"2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2026 жылғы 26 ақпандағы № 37/335 шешімі
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 210 341,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 141 314,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 145 637,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 782 621,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша –1 140 769,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 623 633,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –91 866,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 138 400,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 534,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -305 158,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 305 158,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 138 400,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 524 570,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 35/310 "О бюджете города Жанаозен на 2026 – 2028 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 26 февраля 2026 года № 37/335
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 35/310 "О бюджете города Жанаозен на 2026 – 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 54 210 341,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 141 314,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 145 637,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 782 621,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 140 769,0 тысяч тенге;
2)затраты – 53 623 633,2 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 91 866,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 138 400,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 534,0 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -305 158,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 305 158,2 тысячи тенге;
поступления займов – 138 400,0 тысяч тенге;
погашение займов – 524 570,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691 328,2 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 3 344 370,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 870 904,0 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 731 363,0 мың теңге;
Рахат ауылы – 708 248,0 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 1 033 855,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1 қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

используемые остатки бюджетных средств – 691 328,2 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из городского бюджета на 2026 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 3 344 370,0 тысячи тенге, в том числе:
села Тенге – 870 904,0 тысяч тенге;
села Кызылсай – 731 363,0 тысячи тенге;
села Рахат – 708 248,0 тысяч тенге;
села Кендерли – 1 033 855,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

271 382,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 388 699,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
319 581,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319 581,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
319 581,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 702 124,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 668 061,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 410,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 117 766,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 297,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
161 949,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 333 003,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 063,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
34 063,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
366 994,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
336 994,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 696,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 621,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
109 868,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
109 809,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
30 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 160 573,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы

271 382,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 388 699,0
1
Социальное обеспечение
319 581,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319 581,0
005
Государственная адресная социальная помощь
319 581,0
2
Социальная помощь
2 702 124,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 668 061,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 410,0
006
Оказание жилищной помощи
7 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 117 766,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 297,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 949,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 333 003,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 063,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
34 063,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
366 994,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
336 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 696,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 621,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
109 868,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
109 809,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
30 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000.0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 160 573,0
1
Жилищное хозяйство