Об объявлении объектовой чрезвычайной ситуации техногенного характера
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 30 июля 2026 года № 11-07-2016
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) статьи 50 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", а также на основании приказа Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об утверждении Классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. 26 июля 2026 года в подъезде № 4 многоквартирного жилого дома № 5, расположенного в микрорайоне 32 "А" города Актау, произошҰл пожар в межэтажных электрощитах с 1-го по 9-й этажи, в результате которого электропроводка полностью выгорела и 54 квартиры (квартиры под номерами с 100 по 153) полностью остались без электроснабжения, объявить объектовую чрезвычайную ситуацию техногенного характера.
2. Назначить представителя АО "Samruk-Kazyna Construction" Г. Ережепову руководителем оперативного штаба и возложить на неҰ руководство им.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Актау Б. Балиұлы.
А. Байпаков

Tехногендік сипаттағы нысандық төтенше жағдай жариялау туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 30 шілдедегі № 11-07-2016 қаулысы
2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13-тармақшасына, 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармақшасына сәйкес, сондай-ақ 2023 жылғы 10 мамырдағы Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар министрлігінің "Табиғи және технигендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" № 240 бұйрығы негізінде Ақтау қаласының әкімдігі, ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 2026 жылдың 26 шілдеде Ақтау қаласы, 32 "А" шағын ауданы, № 5 көппәтерлі тұрғын үйдің № 4 кіреберісінде 1 мен 9 қабатқа дейінгі қабатаралық электроқалқандарында өрт шығып, электр желілері толықтай жанып кеткен. Өрт салдарынан 54 пәтер (100-153 номер аралығындағы пәтерлер) толықтай тоқсыз қалуына орай, техногендік сипаттағы нысандық төтенше жағдай жариялансын.
2. "Samruk-Kazyna Construction" АҚ өкілі Г. Ережеповаға жедел штаб құрылсын және оны басқару жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды Ақтау қаласы әкімінің орынбасары Б. Балиұлына жүктелсін.
Ә. Байпақов