Приозерск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 20 мамырдағы № 28/216 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2026 жылғы 28 қаңтардағы № 37/278 шешімі. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2026 жылғы 29 сәуірдегі № 40/300 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 29.04.2026 № 40/300 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Приозерск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Приозерск қалалық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2025 жылғы 20 мамырдағы № 28/216 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6773-09 болып тіркелген) келесі толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
2-тараудың 7-тармағының 16) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"16) жетім болуы, ата-ана қамқорлығының болмауы, жылына 1 рет беріледі, әлеуметтік көмектің мөлшері 30 (отыз) айлық есептік көрсеткішті құрайды;";
2-тараудың 7-тармағы мынадай мазмұндағы 22-1) тармақшамен толықтырылсын:
"22-1) әлеуметтік маңызы бар, адамның иммунитет тапшылығы вирусын тасымалдаушы және адамның иммунитет тапшылығы вирусынан пайда болған ауруы болған кезде, балаларға, азаматтың (отбасының) табысына қарамастан, әлеуметтік көмек он сегіз жасқа дейінгі баланың заңды өкіліне Қазақстан Республикасының заңнамасында тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 2,0 (екі) еселенген мөлшерінде, ай сайын көрсетіледі;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Исатаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Приозерск қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы ______________ А.Ю.Литош
"28" қаңтар 2026 жыл

О внесении изменений и дополнений в решение Приозерского городского маслихата от 20 мая 2025 года № 28/216 "Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Приозерск"
Решение Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 28 января 2026 года № 37/278. Утратило силу решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 29 апреля 2026 года № 40/300
Сноска. Утратило силу решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 29.04.2026 № 40/300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приозерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Приозерского городского маслихата от 20 мая 2025 года № 28/216 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Приозерск" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6773-09) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 16) пункта 7 главы 2 изложить в новой редакции:
"16) сиротство, отсутствие родительского попечения, предоставляется 1 раз в год, размер социальной помощи 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;";
пункт 7 главы 2 дополнить подпунктом 22-1) следующего содержания:
"22-1) при наличии у детей социально значимого заболевания, вызванного вирусом иммунодефицита человека и носителям вируса иммунодефицита человека, социальная помощь предоставляется законному представителю ребенка до восемнадцати лет, независимо от доходов лица (семьи), в размере 2,0 (два) кратного прожиточного минимума, установленного законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год, ежемесячно;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель городского маслихата А. Исатаев
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения "Отдел занятости
и социальных программ города Приозерск"
________________ А.Ю.Литош
"28" января 2026 год