036,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 036,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 036,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 824 154,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 817 292,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 593,0
005
Государственная адресная социальная помощь
410 149,0
006
Оказание жилищной помощи
3 303,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
472 900,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 001,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 868,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
492 338,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83 439,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 721,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
78 613,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 367,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 862,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 862,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 183 124,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 306 085,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда