Орман қоры жерлерінің жекеленген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2026 жылғы 11 маусымдағы № 84 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексі және Қазақстан Республикасының Орман Кодексі және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 04 желтоқсандағы № 1047 қаулысына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Сам ормандар және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орман қоры жерінің санатынан жалпы көлемі 102,47 гектар жер учаскелері өнеркәсiп, көлiк, байланыс жерлері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтажына арналған және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер санатына ауыстырылсын.

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление акимата Мангистауской области от 11 июня 2026 года № 84
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Лесным кодексом Республики Казахстан и постановлением Правительства Республики Казахстан от 04 декабря 2025 года № 1047 акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести из категории земель лесного фонда земельные участки общей площадью 102,47 гектар, находящиеся в ведении коммунального государственного учреждения "Самского коммунального государственного учреждения по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области, в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности, а также иных земель, не предназначенных для сельскохозяйственного использования согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерін республикалық маңызы бар Бейнеу-Сексеуіл автомобиль жолының құрылысы үшін "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - Комитет) беруді қамтамасыз етсін.

2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области" обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке передачу земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, республиканскому государственному учреждению "Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан" (далее — Комитет) для строительства автомобильной дороги республиканского значения Бейнеу – Саксауль.

3. Комитет (келісу бойынша) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығасылары мен шығындарын жергілікті бюджет кірісіне өтесін және қажет болған жағдайда алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3. Комитету (по согласованию) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход местного бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, возникшие в связи с изъятием лесных участков для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, а также при необходимости принять меры по очистке территории.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области

5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2026 жылғы "___"__________
№____қаулысына қосымша
Орман қоры жерлерi санатынан өнеркәсiп, көлiк, байланыс жерлері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, ядролық қауіпсіздік аймағы мұқтаждықтарына арналған жерлер және өзге де ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер санатына ауыстырылатын жерлердің экспликациясы
Жер учаскелерінің атауы
Жалпы ауданы, гектар
Оның ішінде:
Орман көмкерген, гектар
Орманмен көмкермеген, гектар
1.
II техникалық санаттағы Бейнеу – Сексеуіл автомобиль жолының құрылысы
102, 47
60, 54
41, 93
Барлығы:
102, 47
60, 54
41, 93

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение к постановлению
акимата Мангистауской области
от "____" _____ 2026 года №__
Экспликация земель, переводимых из категории земель лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности, зоны ядерной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
Наименование земельных участков
Общая площадь, гектар
В том числе:
Покрытый лесом, гектар
Не покрытая лесом, гектар
1.
Строительство автомобильной дороги Бейнеу-Саксаульский II технической категории
102, 47
60, 54
41, 93
Всего:
102, 47
60, 54
41, 93