Маңғыстау облысы Ақтау қаласының шекарасын өзгерту және белгілеу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 26/309 шешімі және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2026 жылғы 16 ақпандағы № 28 бірлескен қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2)-тармақшасына сәйкес, "Ақтау қаласының шекарасын өзгерту жөнінде ұсыныс енгізу туралы" Ақтау қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 28 қарашадағы № 11-07-2693 және Ақтау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 26/168 бірлескен қаулысы мен шешімінің негізінде Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы бірлескен Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулысы және Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне қосымшаға сәйкес жалпы ауданы 94 642,2062 гектар Маңғыстау облысының жерін қосу жолымен Ақтау қаласының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы ауданы 124 491,2062 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2026 жылғы "10" наурыздағы
№ 26/309
және Маңғыстау облыстық
мәслихатының
2026 жылғы "16" ақпандағы
№ 28
бірлескен қаулысы және
шешіміне қосымша
Маңғыстау облысының Ақтау қаласының шекарасының схемалық картасы
Маңғыстау облысының Ақтау қаласының жерлерінің экспликациясы
Атауы
Ауданы, гектар
Жерлерді қосқанға дейінгі Ақтау қаласының шекарасындағы жерлердің ауданы

Об изменении и установлении границ города Актау Мангистауской области
Совместное решение Мангистауского областного маслихата от 10 марта 2026 года № 26/309 и постановление акимата Мангистауской области от 16 февраля 2026 года № 28
В соответствии с пунктом 3 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместного постановления и решения акимата города Актау от 28 ноября 2025 года № 11-07-2693 и Актауского городского маслихата от 28 ноября 2025 года № 26/168 "О внесении предложений об изменении границ города Актау", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить границы города Актау, путем включения земель Мангистауской области общей площадью 94 642,2062 гектара, установив границы общей площадью 124 491,2062 гектара, согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Мангистауской области и решению Мангистауского областного маслихата.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев
Приложение
к совместному постановлению
от "16" февраля 2026 года
№ 28
и решению Мангистауского
областного маслихата
от "10" марта 2026 года
№ 26/309
Схематическая карта границ города Актау Мангистауской области
Экспликация земель города Актау Мангистауской области
Наименование
Площадь, гектар
Площадь земель в границах города Актау до включения земель

29 849,0
Ақтау қаласының шекарасына қосылатын жерлердің ауданы (су қорының жерлері)
94 642,2062
Жерлерді қосқаннан кейінгі Ақтау қаласының шекарасындағы жерлердің ауданы
124 491,2062

29 849,0
Площадь земель, включаемых к границе города Актау (земли водного фонда)
94 642,2062
Площадь земель в границах города Актау после включения земель
124 491,2062