Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 28 мамырдағы № 76 қаулысы
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген) Арал ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата Аральского района Кызылординской области от 28 мая 2026 года № 76
В соответствии с пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232), акимат Аральского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Арал ауданы әкімдігінің кейбір қаулылары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Арал ауданы әкімдігінің салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
АУДАН ӘКІМІ А. ОҢҒАРБАЕВ
Арал ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "___" ________
№ ____ қаулысына 1-қосымша
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды (коммуналдық тұрғын үй қорынан) пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері
Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғынжайдың мекенжайы
Тұрғын үйдің жалпы алаңы (шаршы метр)
Айына бір шаршы метр үшін төлемақы мөлшері
1
Арал қаласы, Ж. Әлімбетов көшесі № 11

1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фондасогласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Отменить некоторые постановления акимата Аральского района согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Аральского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
АКИМ РАЙОНА А. ОНГАРБАЕВ
Приложение № 1
к постановлению
акимата Аральского района
от "" ______ 2026 года № _____
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда (из коммунального жилищного фонда)
Адрес жилища из государственного
жилищного фонда
Общая площадь жилого дома (кв.м.)
Размер платы за один квадратный метр в месяц
1
Город Аральск, улица Ж. Алимбетова № 11

2. "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 26 тамыздағы № 91-қ қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 50-қ қаулы;
3. "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 26 тамыздағы № 91-қ қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 66-қ қаулы;
4. "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 26 тамыздағы № 91-қ қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 79-қ қаулы.

2. Постановление акимата Аральского района от 28 апреля 2022 года № 50-қ "О внесении изменения в постановление акимата Аральского района от 26 августа 2020 года № 91-қ "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда";
3. Постановление акимата Аральского района от 30 апреля 2025 года № 66-қ "О внесении изменения в постановление акимата Аральского района от 26 августа 2020 года № 91-қ "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда";
4. Постановление акимата Аральского района от 22 апреля 2025 года № 79-қ "О внесении изменения в постановление акимата Аральского района от 26 августа 2020 года № 91-қ "Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда".